Jaką wybrać na początek przygody ?

Tu początkujšąy fajczarze mogą zadawać pytania weteranom fajki.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Hobbit
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Re: Jaką wybrać na początek przygody ?

Post autor: Hobbit » 24 lutego 2011, 13:32 - czw

Jeszcze jedną przyczyną lichego palenia z żarem i kondensatem to fakt że jak pisałeś palisz Savinelli Aroma bodajże... To z ładną nazwą tytoń podły, kiedyś miałem okazję popróbować i po chwili wyrzuciłem toto z fajki z obrzydzeniem... Kup choćby Grousemoora od Samuela Gawitcha jak pachnidła lubisz i zobaczysz jaka kolosalna różnica będzie, możesz też The Malthouse poćwiczyć - też zacnie i lekko pachniąco ;)
Prawdziwi twardziele nie jedzą miodu. Prawdziwi twardziele żują pszczoły. :)

Awatar użytkownika
blij
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: blij » 24 lutego 2011, 19:35 - czw

Hobbit pisze:Jeszcze jedną przyczyną lichego palenia z żarem i kondensatem to fakt że jak pisałeś palisz Savinelli Aroma bodajże... To z ładną nazwą tytoń podły, kiedyś miałem okazję popróbować i po chwili wyrzuciłem toto z fajki z obrzydzeniem... Kup choćby Grousemoora od Samuela Gawitcha jak pachnidła lubisz i zobaczysz jaka kolosalna różnica będzie, możesz też The Malthouse poćwiczyć - też zacnie i lekko pachniąco ;)
Mam całkowicie odmienne zdanie, choć zgodzę się, że Savinneli Aroma nie spala się najlepiej.
Grousemoor jest dla mnie nijaki a Malthouse choć nieźle smakuje to moim znajomym po prostu śmierdział.
"...dymu dla nikogo, zapachu dla wszystkich, smaku dla mnie."

Awatar użytkownika
Hobbit
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Hobbit » 24 lutego 2011, 20:10 - czw

Twoim zdaniem znajomym powiadasz śmierdział - no możliwe jak najbardziej bo ludzie Vaniliji pragną na ogół ;)

O gustach się nie dyskutuje bo kazdy inny miec może. Moimi smakami te tytonie tez nie są, bo aromatów nie palę od dawna wcale, ale zapamiętałem te jako przyzwoite i nie mocno pachnące. Zaś spalanie ich w sensie wydzielania ciepła i kondensatu na przyzwoitym poziomie jest.
Prawdziwi twardziele nie jedzą miodu. Prawdziwi twardziele żują pszczoły. :)

Awatar użytkownika
blij
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: blij » 24 lutego 2011, 20:27 - czw

Hobbit pisze:Zaś spalanie ich w sensie wydzielania ciepła i kondensatu na przyzwoitym poziomie jest.
To prawda. Malthouse był nawet niejednokrotnie nawet tytoniem na zawodach w wolnym paleniu ze względu na swoje niezłe, wolne i spokojne spalanie. Niemniej jednak dla prawdziwego aromaciarza, do których się zaliczam do prawdziwych aromatów im daleko. To już jednak kwestia smaku każdego z osobna.
Niemniej jednak jako jeden z nielicznych zwolenników aromatów będę S. Aroma bronił, choćby mnie "latakiowcy" mieli "rozstrzelać" na tymże forum :D

yopas
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: yopas » 25 lutego 2011, 09:18 - pt

blij pisze: Niemniej jednak jako jeden z nielicznych zwolenników aromatów będę S. Aroma bronił, choćby mnie "latakiowcy" mieli "rozstrzelać" na tymże forum :D
Już się skradamy...
a zęby mamy długie, czarne i...
kręcone...
[...]

Awatar użytkownika
JSG
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: JSG » 25 lutego 2011, 09:46 - pt

Zasadniczo to wszystkie mydlanki będą nijakie, dlatego ja grosmoora nie zaliczam do aromatów, bo wirginia perfumowania a nie aromat w stylu duńskim, nie zawiera kawendiszu, który jest bazą większości aromatów. Ale ma swój urok, tylko trzeba się z nimi oswoić. Kiedy zaczniesz go traktować jako wzbogacona Va a nie jak aromat, okaże się że to naprawdę fajny tytoń jest.
Co do Malthousa, teoretycznie to to nie jest aromat, teoretycznie jest to mieszanka wirginii, a wirginia po prostu śmierdzi, jak to mawia mój ojciec, "jak cygance spod fartucha" i nie przeskoczysz, za to od aromatów jest smaczniejsza, ale to już zupełnie inna bajka, w dodatku nie podlegająca dyskusji w myśl zasady że o gustach nie dyskutujemy- bo i po co.
moim cholernie subiektywnym zdaniem
----------------------------------
Amatorska Pracownia Wytwarzania i Reperacji Fajek

dreamer
Początkujący
Początkujący

Post autor: dreamer » 25 lutego 2011, 12:37 - pt

Ale się wątek rozwinął ;)

