Royal Navy Flake Holger Danske (Planta)

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy tytoniowi

Awatar użytkownika
Cinek
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Royal Navy Flake Holger Danske (Planta)

Post autor: Cinek » 10 października 2007, 18:47 - śr

Nie spodziewałem się...
Eleganckie płatki. Ładna puszeczka 8,5X6,5 cm. Płatki (7,5x5,5 cm i regularnej grubości 1-1,2 mm) wewnątrz opakowane w złoty papier, a wierzch zaklejony nalepką w kształcie liścia tytoniu. Surowy zapach powoli dojrzewającej Virginii. Piękna faktura płatków!
Rozcieram płatek. Są delikatnie sprasowane, z łatwością rozdzielają się pojedyncze miękkie włókna. Wilgotność idealna! Nie trzeba czekać z nabiciem. Tytoń pali się praktycznie sam. Spaliłem pół jednej puszki i zwykle pykam coś ponad godzinę, a kołeczka używam max. dwa razy. Spala się do końca, chłodno, słodkawo pozostawiając srebrzysto-biały popiół. Tytoń delikatny, lekko aromatyzowany. Początkowo czuć nutę miodową, a potem owocową. Chociaż Va nie jest takiej jakości jak u S.Gavitha czy w Synjeco, to jednak b. przyzwoita. Aromat nie jest nachalny, nie przesycono tytoniu syropem, jak w wielu duńskich aromatach (vide słynna "różowa saszetka"). Moc 4-5. Smak, aromat oraz moc rozwijają się podczas palenia. Wnętrze fajki i dno suche, ale filtr b. mokry - tu osadza się b. dużo kondensatu (tekturka filtra aż miękka, a z balsy bez mała kapie przy wyjmowaniu; niemniej - powtarzam - nie ma błota na dnie!). Podczas palenia czuje słodki posmak Virginii, delikatna .aromatyzacja jej nie zagłusza.
No, nie spodziewałem sie tego po Holger Danske.
Obrazek
Po wypaleniu pozostaje przyjemny zapach w pomieszczeniu, rzekłbym z nutą... kardamonu (?). Zapach nie jest ciężki i "nie czepia się firanek".
Jeżeli np. Samuel Gawith Best Brown Flake, Gawith & Hoggarth Louisiana Flake albo Rattray's Hal O'the Wynd oceniam 5+, to Royal Navy Flake Holger Danske na 4- (a w zasadzie zastanawiam się, czy nie całe, w pełni zasłużone 4).
Polecam amatorom flake'ów, którzy nie przepadają za mocnymi tytoniami, tolerują delikatną aromatyzację, która nie głuszy naturalnego posmaku Virginii. Naprawdę wielce przyjemne palenie. Tytoń obecnie łatwy do nabycia za południowymi granicami Polski (Słowacja , Czechy).
Walą się rządy i królestwa, a... fajka trwa.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Planta”