Strona 1 z 1

Savinelli Capitol 626 (matowa) czy mozna uzywac Pipe Polish

: 15 października 2014, 13:51 - śr
autor: lukx
Jestem nowicjuszem w swiecie fajki (ze swiata cygar pochodze :) zapraszam na swojego bloga zdjeciowego na ktorym wkrotce takze i fajkowe zdjecia zagoszcza :) http://www.puffphotography.eu" onclick="window.open(this.href);return false;.)
Mam pytanie nastepujące. Nabyłem na poczatek fajke Savinelli Capitol 626 i ona jest matowa. Kupiłem także Savinelli Pipe Polish płyn oraz Savinelli Steam Polish a także żółtą szmatke do polerowania fajek. Czy moge bez obwa sotsowac to na mojej fajce? Steam Polish jest do ebonitowych ustnikow i rozumie ze takowy jest w wiekszosci fajek w tym i mojej. A co w przypadku matowej głóki czy tez moge polerwoac tym plynem Savinelli?

Re: Savinelli Capitol 626 (matowa) czy mozna uzywac Pipe Pol

: 15 października 2014, 21:23 - śr
autor: zogaor
Po pierwsze ładny blog i super zdjęcia. Może warto zajrzeć, a nawet się przypodobać ;-D . To, że jest matowa to taki już jej urok. Trudno mi odpowiedzieć szczerze bo nigdy nie używałem takich specyfików bo po zwykłej carnaubie (po uprzednim wypolerowaniu np pasą polerską) fajki świecą jak... no świecą w każdym razie. Dlatego jeśli masz matowa główkę to najzdrowiej dla fajki (powinna oddychać i tak dalej) jest nie maziać jej niczym, choć pewnie i tak jest już pomaziana od środka prekarbonizatem. Podejrzewam, że te pasty również są na bazie carnauby i skoro są przeznaczone do fajek to im (jej) nie zaszkodzisz. Prawdopodobnie masz ebonitowy ustnik więc przeznaczenie prawidłowe.

Re: Savinelli Capitol 626 (matowa) czy mozna uzywac Pipe Pol

: 15 października 2014, 21:36 - śr
autor: lukx
Dzieki za odpowiedź. No Twoja stronka też soczysta zdjęciowo muszę przyznać :)