Pierwsza fajka

Tu początkujšąy fajczarze mogą zadawać pytania weteranom fajki.

Moderator: Moderatorzy

yarpen
Początkujący
Początkujący

Pierwsza fajka

Post autor: yarpen »

Zastanawiałem się nad niedrogim wrzoścem(nie mam zbyt wielkich funduszy) i zastanawiam się nad tą fajką:
http://allegro.pl/fajka-brog-81-maestro ... 30325.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Prosiłbym o opinie, czy jest to dobry wybór. Tytoń zamierzam kupić taki:
http://krolestwotytoniu.pl/Produkt/Samu ... 909990690/" onclick="window.open(this.href);return false;
Jest to dobry wybór? Znalazłem trafikę w mojej okolicy, gdzie mogę nabyć praktycznie wszystkie akcesoria - nie widziałem tylko żadnych puszek na tytoń, tylko taki mieszek:
http://allegro.pl/mieszek-na-tyton-i-pr ... 39843.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Czy taki mieszek powinien się sprawdzić do przechowywania tytoniu?

Z góry dziękuję za odpowiedź i pomoc!
Alan
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Re: Pierwsza fajka

Post autor: Alan »

Tytoń świetny, fajka może być (a może jakaś Capitol?), mieszek niepotrzebny. Ale zakupy polecam zrobić na fajkowo.pl, w środę masz przesyłkę za darmo :)
Uprasza się o nie zwracanie uwagi na tytuł i ilość gwiazdek pod moim nickiem
Awatar użytkownika
Wojtek
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: Wojtek »

na początku nie ma co myśleć nad pojemnikiem, jak ci tytoń z czasem wyschnie to go lekko wystarczy nawilżyć i z głowy (na forum na pewno znajdziesz info jak to zrobić, o samych pojemnikach też), poza tym flake'i nie wysychają tak szybko ;)
Palenie fajki zapewnia spokojny i obiektywny osąd spraw ludzkich - Albert Einstein
oktogenek
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: oktogenek »

ta fajka jest całkiem fajna ale w twoim przypadku kupił bym gliniankę za 6-10zł bo szkoda kasy jeśli fajka Ci nie zasmakuje, lub popatrz na alledrogo lub tutaj za jakąś fajką z drugiej ręki, co do tytoniu to nie wiem czy dobrze robisz kupując odrazu tytoń typu flake do tego VA, lepszym rozwiązaniem byłby Mac Baren 7 seas regular blend lub cuś podobnego :D mieszki raczej pomiń, lepszy jest zwykły zakręcany słoiczek, byle by nie zalatywał obcym zapachem
Alan
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

oktogenek pisze:lepszym rozwiązaniem byłby Mac Baren 7 seas regular blend lub cuś podobnego
Patrząc po opiniach, to jednak odradzałbym ten tytoń. Jak już, to Mac Baren Virginia No. 1 lub Mac Baren Mixture. A gliniankę można wziąć razem z wrzoścówką, będą już dwie fajki :)

Zresztą flejki nie takie straszne jak je malują - można spokojnie rozdrobnić. A na FVF się chłop wyszkoli :)
yarpen
Początkujący
Początkujący

Czyli, jeśli dobrze myślę, potrzebuję jeszcze:
-filtry(fajka jest na 9mm, jakie wybrać? bo widziałem w sklepie węglowe, z balsy i pianki morskiej)
-wyciory
-ubijak
-niezbędnik
Czy warto zainwestować w taki oto korek?:
http://fajkowo.pl/cgibin/shop?info=3894&sid=3ac4bee6" onclick="window.open(this.href);return false;
Mam wolną, nieużywaną popielniczkę i nie wiem, czy coś takiego się nie przyda.
Alan
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Możesz palić bez filtra, jesli jednak wolisz inaczej, to weź piankę morską (ja palę bezfiltrowo, ale jak juz coś polecam, to balsę - niestety, aktualnie wyszła).

