Jaką wybrać na początek przygody ?

Tu początkujšąy fajczarze mogą zadawać pytania weteranom fajki.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
blij
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Re: Jaką wybrać na początek przygody ?

Post autor: blij » 20 marca 2011, 16:07 - ndz

dreamer pisze:W sumie po drugim paleniu powstało to pęknięcie. I co ja mogę z takim fantem teraz zrobić ?
Zastosuj tzw pipe mud (wpisz w wyszukiwarkę forumową)
"...dymu dla nikogo, zapachu dla wszystkich, smaku dla mnie."
dreamer
Początkujący
Początkujący

Post autor: dreamer » 20 marca 2011, 16:13 - ndz

Ok czytałem dzisiaj o tym w temacie o złym nawiercie bo myślałem że przez to się "poci" ma fajka. Teraz tak dla jasności tym pipe mud mam zakleić to pęknięcie uważając by nie zakleić kanału dymowego, tak? Muszę przyznać iż będzie chyba ciężko to skleić bo to minimalne pęknięcie, jak uda mi się zrobić to wrzucę fotkę dla jasności.

http://img232.imageshack.us/img232/849/dscf0108q.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

pozdrawiam
yopas
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: yopas » 20 marca 2011, 18:36 - ndz

Mnie to raczej wygląda na początek nadpaleń. To się ponoć często zdarza na początku, bo to jest bardzo wrażliwe miejsce (śmieszne, bo ja np. nadpalałem fajki w różnych miejscach, ale tam jeszcze mi się nie udało). Jeżeli te rysy nie są głębokie być może nie trzeba pipemudować, a raczej uważać przy kolejnych paleniach w końcówce i odsuwać żar od tej części komina.

Oczywiście nie posiadłem absolutnej wiedzy na temat palenia fajki i mówię tylko, co mi się wydaje i widzę na zdjęciu, i jak ja bym do takiego problemu podchodził. Z przenoszeniem tej rady na ten, jak i każdy inny przypadek należy uważać i nie traktować, jako prawdy absolutnej.

UkłonY,
[...]
Awatar użytkownika
blij
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: blij » 20 marca 2011, 18:42 - ndz

dreamer pisze:Teraz tak dla jasności tym pipe mud mam zakleić to pęknięcie uważając by nie zakleić kanału dymowego, tak?
Tak. W tym celu najlepiej wetknąć na ten czas jakiś patyczek (wykałaczkę, szpikulec do szaszłyków, szydełko) w kanał dymowy a później delikatnie wykręcić.
Smacznego cygara życzę! :D

Jeśli to początek nadpalenia (na zdjęciu trudno zauważyć) przyłączam się do rady Yopasa.
BenZin
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: BenZin » 20 marca 2011, 19:38 - ndz

Zrobiło mi się podobnie w gruszanej fajeczce. Olałem to. Paliłem i palę spokojnie w niej dalej. Powiększył się nieco wlot do kanału dymowego, reszta pęknięcia zarosła (pewnie smołą i popiołem) :)
dreamer
Początkujący
Początkujący

Post autor: dreamer » 20 marca 2011, 19:44 - ndz

Jak paliłem fajeczkę to właśnie czułem że najcieplej (największy żar) skupia się przy wlocie dymowym no i chyba jest to tego skutek :/, jak na razie fajka pójdzie w odstawkę i ją potraktuje pipe mudem bym miał powiedzmy spokojne sumienie ;).
Coś mi się ogólnie wydaję, że troszkę za gorąco palę i będę musiał hmm zmienić to na rzecz chłodniejszego palenia. No i kwestia posługiwania się kołeczkiem zarówno ściętą stroną jak i prostą pozostawia wiele do życzenia bo jakoś nie bardzo wiem czy umiem się tym posługiwać (oprócz ubijania tytoniu):)
tatar.tatar
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: tatar.tatar » 21 marca 2011, 04:22 - pn

Sezon ogródkowo-piwny lada dzień, będzie okazja się spotkać i wymienić doświadczenia :)
yopas
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: yopas » 21 marca 2011, 09:14 - pn

dreamer pisze:Coś mi się ogólnie wydaję, że troszkę za gorąco palę i będę musiał hmm zmienić to na rzecz chłodniejszego palenia. No i kwestia posługiwania się kołeczkiem zarówno ściętą stroną jak i prostą pozostawia wiele do życzenia bo jakoś nie bardzo wiem czy umiem się tym posługiwać (oprócz ubijania tytoniu):)
Tym bym się za bardzo nie przejmował. Bo mimo początkowej irytacji da się wypracować odpowiednie techniki nawet metodą prób i błędów. Najważniejsza zasada (imo) jeśli główka robi się za ciepła (co w normalnych warunkach pogodowych zwyczajnie czuć w łapie) należy fajkę odstawić na chwilę (kilka minut), dać jej odetchnąć i... pykać dalej.
Podobnie w przypadku kręcenia kołeczkiem - nic nie nauczy lepiej, jak stosowanie. Ja nie potrafię palic bez kołeczka.

