MC CLELLAND'S - "Grand orientals - classic samsun"

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy tytoniowi

Awatar użytkownika
freemason
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

MC CLELLAND'S - "Grand orientals - classic samsun"

Post autor: freemason » 06 września 2008, 14:31 - sob

Va doprawiona tytoniem orientalnym. Pierwsza mieszanka z tytoniem orientalnym jaką paliłem. Tytoń w paleniu lekki, delikatny, przyjemny. Zapach z puszki – podobny do „Virginia woods” ale bardziej winegretowy. Na początku palenia czujemy głównie Virginię. Od połowy zaczyna pojawiać się smaczek znany wszystkim, którzy palili kiedykolwiek shishę. Orientalny smak tytoniu do fajki wodnej, jednak pozbawiony natrętnego aromatu. Fajny, orzeźwiający dymek. Room note – neutralny. Jedyny mankament – ponad normę brudzi fajkę. Można śmiało palić w fajeczkach przeznaczonych do Va.
Awatar użytkownika
JSG
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Re: MC CLELLAND'S - "Grand orientals - classic samsun"

Post autor: JSG » 03 czerwca 2009, 13:05 - śr

Ja nie o tym tytoniu, ale ogólnie o MC CLELLAND'S (nie bardzo jest sens zakładać nowy wątek)
Dostałem od kolegi, próbki tego producenta, dziś już dokładnie nie pamiętam co, jakieś takie numerki miały ;)
Były to różne wersje Va, powiem szczerze że to takie tytonie paląc które nie byłem pewnie czy w ogóle palę, gdyby nie ciężar fajki był bym przekonany że nie- dziś nawet wsiadłem do samochodu z fajką, przejechałem parę przecznic i zorientowałem się że palę.
Lekkie, to mało powiedziane, zupełnie bez polotu, bez smaku, bez mocy. Najsłabiej wypadł chyba o numerze 2010, drugi w kolejce 5100. Są to tytonie dla lubiących bardzo cieniutką herbatkę ;)
Ale faktem jest że moja druga zdecydowanie lepsza i ładniejsza połówka, stwierdziła że da się je znieść, a strasznie nie lubi dymu fajkowego.
Ostatnio zmieniony 03 czerwca 2009, 14:14 - śr przez JSG, łącznie zmieniany 1 raz.
moim cholernie subiektywnym zdaniem
----------------------------------
Amatorska Pracownia Wytwarzania i Reperacji Fajek
Awatar użytkownika
freemason
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: freemason » 03 czerwca 2009, 13:27 - śr

Widocznie na złe trafiłeś :) Te co ja paliłem: "Virginia Woods", "Classic Samsun" i "Christmas Cheer 2007", były wyśmienite, choć faktycznie raczej słabej mocy.

A swoją drogą, to chciałbym doczekac czasów, gdy będzie je można kupić i u nas, choć tracę nadzieję. Miałem ją, gdy dolar pikował. Widocznie nie osiągnął wystarczająco niskiej ceny, żeby opłacało sie sprowadzać McClellanda, C&D lub GL Pease. Szkoda, bo one są trochę insze w smaku niż europejskie (przynajmniej te co ja paliłem, były trudne do porównania z Petersonami, SG itp).
Szkoda też, że tak rzadko trafiają się na allegro.
Awatar użytkownika
tomasz_z
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: tomasz_z » 04 czerwca 2009, 14:47 - czw

No to masz okazję - kol. Fausst właśnie kilka z nich bodaj sprzedaje.
follow the white rabbit...
gg# 1668157

http://www.zembrowskipipes.com" onclick="window.open(this.href);return false;
ODPOWIEDZ

Wróć do „McClelland”