Spiralne nabicie

Tu początkujšąy fajczarze mogą zadawać pytania weteranom fajki.

Moderator: Moderatorzy

PiotreG
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Spiralne nabicie

Post autor: PiotreG »

Czy mógłby mi kto¶ łopatologicznie wytłumaczyć na czym ma polegać "możliwie spiralne" ułożenie tytoniu w fajce? Ewentualnie czy kto¶ może mi polecić jakie¶ odno¶niki do stron ze zdjęciami jak to wygl±da lub ksi±żkę w której to znajdę.
Jakub
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Jakub »

Nie wiem czy na pewno o to chodzi ale ja nabijam fajkę w podobny sposób. Wkładam tytoń małymi porcjami i dociskaj±c go palcem okręcam fajkę aż tytoń się skręci.
Awatar użytkownika
Radesz
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Radesz »

Dodam może tylko, że warto skręcać tytoń raz w jedn± stronę a raz w drug±. tytoń dobrze się zazębi i żar będzie lepiej sie przenosił między ĽdĽbłami tytoniu.
Pozdrawiam Radesz
Gdybym palił fajkę tak długo jak biegnę maraton, to byłbym MISZCZEM!
Marató Barcelona 2011 - 04:59:31
Poznań Maraton 2011 - 04:47:59
PiotreG
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Wybaczcie, ale... chyba za mało łopatologicznie dla mnie :) Jak się rozciera tytoń w palcach to potem jest na tyle drobny, że nie wiem co miałoby oznaczac jego skręcanie się. Może kto¶ może opisać po kolei w jaki sposób układa tytoń w kominie?
Jakub
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Ja miałem na my¶li tytoń cięty we wst±żki, a nie rozkruszony bo taki rzeczywi¶cie trudno skręcić :-)
PiotreG
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Ahm...ja ten tytoń cięty we wst±żki rozkruszam zgodnie z poradami p. Turka. Ale Turek w opisie techniki nabicia pisze najpierw żeby rozkruszyć, a potem układać spiralnie, więc my¶lałem, że trzeba to jako¶ poł±czyć. Dzięki.
Jakub
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Pan Turek pisał o rozkruszaniu twardego cavendisha. Miękkie wst±żki np. virginii można ewentualnie porozrywać na drobniejsze kawałki.
Spróbuj po prostu wzi±ć trochę tytoniu rozetrzeć delikatnie między palcami tak żeby nie było twardych zbitych bryłek i ułożyć 3 warstwy. Za każdym razem wkładaj±c tytoń owijaj go okręcaj±c ubijak albo okręcaj±c fajkę i dociskaj±c palcem. Tak jak napisał Radesz - przemiennie. Nie chodziło też o to żeby układać w fajce nie wiadomo jakie spirale, tylko o to żeby w miarę możliwie spiralnie go ubijać - według mnie tak ubity lepiej się pali od upychanego byle jak.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania początkujących fajczarzy”