Stanwell Vanilla

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy tytoniowi

Awatar użytkownika
maciejslu
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Re: Stanwell Vanilla

Post autor: maciejslu » 20 listopada 2009, 08:45 - pt

Rheged pisze:Moja kobieta na szczęście lubi zapach tytoniu (oprócz latakii), a szczególnie czystej, niearomatyzowanej virginii.
Moja ma to samo :lol:

Latakii nie trawi, palę tylko rano lub na spacerach. A jaką Va lubi Twoja Pani?

Do tematu zaś wracając - mnie ten tytoń nie powalił, ale pewnie dlatego, że kupiłem saszetkę nieco podsuszonego produktu. Ale owszem, room note niezły, choć Małżonce Timm No Name podoba się jednak bardziej.
Pozdrawiam serdecznie
Maciej Ślużyński
Oficyna wydawnicza RW2010

Awatar użytkownika
Rheged
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: Rheged » 20 listopada 2009, 12:15 - pt

maciejslu pisze:Latakii nie trawi, palę tylko rano lub na spacerach.
Ja nie mam problemu z paleniem piwnicznym. Biorę książkę (ostatnio Waltera Moersa - polecam, genialna rzecz!), kawę i okadzam podziemia. Przyjemny klimat :)
A jaką Va lubi Twoja Pani?
Ostatnio rozsmakowaliśmy nosy oraz podniebienia w Va nr 1 od MacBarena :)
Pipe of the rising sun
Sympathy for the pipe
Pipe of the storm
Born to be pipe

Alan
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: Alan » 20 listopada 2009, 14:46 - pt

A mojej dziewczynie La bardzo się podoba...chyba poznałem prawdziwy skarb :lol:
Uprasza się o nie zwracanie uwagi na tytuł i ilość gwiazdek pod moim nickiem

Awatar użytkownika
jar
Moderator
Moderator
Kontakt:

Post autor: jar » 20 listopada 2009, 15:28 - pt

przepraszam, jeśli poniższe może zabrzmieć jako tzw. OT, niemniej pragnę wspomnieć, iż moim zdaniem negatywny odbiór/konotacja zapachu dymu tytoniowego, w tym fajkowego spowodowane jest zmianami kulturowymi idącymi w kierunku prowadzenia zdrowszego trybu życia; od pewnego czasu zwyczaj palenia tytoniu zanika, i to jest na pewno słuszne z punktu widzenia spraw zdrowia. Natmiast ja sam po raz pierwszy zanotowałem zapach Latakii jakoś ponad pół wieku temu i ówczesne towarzystwo, w którym były liczne Niewiasty, na ogół nie miały skojarzeń negatywnych. Być może powodem był fakt, iż wiele z ówczesnych Pań z tego otoczenia kojarzyło zapach tytoni fajkowych, w tym Latakii, z zapachem ogniska na polowaniu, watry przy której ogrzewano się podczas wypraw tatrzańskich, czy zapachu...smolarni, liczne bowiem Panie wpisywały się w kategorię tzw. wówczas "Bezetek" czyli "Byłych Ziemianek", i w skład miejsc/gospodarstw w których żyły i pracowały do czasu zakończenia Drugiej Wojny Światowej wchodziły gospodarstwa leśne, w tym smolarnie.

Osobnym powodem pozytywnego odbioru zapachu dymu fajkowego był fakt, iż starsi mężczyźni bardzo często palili fajki, a należeli do nich Ojcowie, Dziadkowie i Przyjaciele Domu, najczęsciej byli Uczestnicy walk o Niepodległość Najjaśniejszej, zwieńczonych odzyskaniem Niepodległości w roku 1918, czy Uczestnicy jeszcze starszych Powstań Narodowych; pamiętam z dzieciństwa żyjących Uczestników Powstania Styczniowego. Jak rzekłem, na starość na ogół palili tacy ludzie fajki i jakże często snuli cudowne opowieści, ktrórych blade echa można dziś odnaleźć w publikowanej literaturze pamiętnikarskiej, a które wówczas ich bezpośrednim słuchaczom skojarzyły się na zawsze z zapachem dymu fajkowego. Jako dziecko zainteresowałem się rodzajami ówcześnie palonych tytoni: w jednej z moich gawęd dawno temu opublikowanych na tym Forum podano, że w czasie tuż przed Powstaniem Listopadowym popularny był tytoń "Diubek" sprzedawany w blaszanych opakowaniach/puszkach. Ze zdziwieniem i rozczuleniem zaledwie kilka late temu otrzymałem w prezencie od Przyjaciół mieszkających na Bliskim Wschodzie karton papierosów wykonanych z tytoniu Diobek (czy Diubek - przepraszam, piszę z pamięci, ostatnia paczka czeka na mnie w naszej lokacji bydgoskiej).

