W.O. Larsen - Simply Unique

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy tytoniowi

Awatar użytkownika
PYK
Fajczarz
Fajczarz
Kontakt:

W.O. Larsen - Simply Unique

Post autor: PYK » 24 listopada 2004, 11:59 - śr

Wyrób unikalnych mieszanek fajkowych opiera się zawsze na wspaniałych tytoniach tj. Virginia z Old Belt, Burley z Tennessee i najlepszych tytoniach orientalnych.
Tytonie te poddane powolnemu procesowi fermentacji stają się wyjątkowym Black Cavendishem. Umiejętność tą posiada tylko garstka ekspertów na świecie.
Powstały Cavendish jest czarny ale nie tak błyszczący, ani nie tak aksamitny, jak sama mieszanka. Harmonia wytworzona między Cavendishem, jasną Virginią, a unikalnymi smakami jest częścią całego procesu, jest składnikiem mieszanki, której nie widać ale daje się ją rozpoznać w smaku mieszanki.

Delikatny aromat wanilii, czekolady i orzechów ukryty jest w mieszance typu Loose Cut. Virginia z Old Belt i Afryki, oraz z Brazylii w połączeniu z aromatami wanilii i orzechów włoskich oferuje palącemu doświadczenie smakowe głębokiej i pełnej słodyczy.

Wspaniała mieszanka, nawet dla początkujących. Słodkość Virginii i Cavendisha cudowna. Zapach dla otoczenia bardzo przyjemny nie uporczywy i nachalny. Czuć ten wspaniały dodatek orientalnych tytoni (bez latakii). Sam dym delikatny i jedwabisty. Pali się dość łatwo i nie wydziela kondensatu.

Gorąco polecam - w Czechach dostępny w każdej trafice, czy kiosku.

PYK
Keep the "faja" burning!!!
(BLF)

SKYPE ME "fario2007"
Awatar użytkownika
Cinek
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: Cinek » 25 listopada 2004, 16:13 - czw

Tak jest jak Pyk pisze!
Kupiłem go w sierpniu w trafice Mina w Libercu, a potem fajczylismy go zerkając na księżyc w pełni nad Hvezdą. Kunsztowna mieszanka. Określiłbym ją jako wielce szlachetną. Smaki raczej pochodzą z procesu cavendishowania i odpowiedniego doboru innych tytoni, niźli z domieszek.
Pól saszetki ukradła mi jakaś cholera podczas II Ogólnopolskiego Przeglądu Katolickich Programów Tv i Radiowych w Łodzi. (Z torby ktoś zabrał całą saszetke mysląc chyba, że trzymam tam dokumenty i kasę.... Fajki Filara i Torben Dansk + Simply Unique wyparowały w złodziejskich rękach).
Tyton ten widziałem w Czechach w naszych odpowiednikach kiosków Ruchu....
Walą się rządy i królestwa, a... fajka trwa.
Dziku

Re: W.O. Larsen - SIMPLY UNIQUE

Post autor: Dziku » 25 listopada 2004, 18:36 - czw

PYK pisze:(...)w Czechach dostępny w każdej trafice, czy kiosku.
No tak...
Po prostu mamy taki kraj jaki "Tilbury" w kioskach...
Takie informacje po prostu mnie dobijają :roll:
Awatar użytkownika
Cinek
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: Cinek » 26 listopada 2004, 08:26 - pt

Dziku pisze:Takie informacje po prostu mnie dobijają :roll:
Jak wygląda "dobity" Dzik?
Dobijania ciąg dalszy.... W tych knedlikowych kioskach były jeszcze dwa inne Larseny, Skandynavic, Borkumy i Holgery. W większych trafikach... nie, nie napisze, bo sam moge dostac zawału... :wink:
Dziku

Post autor: Dziku » 26 listopada 2004, 09:35 - pt

Cinek pisze:(...)Jak wygląda "dobity" Dzik?
(...)W większych trafikach... nie, nie napisze, bo sam moge dostac zawału...
Dobitego Dzika mam nadzieję, że jeszcze czas jakiś nie zobaczysz.
Jak wygląda Cinek z zawałem ciekaw nie jestem, jako iż widywałem już wielu pacjentów w tej sytuacji...
Ale i u nas asortyment się poprawia. W moim osiedlowym sklepie rybnym obok paczki Tilbury Full Aroma pojawiła się druga - Tilbury Cherry.
Ty Cinku lubisz oryginalne smaki - może Ci kupić? Pamiętaj, że to może być Graal :!:
Awatar użytkownika
Cinek
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: Cinek » 26 listopada 2004, 12:53 - pt

Dziku pisze:Ty Cinku lubisz oryginalne smaki - może Ci kupić? Pamiętaj, że to może być Graal :!:
Poczekam na pakowany Tilbury razem z makrelą w tomacie w jednej puszce (tak, by jeszcze ogonek rybi wystawał :lol: )
Awatar użytkownika
elvislike
Moderator
Moderator

hmmm... larsen...

