W.O. Larsen 1864

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy tytoniowi

Awatar użytkownika
Irek
Moderator
Moderator

W.O. Larsen 1864

Post autor: Irek » 04 kwietnia 2006, 23:41 - wt

Hmmm. Do duńskich aromatow zazwyczaj muszę się długo przekonywać, a po tym co oferują nasze trafiki zazwyczaj nie można się w tym temacie spodziewać rewelacji. Tytonie raczej przeciętne nie wystawiają raczej dobrej opinii o dunskich aromatach.
Tym większą radochę sprawił mi ten tytoń, który z każda wypaloną fajeczą wydawal się lepszy.
Bez żadnych "ulepszaczy" mieszanka burleya, black cavendisha i va.
Bardzo naturalny smak, który chyba najbardziej przypomina mi Elisabethan Mixtures Dunhilla, mimo, że nie zawiera perique,ale jest przez to delikatniejszy.
Opakowanie należy do jednych z ładniejszych, a folia w którą zapakowano tytoń od razu sugeruje produkt z najwyzszej półki.
Przy paleniu na początku sprawia troszkę trudności (podobnie trochę jak Simple Unique), ale po delikatnym podsuszeniu pali się rowno i bez problemów.
Co ciekawe pelny smak docieral do mie nie od razu, ale po wypaleniu mniej więcej 1/3 fajki.
Raczej nie słodki, wytrawnością wywołuje skojarzenia z THM, ale aromat jest w pelni naturalny.
TO JA!!! TEN IDIOTA Z POCIĄGU!!!

Jakub
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Jakub » 05 kwietnia 2006, 09:53 - śr

Gdzie go kupiłeś Irku? W trafice czy w jakimś internetowym sklepie?

Awatar użytkownika
Irek
Moderator
Moderator

:-)

Post autor: Irek » 05 kwietnia 2006, 19:16 - śr

To jeszcze z zeszłorocznych moich praskich zapasów. Po świętach jadę tam znowu :-)
Myślę, że tym razem spróbuję upolować innego Larsena w dużej puszce, chociaż i ten opisywany prawdopodobnie kiedyś jeszcze kupię :-)

Awatar użytkownika
bkolodz
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: bkolodz » 05 kwietnia 2006, 20:12 - śr

a jak to wyglądało cenowo? W Pradze pewnie troszkę taniej :P
GG : 6423598

Nobody knows what's inside my pipe!!!

Awatar użytkownika
Irek
Moderator
Moderator

:-)

Post autor: Irek » 05 kwietnia 2006, 21:12 - śr

Ceny chyba tam są "urzędowe", dokładnie tyle samo co tu: http://www.etrafika.cz :-(

Pedro
Początkujący
Początkujący

W.O.Larsen 1864 Perfect Mixture

Post autor: Pedro » 03 marca 2007, 18:21 - sob

Jak dla mnie to jedyny aromat ktory jak narazie nie odrzuca mnie,jestem miłosnikiem anglikow i tylko te w zasadzie pale.Zainspirował mnie post Irka no i dzisiaj nabyłem puszke 100g.za 9,50 euro.Bardzo elegancko opakowany tytoń,stalowy kolor puszki i tłoczone napisy,w środku złota folia,owiele staranniej jak w typowych anglikach,zaskoczenie wielkie.Sam tytoń prawidłowo krojony i bez śmieci.Pali sie dobrze po poprzednim lekkim przesuszeniu,a co do smaku to wpełni popieram kolege Irka mam takie samo odczucie,no noże jego przewaga nad THM tkwi w mocy,jak dla mnie jest on mocniejszy i stąd ten wyrazniejszy naturalny smak.Może wpisze go na stałe do menu.

Canonnier
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Re: W.O. Larsen 1864

Post autor: Canonnier » 23 grudnia 2011, 17:38 - pt

Nabyłem na aukcji, gdyż u nas nadal niedostępny. Może po poprzednich Larsenach smak i węch mi trochę przytępiło, ale nie czuję się szczególnie porażony. Oczywiście, lekki aromat, nic nie jest przesadzone ani przesłodzone, tylko jakieś owoce i wanilie. Ale moim zdaniem do Signature to trochę mu daleko, mimo, że to ta sama marka. Na plus działa oczywiście pozytywny odbiór przez szczęście ślubne.

ODPOWIEDZ

Wróć do „W.O. Larsen”