Stanwell Guarana – a to ci heca ;)

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy tytoniowi

Awatar użytkownika
wpatrzony
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant
Kontakt:

Stanwell Guarana – a to ci heca ;)

Post autor: wpatrzony » 15 lutego 2008, 20:38 - pt

Kto jeszcze o guaranie nie słyszał koniecznie musi nadrobić zaległości. Guarana, czy raczej Paullinia cupana, a po polsku cierniopląt lub osmęta beczkowata to wieloletnie, wiecznie zielone pnącze rosnące w tropikalnej Puszczy Amazońskiej na terenie Brazylii i Wenezueli. Kofeina obecna w nasionach wzmacnia akcję serca, pobudza ośrodkowy układ nerwowy, rozszerza naczynia wieńcowe i mózgowe, przyspieszając procesy myślenia i odbioru wrażeń. Polepsza percepcję, podnosi koncentrację, sprzyja poprawie pamięci, działa antydepresyjnie. Przynosi ulgę w bólach głowy i migrenach a także pomaga w stanach zmęczenia. Napoje zawierające guaranę polecane są kierowcom podróżującym nocą, gdyż likwidują senność i znużenie. Guarana uważana jest również za afrodyzjak. Preparaty z osmęty działają szybciej i dłużej a także są mniej szkodliwe niż kawa naturalna. Obecnie guarana jest podstawowym składnikiem wielu napojów dietetycznych i orzeźwiających, które zyskały uznanie na całym świecie. Pisałem o tym kiedyś w Kwietniku.

Dostałem właśnie trzy reklamowe 5 gramowe saszetki nowego Stanwella Guarana – w zielonej saszetce z czerwonym kółkiem – przy zakupie WO Larsena Edition 2008 i Black Diamonda Stanwella (o których innym razem). Gdzie takie smakołyki? W Andernach nad Renem. W środku saszetki brazylijska virginia, burley i black cavendish z aromatem limonki i tytułowej guarany. Tak więc dodatek tylko aromatyczny. Aromatyczny bardzo – przyjemnie owocowy. Co by to było gdyby do tytoniu dodać wyciąg z guarany? Podwójny dopalacz? Może ktoś kiedyś poeksperymentuje. Jak powiedziałem zapach z saszetki bardzo owocowy, nasuwający pewne skojarzenia z Belle Epoque. Dla amatorów aromatów (a wiec i dla mnie) świetna wiadomość. Niestety wyjeżdżając nie wziąłem swoich fajek i miałem nadzieję na zakup jakiegoś Vauena, a tu klops – po długich poszukiwaniach i kręceniu nosem kupiłem bilarda Da Vinci. Lakierowanego i z prekarbonizacją. Usiadłem sobie nad Renem, nabiłem i zapaliłem. Owszem tytoń wypalił się do końca z jednej zapałki nie zostawiając nic prócz białego popiołu ale niestety doznania nie były szczególnie wybitne. Muszę na nie trochę poczekać. Mam nadzieję, że starczy mi tych próbek.

I wcale nie byłem szczególnie pobudzony. No, może na tyle, żeby napisać wątek na forum, co nie zdarza mi się często :D .
Obrazek
GG: 1529271

Awatar użytkownika
Marcin_Pro
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Re: Stanwell Guarana – a to ci heca ;)

Post autor: Marcin_Pro » 16 lutego 2008, 10:59 - sob

Fiu fiu! a to Ci dopiero heca. A jak z działaniem? Pobudza coś bardziej niż "zwykły tytoń"?

Wielkie dzięki za miły opis :)
"Szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży, kiedy się ją dzieli". Albert Schweizer
Obrazek

Pipe Club Wrocław + Fajczarze.pl - Serwis poświęcony fajce i paleniu fajki

Awatar użytkownika
Tomi
Początkujący
Początkujący

Post autor: Tomi » 04 marca 2008, 11:53 - wt

Mam taką własnie próbke, jeszcze nie paliłem, bardzo jestem ciekawy wrażeń. 8)
Pal waść!...

jony
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: jony » 04 marca 2008, 12:34 - wt

Ten tytoń jest dostępny na allegro w ofercie p. Niedźwieckiego. Własnie się zastanawiałem, co to za nowość na naszym rynku.
pozdrawiam - jony

Awatar użytkownika
eveninger
Początkujący
Początkujący
Kontakt:

Post autor: eveninger » 18 kwietnia 2008, 16:39 - pt

No właśnie, Guarana... Mam ten tytoń dostępny 10 min. drogi od domu, w czeskiej trafice za 153 korony. I miałem nadzieję, że zanim go kupię, dowiem się czegoś o nim z tego forum... No i klops:(... Czyli, mówiąc krótko, muszę zaryzykować. Tak na marginesie - gdzie można zakupić Stanwella Indigo? Nigdzie go nie ma:(
http://www.eveninger.net" onclick="window.open(this.href);return false; - ZAPRASZAM!!!:)

Jerry
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Jerry » 18 kwietnia 2008, 23:31 - pt

Indigo. mniam
Trafiłem go przypadkiem na lotnisku Schonefeld w Berlinie. Pomiędzy tytoniami Dunhilla i W.O.Larsena.
Zakupiłem puszeczkę (drogo 10 Euro za 50 g).
Smak i aromat ok. Myślę, że warto było kupić, ale cena za wysoka w stosunku do jakości, zeby stale mieć go na półce.
Allegro: INSA
ebay: Jureknpl

Canonnier
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Post autor: Canonnier » 11 czerwca 2014, 22:38 - śr

Świetna kompozycja brazylijskiej virginii, burleya i black cavendisha. Po raz pierwszy od dawna nie przeszkadzały mi właśnie burleye. Pali się bardzo lekko i łatwo, w sam raz na lato. Obawiałem się jakiegoś soku z cytryny, ale na szczęście aromat jest tylko delikatnie cytrusowy, z minimalnym dodatkiem alkoholi. Gdyby tylko był dostępny u nas to wrzuciłbym na stałe do menu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Stanwell”