Mi osobiście savinelli aroma odpowiada, więc o gustach nie będziemy dyskutować :), nie mniej dziękuje za sugestię odnośnie innych tytoni. Wiadomo, że z biegiem czasu (i z przybyciem większej ilości fajek) będę eksperymentował z różnymi tytoniami by trafić w końcu na ten jedyny w swoim rodzaju :)

Jeśli chodzi o moje to postępy są z każdym paleniem, jak już zauważyłem to filtry nie są już aż tak czarne jakie były na początku czyli palę chłodniej, nie muszę aż tak dużo odpalać bo jakoś żar umiem utrzymać choć nie do końca jest to punktowy żar. No i ostatnio nawet czułem słodkawy smak :)
Jak widać ciągle się uczę...

pozdrawiam wszystkich

Awatar użytkownika
draco59
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: draco59 » 04 marca 2011, 22:15 - pt

yopas pisze:
Już się skradamy...
a zęby mamy długie, czarne i...
kręcone...
Nie wiedziałem dotąd , że palenie "prawdziwych tytoni" ma taki wpływ na uzębienie...
Pozostaję przeto przy aromatach...
KKF Poznań-----------------

dreamer
Początkujący
Początkujący

Post autor: dreamer » 10 marca 2011, 12:05 - czw

No i kolejna fajeczka i tytoń w drodze :D :D :D

Awatar użytkownika
Ferroaras
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Post autor: Ferroaras » 10 marca 2011, 22:24 - czw

Co masz na myśli?
dreamer pisze:No i kolejna fajeczka i tytoń w drodze
No i kolejna fajeczka i tytoń w drodze :D :D :D
Zakup nowej fajki i tytoniu? Jakiej i jakiego? :D
Kto postępuje według reguł, najczęściej wywraca się o przypadek - Wojciech Bartoszewski

dreamer
Początkujący
Początkujący

Post autor: dreamer » 11 marca 2011, 19:09 - pt

Fajeczka o taka http://fajkowo.pl/sklep/gallery/orygina ... ki_148.JPG" onclick="window.open(this.href);return false;
A tytoń http://fajkowo.pl/sklep/gallery/orygina ... ia1_50.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Ferroaras
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Post autor: Ferroaras » 11 marca 2011, 21:25 - pt

Na moje bardzo dobry wybór. Przede wszystkim tytoń... do opalania nowej fajeczki jak najbardziej... :wink:

Przyjemnych dymków z nowymi akcesoriami! :D

PS. Wiem jak to jest... pierwsza iskra zapałki podpalającej nowo nabitą, nową fajkę nowym tytoniem... :wink:
Kto postępuje według reguł, najczęściej wywraca się o przypadek - Wojciech Bartoszewski

dreamer
Początkujący
Początkujący

Post autor: dreamer » 20 marca 2011, 12:23 - ndz

Witam

Mam problem z tą nową fajeczką. Po pierwsze od początku jej palenia przy czyszczeniu ustnika wycior jest dość wilgotny w innej fajce tego nie zauważyłem. Po drugie zauważyłem pęknięcie w kominie tuż nad nawiertem tak około 2mm od czego mogło powstać?

pozdrawiam

Awatar użytkownika
blij
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: blij » 20 marca 2011, 15:03 - ndz

dreamer pisze:Witam

Mam problem z tą nową fajeczką. Po pierwsze od początku jej palenia przy czyszczeniu ustnika wycior jest dość wilgotny w innej fajce tego nie zauważyłem. Po drugie zauważyłem pęknięcie w kominie tuż nad nawiertem tak około 2mm od czego mogło powstać?

pozdrawiam
Jeśli to nowa fajka to jasne jest, że zanim powstanie nagar będzie ci się "pocić" i nie oczekuj od razu, że od początku będzie smakować.
Jeśli pęknięcie powstało zaraz po pierwszych paleniach to może oznaczać, że ujawniła się jakaś skaza lub defekt w strukturze drewna.

dreamer
Początkujący
Początkujący

Post autor: dreamer » 20 marca 2011, 16:01 - ndz

No przecież ja nie oczekuje że od razu będzie smakować, w końcu wiem jak to było z poprzednią.
W sumie po drugim paleniu powstało to pęknięcie. I co ja mogę z takim fantem teraz zrobić ?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania początkujących fajczarzy”