McCLELLAND’S – „Virginia Woods”

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy tytoniowi

Awatar użytkownika
freemason
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

McCLELLAND’S – „Virginia Woods”

Post autor: freemason » 09 maja 2008, 07:49 - pt

Mam to szczęście, że mój wujek mieszka w USA (nota bene w stanie Viirginia). Czasami podsyła mi coś do palenia. Ostatnio otworzyłem 100g puchę "Virginia Woods". Pucha wypełniona Va – dojrzałą czerwoną, szeroko ciętą żółtą i parowaną. Kto wie, czy nie ma tam jeszcze czegoś. Po otwarciu dolatuje co prawda mało zachęcający zapach keczupu i sosu sojowego z delikatną nutą rodzynkową, ale w paleniu - cudo!!! Smak rewelacyjny, słodki z delikatna goryczką. Aromat w trakcie palenia niepowtarzalny, delikatny, tolerowany nawet przez moją żonę, która niestety nie znosi dymu. Pali się chimerycznie, jak każda Va. Jeśli kiedykolwiek będziecie mieli okazję go kupić, zróbcie to bez chwili wahania. Gdyby był w każdej "trafice za rogiem" zostałby moim tytoniem codziennego palenia.
Awatar użytkownika
Marcin_Pro
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Re: McCLELLAND’S – „Virginia Woods”

Post autor: Marcin_Pro » 09 maja 2008, 08:00 - pt

Mnie osobiście "ketchup" zupełnie nie przeszkadza, i nawet sam nie uważam że to zapach ketchupu lecz raczej Vinegar.
Całość, jak już dyskutowałem z kilkoma osobami, i w ramach posiadanej wiedzy, wynika prawdopodobnie z procesu dojrzewania i zabezpieczania tytoni McClellanda przed zepsuciem. Co ciekawe przy podsuszeniu zapach ten ustaje, na rzecz tytoniu.
Virginia Woods delikatny, kremowy mix Virginii i jak piszesz innych tytoni o których McClelland nie wspomina (czyżby tajemnica handlowa :lol: )
Mnie najbardziej smakuje kiedy flaki sobie ładnie podsuszę tak, że są kruche, i wtedy pali się i smakuje wręcz idealnie.
Świetny tytoń, choć Black Woods'a i tak nie przegoni w moim rankingu ;)

Pozdrawiam :pipeman:
"Szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży, kiedy się ją dzieli". Albert Schweizer
Obrazek

Pipe Club Wrocław + Fajczarze.pl - Serwis poświęcony fajce i paleniu fajki
Awatar użytkownika
freemason
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: freemason » 09 maja 2008, 17:01 - pt

Black Woods. Zanotowałem. Zamówię go sobieu wuja na gwiazdkę, chyba, że gdzieś go wcześniej trafię, ale wątpię. :wink:
niedzwiecki
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Post autor: niedzwiecki » 29 kwietnia 2011, 22:21 - pt

Można go trafić tu:
http://allegro.pl/tyton-fajkowy-mcclell ... 04124.html" onclick="window.open(this.href);return false;
ODPOWIEDZ

Wróć do „McClelland”