W.O. Larsen Selected Blend no. 50 Sweet Mixture

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy tytoniowi

Awatar użytkownika
Cinek
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

W.O. Larsen Selected Blend no. 50 Sweet Mixture

Post autor: Cinek » 04 marca 2006, 16:29 - sob

W składzie tej miaszanki: Virginia, granulowany Cavendish i opiekany Cavendish oraz dojrzały Burley. Całość wielce przyzwoita, ale....
Po otwarciu trafi nam w nozdrza przyjemny, delikatny zapach miodu, może miodu z odrobiną mielonych orzechów (nugat?). Jest drobno pocięty, a Virginia wydaje się być parowana. Tytoń pali się łatwo, tzw."bezobsługowo". darzy nas delikatną słodyczą...
I tutaj wcześniejsze "ale". Po rozpaleniu czujemy słodkawy smak, jakbyśmy ssali kawałek melasy. Słodkawość i nic konkretnego... Po mniej więcej pół godzinie ssania melasy wreszcie zostajemy nagradzani nutami orzechowymi (nerkowce, brazylijskie orzechy i laskowe). Mieszanka jest w paleniu b. lekka, zarówno w mocy jak i w "room note".
To wysokiej klasy mieszanka, której walory doceni jednak bardziej zaawansowany fajczarz (dla początkującego pewnie skończy się odczuciem gorąca, jak to własnie bywa przy niewprawnym paleniu mieszanek typu "light").
Selected blend No. 50 pali się przyjemnie, ale nie jest to mieszanka "rzucająca" nas na kolana. Posiada pewne podobieństwo ze Stanwell Classic. No. 50 polecam zwolennikom delikatnych aromatów.
Szerszy opis na: http://fajka.webd.pl/
Walą się rządy i królestwa, a... fajka trwa.

Hanemann
Początkujący
Początkujący

Re: W.O. Larsen Selected Blend no. 50 Sweet Mixture

Post autor: Hanemann » 16 lipca 2009, 00:11 - czw

Kupiłem parę lat temu puszkę tego specyfiku. Powodowała mną ciekawość, gdyż tytoń ten parę lat znajdowal sie w czołówce tytoni aromatyzowanych wybieranych co roku przez użytkownikow strony http://www.daft.de" onclick="window.open(this.href);return false;.
Mogę się jedynie zgodzić z moim przedmówcą: tytoń ten wymaga pewnej wprawy w paleniu. Gdy pali się go zbyt szybko fajka zaczyna złowrogo bulgotać, a o niuansach możemy zapomnieć.

scorpionesso
Początkujący
Początkujący

Re: W.O. Larsen Selected Blend no. 50 Sweet Mixture

Post autor: scorpionesso » 26 lipca 2014, 15:16 - sob

Kolejna świetna mieszanka duńskiej marki. Akurat jeśli chodzi konkretnie o ten niebiański specyfik to muszę powiedzieć, że jest jedyny w swoim rodzaju. Przed pierwszym otworzeniem nie spodziewałem się aż tak mocnego, a jednocześnie delikatnego zapachu - wypełnił on niemal całe pomieszczenie wonią specyficznego miodu. Jeżeli chodzi o mnie to aż szkoda go palić :)
no. 50 - light sweet. Gorąco polecam wszystkim fajczarzom.
Pozdrawiam! :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „W.O. Larsen”