Cornell and Diehl - Briar Fox

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy tytoniowi

Awatar użytkownika
jar
Moderator
Moderator
Kontakt:

Cornell and Diehl - Briar Fox

Post autor: jar » 26 grudnia 2011, 21:21 - pn

Bardziej chyba znany w USA niż w Europie blend Virginii oferowany jest w formie zestalonych w kostkę płatków/flakes, tzw. Crumble Cake. Zapach dobrej Virginii, podczas palenia w tle ledwo odczuwalna naturalna słodycz dobrej Va, aczkolwiek bardziej odczuwałem nie wiadomo skąd się biorący ten burley'owy, "drewnaniano'/"mszysty" posmak. Wrażenia zupełnie inne niż z palenia znanych nam europejskich Virginii od SG, czy zdecydowanie słodkich Va amerykańskich, np. od McClellanda, choć od początku przypominało mi się "coś" zza Atlantyku. Tym "czymś" okazały się znane mi inne blendy C&D, te skomponowane kiedyś przez Ś.P. Bob'a Runowski'ego jak Old Joe Kranz czy Haunted Bookshop, mimo iż te ostatnie są kompozycją Va, Bu + Pq. Briar Fox jest skomponowany przez Duńczyka - Peter'a' Heeschen'a, a fakt, iż blend czystych Va przypomina mi podczas palenia Va+ Bu nie dziwi mnie ani na jotę; wszak znakomity Curly Cut DeLuxe Gawith and Hoggarth'a jest blendem czystych Va a został stworzony jako substytut jednego z czołowych blendów Va+Pq czyli Escudo. W sumie: bardzom rad iż zapoznałem się z tym tytoniem dla uzupełnienia mego diariusza przygód z fajką. A wiele opisów jest tu:
http://www.tobaccoreviews.com/blend_detail.cfm?TID=1978" onclick="window.open(this.href);return false;

Jak zawsze

Jacek A. R.

Ad dendum: nie chcę sprawiać wrażenia, iż opisywany blend nie charakteryzuje się słodyczą dobrej Va. Jest bardziej "wymagający" ale przecież i tak znamy zasady palenia Virginii....
Im więcej wolno, tym mniej wypada.
oktogenek
Fajczarz
Fajczarz

Re: Cornell and Diehl - Briar Fox

Post autor: oktogenek » 09 lutego 2015, 23:09 - pn

Witam

Otrzymałem ten blend dość świeży z listopada 2014 roku, pierwszy kontakt ogranoleptyczny nie był zachwycający, ten blend po prostu zalatywał mi zgnilizną :D jednak po natlenieniu nieprzyjemny fetorek okazał się aromatem przyjemnie ziemisto serowo drzewnym, forma Crumble Cake, czyli pokruszony flake z powrotem lekko sprasowany, bardzo łatwy do rozdrobnienia, ale lekko brudzi palce. w paleniu hmmm cóż, rewelacji i fajerwerków nie było, faktycznie delikatna słodycz się przewijała gdzieś w tle, było lekko ziemisto, rzekł bym nawet cygarowo, gdzieś przewijał się już wspomniany ser, zbytnio się nie znam na serach ale mnie olśniło, to chyba był to cheddar :) jedyne co mi przeszkadzało, to papierosowa końcówka po wypuszczeniu dymu zarówno nosem jak i otworem gębowym, pewnikiem za sprawą dodatku burleya, nie podoba mi się też aromat z fajki po paleniu, fajka po nim zdecydowanie wania papierochami :? spróbować warto bo ma niepowtarzalny cheddarowo ziemisty posmak, ale na zapas bym go nie kupował

Pozdrawiam
Jakub

ps. może Maciej Faja dopisze swoją recenzję :?: też otrzymał kosteczkę do testów :wink:
Awatar użytkownika
maciej_faja
Moderator
Moderator

Re: Cornell and Diehl - Briar Fox

Post autor: maciej_faja » 10 lutego 2015, 14:26 - wt

Nie będę powtarzał za mymi "przedpiścami" o prasowaniu tytoniu czy jego składzie. Potwierdzić mogę spostrzeżenia Oktogenka, o zapachu, smaku tytoniu oraz lekkim "zapapierosowaniu" fajki.
Ze swojej strony mogę dodać, że tytoń bardzo fajnie kruszył się w palcach, dając tytoń praktycznie gotowy do palenia, a gdyby chciało się przygotować go w sposób drobniejszy (jak do palenia turniejowego), to dawał się bardzo fajnie skrobać ostrym narzędziem. To była największa zaleta tego tytoniu.
Lubię czasami zapalić cygaro, jednak niekoniecznie pasuje mi ten cygarowy posmak w tytoniu fajkowym. Gdyby nie cena w jakiej udało się nam wejść w jego posiadanie ... hmm ... za tę cenę tytoń nazwałbym poprawnym.
Masz starą lub uszkodzoną fajkę - kup poradnik "NOWA-STARA FAJKA".

Pozdrowienia z południowej Wielkopolski
ODPOWIEDZ

Wróć do „Cornell & Diehl”