McClelland Brindle Flake

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy tytoniowi

Awatar użytkownika
jar
Moderator
Moderator
Kontakt:

McClelland Brindle Flake

Post autor: jar » 24 marca 2011, 20:03 - czw

Naturally sweet, Flue - cured Virginia - czytamy na pudełeczku. I rzeczywiście, to nie jest Stoved Virginia. Warto, moim zdaniem, zajrzeć na Tobaccoreviews:
http://www.tobaccoreviews.com/blend_det ... HA=B&TID=9" onclick="window.open(this.href);return false;
ale i tu:
http://www.tobaccoreviews.com/blend_det ... A&TID=3953" onclick="window.open(this.href);return false;
i nie ukrywam, iż opinie wyrażone w tym drugim wątku bardziej korespondują z moimi własnymi odczuciami.
To nie jest słodycz znana mi czy to z RedCake 5100 czy intensywna, znana mi z Aurory czy z uroczo śliwkowego dla mnie Blackwoods Flake (ech, ta słodycz Stoved Va's...). To jest coś, co z uwzględnieniem kapitalnych różnic pomiędzy tradycjami europejskimi a amerykańskimi jakos mi się porównuje do dawnego Orlika Golden Sliced, ale oczywiście nie do końca; jest jakby stabilne, solidne, nie "lekko/ulotne". W sumie złapałem się na tym, że bodaj najbardziej przemawia do mnie niewinny obrazek na pudełku przedstawiający niedźwiedzia. Tylko dodaję: takiego, który się już dostał do miodu.

To jest oczywiście McClelland i wielu narzeka na zapach z puszki nazywany "keczupowym". Ale - poza moimi własnymi odczuciami - wielu znających ten i inne blendy McC przyznają, że to nic a nic nie przeszkadza. A sumie - jest to, jak dla mnie, po prostu znakomita wprost Va w tradycji US. Enjoy !

Jak zawsze

Jacek A. R.
Im więcej wolno, tym mniej wypada.
niedzwiecki
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Re: McClelland Brindle Flake

Post autor: niedzwiecki » 20 listopada 2014, 16:51 - czw

Wystawiłem kilka pozycji dla wielbicieli Virginii.
Pozdrawiam Wszystkich
ODPOWIEDZ

Wróć do „McClelland”