Van Halteren - Black And Bright

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy tytoniowi

Jacek84

Van Halteren - Black And Bright

Post autor: Jacek84 » 24 listopada 2007, 01:06 - sob

Tyton dla mnie chyba najciekwszy jaki paliłem (a niestey paliłem mało) Posmak sliwki i orzecha. Ale niestety nigdzie nie moge znalezc co wchodzi wskład tego tytoniu. Ktos moze wie jakie mieszanki sa tu uzyte ?
Jacek84

Post autor: Jacek84 » 24 listopada 2007, 11:12 - sob

Pan z allegro zaproponował mi taki tytoń.
jarrro
Fajczarz
Fajczarz

Re: Van halteren - black and bright

Post autor: jarrro » 15 lutego 2008, 22:37 - pt

Tytoń mocno aromatyzowany, ale o dziwo smak przyjemny , bo już się bałem czując tez mocny zapach , że podobny będzie do obrzydliwego vanilia stanwelll.
Lekki smaczny tytoń , dobry przerywnik po la i va :D
A ja pozdrawiam serdecznie
jarrro
Jerry
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Jerry » 15 lutego 2008, 22:57 - pt

Ostatnio zakupilem puszeczke na Allegro w wiadomym źródle. Po otwarciu faktycznie aż strach się bać.
Ale potwierdzam, to co napisał jarrro: w paleniu bardzo przyjemny, moze troche za slodki, na dodatek poza kilkoma ciekawymi doznaniami typu orzechy czuć smak taniego jabola, albo dla wrazliwszych Calvadosu :D
W każdym razie, jak dla mnie tytoń do codziennego (albo raczej stałego) jadłospisu.
Allegro: INSA
ebay: Jureknpl
jarrro
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: jarrro » 16 lutego 2008, 16:17 - sob

Witam
JA też kupiłem na Allegro, pozdrawiam, cieszę się, że nie jestem odosobniony w swoich smakach, pozdrawiam serdecznie
A ja pozdrawiam serdecznie
jarrro
Jerry
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Re: Van Halteren - Black And Bright

Post autor: Jerry » 28 marca 2009, 13:26 - sob

Odkopałem watek o tym ciekawym tytoniu ponieważ ku mojej wielkiej radości pojawił się na ubogim szczecińskim rynku w bardzo przyjemnej cenie.
Niestety saszetki oryginalnie zapieczętowane, a w środku susza jak na pustyni.
Na szczęście mam puszkę po 100 gramowej porcji, więc szybko przesypałem i wrzuciłem nawilżacz.
Poza zapachem lekko sfermentowanych jabłek zidentyfikowałem też nutę miodu i to miodu wysokiej półki.
Z przyjemnością wróciłem do tego tytoniu i mam nadzieję, że nie zniknie z rynku zanim zdążę zrobić solidny zapas.
Przeprowadzone testy na otoczeniu dały pozytywny wynik zarówno na zimno poprzez wąchanie tytoniu (padło pytanie czy to można zjeść), jak i podczas palenia. Obecni jednogłośnie stwierdzili, że to jeden z przyjemniejszych aromatów tytoniu z jakim się zetkneli (próbka niereprezentatywna, ale w tym były 3 osoby niepalące).
Polecam tym którzy nie mieli do czynienia z tytoniem Black and Bright.
Awatar użytkownika
Filip
Pykacz
Pykacz

Post autor: Filip » 09 kwietnia 2009, 13:15 - czw

Kupiłem Black And Bright w trafice na Lwowskiej. Po otwarciu saszetki w nozdrza uderzył b. przyjemny aromat rumu w moim odczuciu lekko waniliowo-migdałowy (w miarę naturalny). Wilgotny, podwójnie fermentowany czarny cavendish był gotowy do palenia. Zapaliłem go po wejściu do parku, gdy przeszedłem około 100 m. minął mnie spacerowicz i mówi:
- A ja się zastanawiam co tak ładnie pachnie od Racławickiej (ulica przy wejściu do parku).
Tytoń naprawdę godny polecenia nie tylko jako odskocznia od LA czy VA, ale jako dobry tytoń do codziennego palenia, np. w towarzystwie osób niekoniecznie palących.
Pozdrawiam
Filip
Fajczarz Weteran

Post autor: Jerry » 09 kwietnia 2009, 14:50 - czw

Jestem coraz większym fanem tego tytoniu, chociaż ostatnio moj 'daily" to jest Captain Black z olbrzymiej puszki.
Chodzi jednak o coś innego. Wiele osób pisze o tym rumowym aromacie i chyba tylko ja jeden mam jakiś zwyrodniały węch bo zauważam cudowny zapach miodu i sfermentowanych jabłek, ale rumu za diabła nie mogę się doszukać.
To nie zmienia jednak faktu, że zaczynam gromadzić zapasy Black & Bright.

Pozdrawiam
Jerry
Awatar użytkownika
freemason
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: freemason » 26 października 2010, 20:21 - wt

Zwykłem takie mieszanki nazywać deserowymi, z tego względu, że są słodkie, mają cukierniany aromat i smaczki przywodzące na myśl czekoladę, miód, wanilię.

Dominuje tu oczywiście czarny cavendish, jasnego jest zdecydowanie mniej.

Zapach z puszki skojarzył mi się z kaszą gryczaną (a może to raczej miód gryczany?) i rumem, ale bardzo pozytywnie. Wyczułem też jakieś kwiaty.
Suszy się króciutko, pakuje do fajki łatwo.
W początkowej fazie palenia na pierwszy plan wychodzi jakiś taki pleśniowy posmak, podobny jak w Firedance od SG. Tu jednak utrzymuje się tylko przez kilka chwil. Dalej jest już bardzo przyjemny, złożony, słodkawy, esencjonalny. Ten dziwaczny smaczek gryczany, wyczuwalny na surowo, pojawia się także znienacka przez cały czas palenia, ale tylko momentami.
Dymek dla otoczenia może być trochę duszący.
Nie jest to arcydzieło, ale można śmiało polecać, zwłaszcza początkującym.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Planta”