UkłonY,
[...]
dreamer
Początkujący
Początkujący

Post autor: dreamer » 21 marca 2011, 12:00 - pn

yopas pisze:
dreamer pisze:Coś mi się ogólnie wydaję, że troszkę za gorąco palę i będę musiał hmm zmienić to na rzecz chłodniejszego palenia. No i kwestia posługiwania się kołeczkiem zarówno ściętą stroną jak i prostą pozostawia wiele do życzenia bo jakoś nie bardzo wiem czy umiem się tym posługiwać (oprócz ubijania tytoniu):)
Tym bym się za bardzo nie przejmował. Bo mimo początkowej irytacji da się wypracować odpowiednie techniki nawet metodą prób i błędów. Najważniejsza zasada (imo) jeśli główka robi się za ciepła (co w normalnych warunkach pogodowych zwyczajnie czuć w łapie) należy fajkę odstawić na chwilę (kilka minut), dać jej odetchnąć i... pykać dalej.
Podobnie w przypadku kręcenia kołeczkiem - nic nie nauczy lepiej, jak stosowanie. Ja nie potrafię palic bez kołeczka.

UkłonY,
Odnośnie przegrzewania główki to jak zauważyłem to pęknięcie no to teraz gdy czuje że za gorąco się robi to odkładam by fajeczka ostygła bo nie chce powtórzyć tego błędu przy innych fajkach. Odnośnie kołeczka to jak kupowałem to kupiłem metalowy niezbędnik bo myślałem iż jest niezbędny, ale po wertowaniu forum i zagłębianiu swojej wiedzy doszedłem do wniosku, że kołeczek to jest to. Odkąd go sam zrobiłem stał się niezbędnym elementem w trakcie palenia (nie licząc fajki kukurydzianej gdyż tam kołeczek się nie mieści i jestem zmuszony korzystać z metalowego). Mam nadzieje, że na najbliższym spotkaniu klubu na jaki mam zamiar się wybrać starsi koledzy posłużą kilkoma cennymi radami by moje palenie było znacznie smaczniejsze i przyjemne :)

pozdrawiam
Muody92
Początkujący
Początkujący

Post autor: Muody92 » 27 lutego 2015, 16:19 - pt

Witam. Jestem zainteresowany kupnem pierwszej fajki. Wiem, że jest wiele takich tematów ale interesuję mnie abyście pomogli mi wybrać konkretny model bądź zestaw fajczarza na początek. Mam do przeznaczenia jedynie 100 zł i jestem zainteresowany fajką drewnianą(koniecznie), woskowaną z szerokim kominem, na filtr 9mm, bez skraplacza(podobno filtry 4mm ciężko dostać) i tytoń-aromatyzowany, nadający się do opalenia fajki(będę w niej palił tylko ten tytoń). Liczę na konkretne odpowiedzi z linkami do sklepów.Nie zależy mi na wyglądzie fajki. Chętnie też przeczytam opinii ludzi mniej zaawansowanych którzy niedawno nabyli swoją pierwszą fajkę.
PS. Ciężko odróżnić na zdjęciach czy fajka jest woskowana czy lakierowana więc zależy mi na konkretnych propozycjach.

Pozdrawiam !
Awatar użytkownika
blij
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: blij » 28 lutego 2015, 16:51 - sob

Za tę cenę niełatwo znaleźć jakiś nowy wrzosiec spełniający Twoje kryteria. Jednak coś tam można wyszperać: http://www.fajkowo.pl/pl/p/Fajka-Brog-1 ... siec-/5637" onclick="window.open(this.href);return false; , http://www.fajkowo.pl/pl/p/Fajka-Brog-81-wrzosiec/97" onclick="window.open(this.href);return false; , http://www.fajkowo.pl/pl/p/Fajka-Brog-82-wrzosiec/1056" onclick="window.open(this.href);return false; Upewnij się tylko, czy fajka jak te lub inne nie są lakierowane.
Na początek inny rodzaj drewna bym odradzał, bo jest bardziej podatny na przepalenie. Jeśli tytoń ma być koniecznie aromatem nie kupuj tych najtańszych. Polecałbym np to: http://www.fajkowo.pl/pl/p/Tyton-fajkow ... a-50g/3385" onclick="window.open(this.href);return false; Pięknie pachnie podczas palenia a i nieźle smakuje.
golf czarny
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: golf czarny » 28 lutego 2015, 18:14 - sob

Kolega nowy to może nie zna jeszcze mechaniki forum. Wysłałem do Kolegi PW. Taka jedynka w przycisku "nowych wiadomości". Czasami warto przeczytać.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania początkujących fajczarzy”