Jak zawsze

Jacek A. R.
Im więcej wolno, tym mniej wypada.

yopas
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: yopas » 20 listopada 2009, 15:40 - pt

To ja pozwolę sobie na duży, prywaciarski offtop:

Jacku pisz częściej!
[...]

Alan
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: Alan » 06 lutego 2010, 16:19 - sob

Takie małe pytanko...
Czy któryś z szanownych kolegów również odnosi wrażenie, że coraz trudniej o ten tytoń? Ja nie wiem, albo schodzi jak ciepłe bułeczki, albo juz od dłuższego czasu go po prostu nie ma. Albo ja zaglądam do sklepów akurat wtedy, kiedy go nie ma...
Uprasza się o nie zwracanie uwagi na tytuł i ilość gwiazdek pod moim nickiem

Awatar użytkownika
Sillend
Pykacz
Pykacz

Post autor: Sillend » 24 lutego 2010, 16:01 - śr

Pospolicie dostępny w krakowie:)
Jam częścią części, która ongiś wszystkim była
Jam częścią tej ciemności, co światło zrodziła.

Awatar użytkownika
Innoitus
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant
Kontakt:

Post autor: Innoitus » 24 maja 2010, 17:38 - pn

Zdegustowałam dziś owego Stanwella, po tym wszystkim co zostało tu napisane nie stworzę nic odkrywczego i zaskakującego więc powiem tylko, że jak najbardziej mi pasuje:) jest taki kobiecy w swej tytoniowości (nie umniejszając męskości Panom) i słodki jak majowy poranek:)
Zamierzam się jeszcze na Da Vinci, którego miałam już okazję spróbować.
Hot Patootie bless my soul
I really love that Rock and Roll

Darecki
Początkujący
Początkujący

Post autor: Darecki » 29 lipca 2010, 01:30 - czw

Delikatny, naturalny, smaczny rzekłbym wręcz powabny.
Najlepsza wanilka jaką miałem w mojej gruszce.
Darecki
"Nic w świecie nie jest warte, żeby człowiek odwrócił się od tego, co kocha" A. Camus

POLO
Początkujący
Początkujący

Post autor: POLO » 19 lutego 2011, 10:38 - sob

Czy stanwell vanilla jest jeszcze gdzieś do kupienia ?? w jedynej trafice w moim mieście miał być wraz z nowa dostawa ale nie przyszedł i go nie będzie w necie też widze że go brak :( HELP!!

Awatar użytkownika
vlasij
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: vlasij » 19 lutego 2011, 17:40 - sob

Na polskim rynku na pewno będzie w sprzedaży, ja widziałem już w lokalnej trafice po dostawach.

Pozdrawiam.
Pozdrawiam serdecznie!

jony
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: jony » 25 lutego 2011, 09:43 - pt

Mam nieodpartą ochotę na zapalenie tego tytoniu jednak od dłuższego czasu nie mogę go spotkać w żadnej internetowej trafice. Gdyby ktoś z Kolegów miał namiary to chętnie kupię ze dwie saszetki
pozdrawiam - jony

POLO
Początkujący
Początkujący

Post autor: POLO » 01 marca 2011, 14:45 - wt

Podobno ma wrócić z końcem kwietnia-początkiem maja powodem jest zmiana dystrybutora czy coś takiego takie info otrzymałem dzwoniąc do chyba wszystkich możliwych namiarów które udało mi się znaleźć a co będzie to się okaże. Też jestem chętny jak ktoś z szanownego grona by natrafił to zapłacę przelewem za tytoń i przesyłkę oczywiście :roll:

Awatar użytkownika
janusz501
Początkujący
Początkujący

Post autor: janusz501 » 24 marca 2011, 19:57 - czw

POLO pisze:Podobno ma wrócić z końcem kwietnia-początkiem maja powodem jest zmiana dystrybutora czy coś takiego takie info otrzymałem dzwoniąc do chyba wszystkich możliwych namiarów które udało mi się znaleźć a co będzie to się okaże. Też jestem chętny jak ktoś z szanownego grona by natrafił to zapłacę przelewem za tytoń i przesyłkę oczywiście :roll:

Dołączam się do prośby zapłacę przelewem za tytoń i przesyłkę + moja dozgonna wdzięczność za poświecenie.

mdmj20
Początkujący
Początkujący

Post autor: mdmj20 » 27 października 2011, 15:04 - czw

Ktoś wie gdzie znaleźć? Ja szukałem w kilku miejscach w Warszawie ale zero informacji.
A szkoda bo mogę zaryzykować i stwierdzę ze to mój ulubiony tytoń...
Zapraszam na stronę gdzie opisywane są Kasy fiskalne - parametry techniczne, szczegółowe opisy itd.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Stanwell”