Fajka Burswood

Tu początkujšąy fajczarze mogą zadawać pytania weteranom fajki.

Moderator: Moderatorzy

Retman
Początkujący
Początkujący

Fajka Burswood

Post autor: Retman » 22 listopada 2013, 18:30 - pt

Witam!
...zapach tytoniu fajkowego znam od lat niestety początki były bardzo nieudolne.
Pewnie z niewiedzy jak też z uwagi że groszem nie śmierdziałem zakupiłem ok.20 lat temu jakąś fajkę niestety nie wiem co to już było. Podejrzewam że jakaś gruszka :P ,a jeśli chodzi o tytoń to coś ala Poniatowski.Pamiętam ze strasznie mi to nie smakowało,szczypało w język i podniebienie.Stwierdziłem że to pewnie tak z fajką jest i na dobre dałem sobie spokój po zmęczeniu całego opakowania.
Ale czasy się trochę zmieniły a i tak jakoś wyszło że wpadłem na to forum a tu...fiu,fiu...hmm inna bajka,poczytałem trochę i 6 tyg.temu...zakupiłem fajeczkę bruga nr.39 Clasic do tego
Mac Baren Aromatic Choice.Muszę powiedzieć że jestem zaskoczony...pozytywnie.Zero szczypania,miłe nuty,żadnych praktycznie negatywów.
Po wypaleniu tych że 40g przynęta chwyciła :lol: ...kupiłem Belle Epoque i...jest coraz lepiej,naprawdę świetny tytoń na początek.
...Ale do żeczy,wpadła mi używana stara fajeczka,tzn.wpadła...mogę ją mieć :D ,jak na laika to chyba wrzosiec,była palona,niestety doszukać się jakiegokolwiek zapachu już się nie doszukamy.Facet mówi że przedwojenna,hmm...wierzyć mi się niechce,jednak zastanawiające jest,że nigdzie nie mogę znaleźdż nic na temat sygnatury która na niej widnieje BURSWOOD.Błąd że nie zrobiłem pomiarów.Powiem tylko jedno-jest bardzo lekka.
I co koledzy na to,może ktoś pomoże i ew.podpowie ile mogę max.za nią dać :D ??
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Dziękuję i pozdrawiam.

Mariusz
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania początkujących fajczarzy”