Korek zupełnie niepotrzebny. Jeśli już chcesz mieć fajkową popielniczkę, to umów się z dziewczyną na romantyczną kolację przy winie - kiedy dno zabłyszczy, możesz korek nieco przyszlifować z jednej strony i przykleić do popielnicy.

Ubijak możesz kupić, możesz wystrugać. Warto mieć.

Niezbędnik - sama nazwa wskazuje ;)
oktogenek
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: oktogenek »

Alan może i masz rację, polecając ten tytoń chodziło mi o jego lekkość , w moim przypadku zaczynałem właśnie od 7 seas regular blend, bo po innych tytoniach kręciło mi się w głowie :? drugim tytoniem był właśnie FVF i mnie zniechęcił wróciłem do niego dopiero po kilku miesiącach z pozytywnym skutkiem :D
Awatar użytkownika
Wojtek
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: Wojtek »

oktogenek pisze:Alan może i masz rację, polecając ten tytoń chodziło mi o jego lekkość , w moim przypadku zaczynałem właśnie od 7 seas regular blend, bo po innych tytoniach kręciło mi się w głowie :? drugim tytoniem był właśnie FVF i mnie zniechęcił wróciłem do niego dopiero po kilku miesiącach z pozytywnym skutkiem :D
yarpen, paliłeś papierosy i czy zależy ci na mocy tytoniu? jeśli tak to FVF będzie dobre, jak nie to pomyśl o Best Brown Flake również od Samuela Gawitha (to taki odpowiednik lajtów ;))
Palenie fajki zapewnia spokojny i obiektywny osąd spraw ludzkich - Albert Einstein
yarpen
Początkujący
Początkujący

Papierosy paliłem krótko, okazyjnie, potem przez kilka miesięcy cygaretki, które sobie bardzo cenię, ale myślę, że właśnie fajka jest tym czego szukam; a dopóki nie spróbuję, to się nie dowiem.
Zależy mi przede wszystkim na smaku tytoniu, może być mocny.
Awatar użytkownika
kolejarz1986
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: kolejarz1986 »

yarpen pisze:Zależy mi przede wszystkim na smaku tytoniu, może być mocny.
Tylko czy zależy Ci na smaku naturalnego tytoniu, bez dodatków, naturalnie słodkiego? Czy może zależy Ci na smaku tytoniu mocno perfumowanego o jakimś określonym zapachu(np. wanilia)? To jest zasadnicze pytanie.
Kto ma w głowie olej, ten idzie na kolej!
JSG
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: JSG »

Alanie nie wino szampana, misi miec korkowy korek, to jest wazne. Druga rzecz musi on polezec na zewnatrz kilka tygodni- wtedy sie wyrowna, to co bylo wcisniete w butelke.
Od wina jest za maly.
moim cholernie subiektywnym zdaniem
----------------------------------
Amatorska Pracownia Wytwarzania i Reperacji Fajek
yopas
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: yopas »

JSG pisze:Alanie nie wino szampana, misi miec korkowy korek
Całe stypendium na flaszkę płynu... nono - szatański pomysł.

Jednak w winach musujących z półki 20 -30 PLN są odpowiednie korki...
[...]
yarpen
Początkujący
Początkujący

Czysty tytoń.
Awatar użytkownika
kolejarz1986
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: kolejarz1986 »

yarpen pisze:Czysty tytoń.
Full Virginia Flake jest dobra, nawet bardzo dobra. Tylko jest jedno ale: jak dla mnie(i z tego co czytałem nie tylko) jest to mocny tytoń. Jeżeli nie paliłeś nigdy papierosów to nie wiem czy na początku nie będzie to za duży kop dla Ciebie. Możesz z tej półki cenowej i tego samego producenta spróbować na początku tego. Próbowałem, moja pierwsza Virginia i bardzo mi posmakowała. Nie jest tak nijaki jak Golden Glow(według mnie ten tytoń jest taki właśnie nijaki) i nie jest mocny.
W tym sklepie jest niedostępny ale w innych widziałem go jeszcze albo u Ciebie w trafice może być.
Kto ma w głowie olej, ten idzie na kolej!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania początkujących fajczarzy”