Cornell & Diehl - Night Train 417P

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy tytoniowi

krzyh1222@interia.pl
Fajczarz
Fajczarz
Posty: 223
Rejestracja: 25 maja 2006, 12:33 - czw
Lokalizacja: Koszalin

Cornell & Diehl - Night Train 417P

Post autor: krzyh1222@interia.pl »

Night Train 417 P - tytoń "naturalny" bez dodanego szaleństwa dodatkowych smaków, esencji lub aromatów. Tytoń średniej mocy, przyjemnie nikotynowy. Atrakcyjna forma podania – luźny plug; „ciastko” utrzymuje dłużej wilgoć i tytoń nawet w oryginalnej puszce nie wysycha szybko. Zapach tytoniu w puszce świetny, słodki, lekko kwaskowy, jak wilgotne orzechy włoskie. Room note raczej neutralny do przyjemnego, jeśli ktoś lubi zapach tytoniu.

Tytoń ten to mieszanka VA, Burley i Cavendish - czysty, surowy smak tytoniu, zwłaszcza Burley’a, z dodatkiem szczypiącego lekko w nosie Perique. Wyraźnie słodka Va, wymaga jednak podsuszenia, ale nie za bardzo, bo przy zbyt mocnym przesuszeniu ta słodycz gdzieś ginie i całość może być gryząca. Przyzwoity tytoń, wystarczy do zmiany tempa (jako odskocznia), dla fajczarzy lubiących latakię.
Czy przypomina klimat podróży nocnym pociągiem (w przedziale dla palących) ? Zdecydowanie tak, szczególnie dla tych co w pociągu nie zasną, wpatrując się w mijany za szybą nocny świat.
Czy sięgnę po niego ponownie ? Tak, o ile będzie dostępny ...

:pipeman:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Cornell & Diehl”