Jaki tyton wybrać o podobnej charakterystyce do ....?

Tu początkujšąy fajczarze mogą zadawać pytania weteranom fajki.

Moderator: Moderatorzy

krzyh1222@interia.pl
Fajczarz
Fajczarz

Jaki tyton wybrać o podobnej charakterystyce do ....?

Post autor: krzyh1222@interia.pl »

Witam

Chcę kupić sobie nowy tytoń, coś innego niz dotąd. Z tego powodu też mam pytanie do fajczarzy z doświadczeniem. Jaki tytoń wybrać jeżeli podoba mi się i lubię:
- DTM Malthouse - podoba mi się zapach tytoniu i jego palenie też;
- Amphora Full Aroma - podoba mi się zapach tytoniu niepalonego ( w saszetce jest boski) jak i palonego, ale ze smakiem już gorzej, jakiś taki dziwny i często niesmaczny, smolisty czesto mówiąc łagodnie.

Próbowałem jeszcze:
Larsen Mellow and Tasty - smaczny, ale raz na jakiś czas, czyli z długimi przerwami;
El Camino - taki sobie, prawie jak to wyżej, ale raczej taki sobie
Mc Baren Black Ambrosia - podobało mi się, raz paliłem, zapach palonego tytoniu bardzo przyjemny, smak różnie, ale raczej miły.

I to tyle, chcialbym spróbować Timms No name, albo coś podobnego do DTM, lub Amphory. Podpowiecie coś? THX :? 8)
konradus
Fajczarz
Fajczarz

Re: Jaki tyton wybrać o podobnej charakterystyce do ....?

Post autor: konradus »

krzyh1222@interia.pl pisze:I to tyle, chcialbym spróbować Timms No name
Sprobuj koniecznie. Bardzo dobry tyton, delikatny i o smaku ptasiego mleczka (jak ktos kiedys trafnie zauwazyl). Dla mnie to od jakiegos czasu podstawowy tyton na codzien, a od kiedy go sprobowalem nie kupuje zadnych "klasycznych" aromatow. Tylko TimmNN, a wieczorkiem latakia :)
pozdrawiam,
konradus
Grzegorz XVI
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Grzegorz XVI »

Również polecam Timma NN :)
gg: 5238466
pozdrawiam
spirit
Początkujący
Początkujący

Post autor: spirit »

Jeśli smakował Ci Malthouse to.. masz problem, bo w Polsce z tego rodzaju tytoni dostępny jest tylko SG Full Virginia Flake i to w nieprzyzwoitej wręcz cenie.

Jeśli jednak zdecydowałbyś się na zamówienie na przykład w Synjeco, to jesteś w domu. Szukaj pod nazwami Samuel Gawith, Fribourg & Treyer, Gawith & Hoggarth - cokolwiek wybierzesz z rodzaju "natural virginia" powinno Ci podejść.
Awatar użytkownika
j4szczur
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: j4szczur »

spirit pisze:Jeśli smakował Ci Malthouse to.. masz problem, bo w Polsce z tego rodzaju tytoni dostępny jest tylko SG Full Virginia Flake i to w nieprzyzwoitej wręcz cenie.
Dziwi mnie to porównanie. Czy możesz wyjaśnicz dlaczego stawiasz te tytonie na jako równe sobie?
spirit
Początkujący
Początkujący

Dziwi mnie to porównanie. Czy możesz wyjaśnicz dlaczego stawiasz te tytonie na jako równe sobie?
Nie jako równe, jako podobnego rodzaju. Malthouse jest delikatnie czymś skropiony, co nie zmienia faktu, że to Va bez dodatków.
Awatar użytkownika
j4szczur
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

spirit pisze: Nie jako równe, jako podobnego rodzaju. Malthouse jest delikatnie czymś skropiony, co nie zmienia faktu, że to Va bez dodatków.
Jako, że nie jest to temat w grupie "Spory tytoniowe", lecz w grupie "Pytania początkujących fajczarzy", to nie będę się spierał. ;-)
spirit
Początkujący
Początkujący

Jako, że nie jest to temat w grupie "Spory tytoniowe", lecz w grupie "Pytania początkujących fajczarzy", to nie będę się spierał. ;-)
Ależ ja nie widze powodu do żadnych sporów ;)
Za Dan Tobacco:
"The Malthouse is a superb mixture of provincial Virginia tobaccos that are infused with Scottish Single Malt Whisky".
Za Smoker's Heaven: "Full Virginia Flake contains quality Virginia leaf pressed to a rich brown color and flavor."