Post autor: elvislike » 27 grudnia 2004, 22:12 - pn

a czy ktos kojarzy, ktory z larsenow byl taki troszke rodzynkowy? kiedys znajomy fajczarz, co swiat z inszych powodow zwiedza przywiozl to cudenko i mnie poczestowal. milo mnie bylo wtedy... ( to jakas sfinteczny ediszyn bylo...)
Awatar użytkownika
PYK
Fajczarz
Fajczarz
Kontakt:

Post autor: PYK » 30 grudnia 2004, 13:39 - czw

Kończę własnie pierwszą saszetkę Simply Unique i muszę powiedzieć, że na pewno powtórzę ten tytoń w swojej fajeczce. Im więcej go palę, tym bardziej mi smakuje i pachnie - choć jak pisałem wcześniej "pali sie dość łatwo" to jednak nie łatwo i miewam czasem kłopoty z utrzymaniem żaru.

Zapach jest rozkoszny. Smak jeszcze lepszy.

Polecam po raz kolejny.

PYK
Keep the "faja" burning!!!
(BLF)

SKYPE ME "fario2007"
Awatar użytkownika
borkows
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: borkows » 28 stycznia 2005, 13:10 - pt

Właśnie dzisiaj przyszła dostawa ... jest jest .. :lol:
Aaaaa i jeszcze ... ten sam producent (W.O. Larsen) a tytoń nazywa się "SMOOTH & TASTY"... czy coś więcej ktoś wie na ten temat ?
Awatar użytkownika
bublik
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: bublik » 14 marca 2005, 18:36 - pn

elvislike: to właśnie ten jest taki rodzynkowy :-) Przy najmniej tak moja dziewczyna go określiła. Jak się 'wniuchać' w saszetkę to może rzeczywiście, ja tam natomiast czuję orzechy, szczyptę czekolady i może kropelkę rumu. Bardzo przyjemny, ale jak PYK pisał - może być problem z żarem (ale to u mnie normalne, bo nie pale ani dużo, ani długo :-). Po minimalnym dosłownie podsuszeniu jest ok :-) Mi smakuje bardzo. Nawet bym o nim nie wiedział, gdybym nie umówił się z właścicielem trafiki, że jak dostanie jakieś nowe tytonie to żeby zadzwonił. Dostał 3 różne Larseny, wziąłem ten. Myślałem, że coś się znowu ruszyło z tytoniami, ale niestety - akcyza 2003 ... Ehh, kiedy będzie wreszcie dobrze?
Odnomu - bublik, drugomu - dyrka ot bublika.
Awatar użytkownika
Thorgal
Fajczarz
Fajczarz
Kontakt:

Post autor: Thorgal » 18 marca 2005, 15:14 - pt

A w trafice kolo mnie sa wlasnie 3 Larseny. Jak tylko skoncze NoName zaraz sie biore za degustacje:)
Pozdrawiam,

Marek
Awatar użytkownika
qmaster
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: qmaster » 22 marca 2005, 16:38 - wt

U nas w Pile właśnie dzisiaj widziałem Larseny...
Chyba 3 rodzaje... i tak się zastanawiałem czy jest opis na Forum...
Chyba się skuszę po dniu Matki Boskiej Pieniężnej :D
Q
Awatar użytkownika
Thorgal
Fajczarz
Fajczarz
Kontakt:

Post autor: Thorgal » 22 marca 2005, 17:42 - wt

A u mnie swieto! W trafice dostawa. 3 Larseny ( Siple Uniqe juz przygotowany do degustacji) 21zl, z 10 MacBarenow po 30zl, 3 Von Eickeny ( probowal ktos moze Vanilla? ) i jeszcze pare innych ktorych nie znam. szkoda tylko, ze nie zauwazylem tam zadnego anglika choc mam nadzieje ze sie myle. W kazdym razie troszke optymizmu w tym smutnym jak ... miescie :twisted:
Pozdrawiam,

Marek
Awatar użytkownika
martenn
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: martenn » 24 marca 2005, 00:01 - czw

Wlasnie dostalem Simply Unique na urodzinki:) Tyton zdecydowanie zacny:) Musze go dokladnie wyeksplorowac, zeby wyczuc wszystkie niuanse. Ten aromat mnie intryguje. A palil mi sie dlugasno. Nabilem pokera (calkiem spory), ale tak na 2/3 i kurcze spalic mi sie nie moglo:)
Awatar użytkownika
elvislike
Moderator
Moderator

Post autor: elvislike » 25 marca 2005, 20:44 - pt

Thorgal pisze:A u mnie swieto! W trafice dostawa. 3 Larseny ( Siple Uniqe juz przygotowany do degustacji) 21zl, z 10 MacBarenow po 30zl, 3 Von Eickeny ( probowal ktos moze Vanilla? ) i jeszcze pare innych ktorych nie znam. szkoda tylko, ze nie zauwazylem tam zadnego anglika choc mam nadzieje ze sie myle. W kazdym razie troszke optymizmu w tym smutnym jak ... miescie :twisted:
taak.. w lublinie tez sie taki zestaw pokazau. dania, dania, dania. brytyjczykow brak...
tez wlasnie przygotowuje sie do degustacji.
pozdrawiam.
we are not what we eat, we are what we don't shit... (hugh romney)
ODPOWIEDZ

Wróć do „W.O. Larsen”