W.O. Larsen "Mellow & Tasty"

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy tytoniowi

Awatar użytkownika
tomasz_z
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Re: W.O. Larsen "Mellow & Tasty"

Post autor: tomasz_z » 12 lipca 2009, 20:58 - ndz

Ah skoro temat "podskoczył" to sobie przypomniałem... mój pierwszy tytoń.

Tak właśnie. Żaden waniliowy alsbo czy jakiś inny tego typu.
Pani ze sklepu Fajka na Kruczej gdzie zakupiłem moją pierwszą (zresztą wrzoścową) fajeczkę, doradziła mi właśnie ten jako pierwszy.
I to chyba było powodem tego, że się nie zraziłem do fajki.

Zapach z saszetki - owocowo, biszkoptowo - torfowy, powodował zawsze chęć skosztowania na surowo.
Owszem był mokrawy w kopercie - co akurat przypisuję in plus - mając czasem przesuszony tytoń ze świeżej (a tak!) dostawy z Synjeco. Po podsuszeniu palił się ciepło dość, choć bez przesady, i wilgotno dość, choć bez przesady.
Faktem jest, że należało go z 15 - 30 minut podsuszyć.
Room note - absolutnie hit - akceptowalny z zachwytem przez niepalących nawet.
Smak - delikatny, pozostawiający miły posmak również po paleniu.
Fajka - nie przejmowała na stałe zapachu tytoniu - można było inne aromaty w niej potem palić.
Moc - 4-5 w skali 1-10 gdzie 1 - słabo - 10 - siekiera.

Zdecydowanie polecam początkującym; wiem, że jeśli zapasy się skończą, to z ogólnie dostępnych aromatów w kraju ten będzie pierwszym (a raczej jednym z pierwszych), który bym zakupił.
Również polecam.
follow the white rabbit...
gg# 1668157

http://www.zembrowskipipes.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Hot Cheese
Początkujący
Początkujący

Post autor: Hot Cheese » 29 września 2009, 02:43 - wt

Cholera, czemu ja kupiłem Mellow & Tasty zamiast Simply Unique? :evil: Niestety zwiodly mnie same pozytywne opinie o nim.
Smak i zapach tego tytoniu jest dosyc dziwny, moim zdaniem nie do konca korzenny, przypomina mi uwazana przez wszystki za najgorsza tabake, czyli Chapman (dokładnie zółta, czyli "waniliowa"). Nie wiem jak ktos moze w zapachu z torebki wyczuwac śliwki i czekolade :shock:
Canonnier
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Post autor: Canonnier » 19 lutego 2011, 15:11 - sob

W zasadzie, wszystko się zgadza. I mellow, i tasty. Ale niczym szczególnym mnie ten tytoń nie zaskakuje. Jakieś śliwki, wanilia, jakieś alkohole… Owszem, zapach pokojowy przyjemny (nawet szczęście ślubne nie narzeka), smak gładki i delikatny. Brakuje mi jednak tego ‘czegoś’, co mógłbym wspominać i przywoływać. Zupełnie jak z kobietą…
BenZin
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: BenZin » 29 listopada 2011, 17:34 - wt

Powoli dopalam saszetkę. Lubie go zapalić w pracy, bo mnie nie gonią, a raczej namawiają do grzechu łamania ustawy. Ponoć ładnie pachnie. W smaku - uboższy brat Simply Unique, więcej delikatności a mniej nasycenia, aromatu. Niezły, może być :)
Awatar użytkownika
wiadrowod
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Post autor: wiadrowod » 10 marca 2012, 23:05 - sob

Jako że lubię słodkie aromaty zakupiłem ten tytoń, no nie powiem że jest zły ale szału nie ma :/
słodkawy posmaczek, nuta pokojowa ponoć znośna, moc -troszkę za mocny momentami.
Przy paleniu trochę kłopotliwy bo bez podsuszania ani rusz, straszny ulepek w paczce ładowanie prosto z saszetki zupełnie odpada.
Aleeee mimo minusów ma to coś co zachęca :) nie jest najgorszy ale do najlepszych zdecydowanie nie należy.
3promile
Początkujący
Początkujący

Post autor: 3promile » 10 marca 2012, 23:18 - sob

"Troszkę za mocny"? Jakim cudem ciepłe powietrze może być "troszkę za mocne"? Moim zdaniem ten tytoń to porażka - równie dobrze można nabić fajkę zawartością więziennego siennika...
Awatar użytkownika
wiadrowod
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Post autor: wiadrowod » 11 marca 2012, 10:29 - ndz

3promile pisze: równie dobrze można nabić fajkę zawartością więziennego siennika...
a paliłeś zawartość więziennego siennika ? bo jeśli nie to trzeba zacząć by mieć porównanie :)

a co do tytoniu to - po podsuszeniu i rozdrobnieniu pali się całkiem całkiem, dziś od rana spaliłem śniadaniową fajeczkę nabitą właśnie nim i o niebo lepiej niż ostatnio.
Awatar użytkownika
wiadrowod
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Post autor: wiadrowod » 12 marca 2012, 14:29 - pn

muszę przeprosić wszystkich co do oceny tego tytoniu ...
bardzo mnie zwiodły pierwsze 3 palenia :/
tytoń poleżał w otwartej torbie przez jakiś czas i ....
faktycznie teraz poczułem coś ciekawego, jest niesamowicie lekki O_O dosłownie ciepłe powietrze.
a smak... tak dziwny i wbrew pozorom fajny że nie wiem sam jak go określić.
paląc dosłownie czuć drobinki słodkości osadzające się na języku i bardzo wyraźny smak ni to wiśni ni to czekolady ni to vanilii.
Jest dobry ! chyba jednak wrócę do niego jeśli palenie będzie takie dalej :)
Tolo
Pykacz
Pykacz

Post autor: Tolo » 06 września 2015, 18:57 - ndz

Słodki, miodowy, może trochę wanilii, ale mnie nie zemdlił, a to dobrze. Dla wielbicieli słodkich aromatów, ale nie przesadnych.
Dla mnie jednak bez rewelacji. Od takie właśnie ciepłe powietrze z dodatkiem przyjemnego, nie nachalnego aromatu. Nawilżony trochę się klei. Spala się w miarę dobrze, jednak pod koniec gorzknieje.

Można spróbować.
ODPOWIEDZ

Wróć do „W.O. Larsen”