Początek przygody z fajką.

Tu początkujšąy fajczarze mogą zadawać pytania weteranom fajki.

Moderator: Moderatorzy

Jubazav
Początkujący
Początkujący

Początek przygody z fajką.

Post autor: Jubazav » 20 lutego 2014, 17:54 - czw

Witam.
Chciałbym rozpocząć swoją przygodę z fajką, w związku z czym mam kilka pytań.

Co potrzebuję:
1. Wyciory - nie wiem, czy tutaj są jakieś wskazania co do jakości wyciorów, czy wybieramy pierwsze lepsze? Np. KLIK
2. Filtry. Czy TAKIE będą odpowiednie?
3. Ubijak fajkowy. TAKI?
4. Zapalniczka, czy zapałki? Jeśli zapalniczka, czy TAKA będzie wystarczająca?

Teraz czas na najważniejsze. Wybór samej fajki. Najlepiej w cenie do 100 zł jak na początek. Jeśli warto dopłacić, może być do 150. Z jakiego drzewa ową fajkę zakupić? Wrzosiec, grusza?

Tytoń i kwestia jego przechowywania. Jak przechowujemy? Czy potrzebujemy nawilżaczy, tak jak w przypadku cygar? Jakieś słoje potrzebuję?

Aha... najlepiej, gdyby towar był dostępny TUTAJ.

Mam nadzieję, że nie zapomniałem o niczym.

Dziękuję za wszelką pomoc i pozdrawiam.
Awatar użytkownika
jar
Moderator
Moderator
Kontakt:

Re: Początek przygody z fajką.

Post autor: jar » 20 lutego 2014, 19:47 - czw

Miło powitać na Forum.

Należę do takich, którzy sądzą iż dla zyskania satysfakcji z palenia fajki najważniejszy jest:
- odpowiedni - dobry - tytoń
- odpowiednia fajka.
Mimo rozpowszechnionych u nas fajek z gruszki w przypadku fajek tańszych raczej używał bym fajkę z kaczana kukurydzy (corncob). W przypadku fajek z wrzośca - lepsze są drogie, wielu ceni fajki p. Worobca gdy mowa o polskich producentach.

Filtry będą potrzebne tylko w przypadku decyzji o pozyskaniu fajki na filtry. Wiele osób nie używa takich fajek.

Wyciory są przydatne. Ubijak też. Zapalniczka - cóż, można mieć specjalną ale niekoniecznie. Ale w przypadku tzw. ograniczonego budżetu raczej wydał bym więcej na tytoń i fajkę niż na "towarzyszące" utensylia.

Powtarzam iż najważniejsze są: tytoń i fajka (raczej fajki - palić daną fajkę należy w rotacji kilkudniowej, broń Boże co kilka godzin czy codziennie. Lepiej dać fajce odpocząc im dłużej tym lepiej, np. tydzień.

Zachęcam do starannej lektury Forum, wiele tam na te tematy, ostatnio np. na temat słoików i przechowywania w nich tytoni. Jeśli o wybór tytoni chodzi, to warto nawiązać kontakt z fajczarzami z okolicy, na pewno poczęstują i wówczas decyzja o zakupie będzie obarczona mniejszym błędem - obawą przed nie "trafieniem " odpowiadającego nam tytoniu.

Jak zawsze

Jacek A. R.
Im więcej wolno, tym mniej wypada.
Awatar użytkownika
Irek
Moderator
Moderator

Post autor: Irek » 21 lutego 2014, 09:36 - pt

Ja polecam dodatkowo kołeczek drewniany.
TO JA!!! TEN IDIOTA Z POCIĄGU!!!
Jubazav
Początkujący
Początkujący

Post autor: Jubazav » 21 lutego 2014, 14:13 - pt

Przeglądając fajki, trudno się zdecydować. Jeśli na wygląd patrzeć, podoba mi się coś w kształcie Bróg 82.

Czy to dobra fajka na początek, czy znajdzie się coś lepszego w cenie do 150 zł?
Awatar użytkownika
Irek
Moderator
Moderator

Post autor: Irek » 21 lutego 2014, 18:05 - pt

Do 150 zł. jest spory wybór fajek. Jeśli jesteś początkujący, to sugeruję zawitać osobiście do trafiki i sprawdzić jaka fajka będzie Ci odpowiadała. Będziesz mógł ocenić wielkość, kształt czy kolor w lepszym stopniu niż na fotografii. Pytanie o konkretny model mija się z celem, bo sugeruje przyjęcie czyjegoś gustu. Cena zazwyczaj idzie w parze z jakością, więc do tej kwoty zakup będzie w miarę bezpieczny o ile ktoś nie wciśnie Ci gruszy.
TO JA!!! TEN IDIOTA Z POCIĄGU!!!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania początkujących fajczarzy”