Rozumiem, że twoim zdaniem Malthouse to mieszanka black cavendisha i latakii zakropionej wiśnowym aromatem? ;)
Awatar użytkownika
j4szczur
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

spirit pisze:Ależ ja nie widze powodu do żadnych sporów ;)
A ja widzę. Pierwszy powód sam podałeś: "Malthouse jest delikatnie czymś skropiony". Rzucę jeszcze kilka innch haseł: moc, smak, sposób cięcia.

Podany przez Ciebie skład obu tytoniów nie jest przesłanką wystarczającą aby twierdzić, że SGFVF jest tym samym rodzajem tytoniu co The Malthouse. Ten pierwszy - mówiąc językem Synjeco - jest tytoniem typu "natural virginia flake" - czystą mocną Virginią. Ten ostatni jest typu "curly cut flavored virginia flake" - aromatyzowaną, grubo ciętą virginią flake, słabszą od SGFVF, dość płytką w smaku. Nie twierdzę przy tym, że to tytoń zły.

Jak dla mnie są to dość istotne różnice.
spirit
Początkujący
Początkujący

Post, jak zdążyłeś już zauważyć znajduje się w dziale "Pytania początkujących fajczarzy" więc używając słowa 'podobne' (nie zrównuję obu typów jak próbujesz sugerować) miałem na myśli tylko to, że oba tytonie to 100% Virginii co odróżnia je od większości tytoni dostępnych w naszych trafikach. Nie było moim celem omawianie różnic między tradycjami blendingu z Kendal z tymi z Lauenburgu, które oczywiście występują i różnią oba tytonie.
bublik
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: bublik »

Zgadzam się z j4szczurem, że te dwa tytonie są całkiem różne. Nie zgadzam się ze spiritem, że TMH to 100% Va - ma dodatek (mały) Cavendisha. Jednakże z tym:
j4szczur pisze:"curly cut flavored virginia flake"
nie mogę się, Kolego j4szczurze, zgodzić ani trochę. Dałbym sobie głowę uciąć, że w mojej paczce był w formie broken flake. Za żadne skarby nie przypominał mi 'loczków'.
Odnomu - bublik, drugomu - dyrka ot bublika.
Awatar użytkownika
j4szczur
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

bublik pisze:Jednakże z tym:
j4szczur pisze:"curly cut flavored virginia flake"
nie mogę się, Kolego j4szczurze, zgodzić ani trochę. Dałbym sobie głowę uciąć, że w mojej paczce był w formie broken flake. Za żadne skarby nie przypominał mi 'loczków'.
Być może. Przyznam, że miałem wątpliwości pisząc tu pod jaką postacią był ten tytoń - czy curly cut, czy broken flake. Nie mam jak sprawdzić, gdyż resztki tego tytoniu oddałem. Ma ktoś jeszcze ten tytoń w zapasie?
bublik
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

No cóż... pomylić się myśląć o jednym, a pisząc o drugim - zrozumiałbym. Ale jak piszesz, że nie pamiętasz to zastanawiam się czy w ogóle ten tytoń paliłeś albo czy wiesz co masz na myśli? Pomylić curly cut z broken flake'iem to jak księżyc ze słońcem. No, ale każdy jest tylko człowiekiem.

P.S. Wiem, że możnaby się zastanawiać nad granicą między broken flake'iem a ready rubbed, ale po co? Myślę, że w przypadku TMH zależy to od serii :-)
Awatar użytkownika
j4szczur
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Jak ponoć powiedział Einstein "Palenie fajki zapewnia spokojny i obiektywny osąd spraw ludzkich." Czytając Twojego posta Bubliku w trakcie palenia Balkan Flake zdziwiłem się raczej postawionym mi zarzutem kłamstwa i pozwalam sobie przypuszczać, że zarzut ten spowodowały nadmierne upały. Do tej pory - o ile dobrze pamiętam - Twoje posty były pełne merytorycznej wiedzy, przed którą chylę czoła.

Tytoń paliłem i wiem co mam na myśli. No, ale kto twierdzi ten dowodzi:
http://42.pl/u/kbm
bublik
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Może rzeczywiście upały dały mi się we znaki. Przepraszam jeśli uraziłem. Jak widać z grupy APF - Twoje zdanie pokrywało się z moim obecnym. Pozdrawiam!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania początkujących fajczarzy”