fajka z ,,zęzą "

Tu początkujšąy fajczarze mogą zadawać pytania weteranom fajki.

Moderator: Moderatorzy

frm
Pykacz
Pykacz

fajka z ,,zęzą "

Post autor: frm » 03 września 2014, 23:01 - śr

Witam. Ma pytanie , prośbę o radę . Kupiłem fajkę mistrza W. i okazało się , że ma fatalnie zrobiony nawiert . Ewidentna zęza . Na dnie fajki jest głęboki rowek w dodatku zakończony pionowym ,,uskokiem " . Głębokość tego rowka to ok 3/4 średnicy otworu , długość do ok połowy komina .
Pytanie jak się będzie palić w takiej fajce . Na logikę lepsza zęza niż nawiert za wysoko ale nigdy w takiej nie paliłem .
Fajka kupiona w necie więc mogę oddać . Z drugiej strony podoba mi się ( choć na ryflowaniu też widać niedoróbki ...) więc jeśli nie będzie to miało wpływu na wygodę , jakość palenia zostawił bym ja sobie .
Mam zdjęcie ale nie widzę tu możliwości dodania pliku .
Awatar użytkownika
W.Pastuch
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Re: fajka z ,,zęzą "

Post autor: W.Pastuch » 04 września 2014, 07:54 - czw

Taki nawiert to problem, będzie się w nim zbierać kondensat, a po czasie może zarastać nagarem, co zmniejszy średnicę nawiertu i utrudni palenie.
Jeśli jest taka możliwość odeślij fajkę do sklepu i poproś o inny egzemplarz tego samego modelu.
Jeśli nie ma takiej możliwości (bo np. nie mają drugiego egzemplarza) to myślę, że telefon do pracowni Henia Worobca rozwiąże problem - powinieneś móc odesłać fajkę do korekty nawiertu, co w przypadku zęzy jest dość proste bo wymaga obniżenia nawiertu komina (a jak wiadomo łatwiej materiału odjąć niż dodać ).
W.Pastuch pipes

https://www.flickr.com/photos/wpastuch/" onclick="window.open(this.href);return false;
frm
Pykacz
Pykacz

Post autor: frm » 04 września 2014, 16:52 - czw

Dziękuję za odpowiedź . O kondensacie myślałem , o ,,zarastaniu " nie , a to może być większym problemem .
Czyli jednak odesłać ... Niestety w sklepie nie ma innej .
Może do poprawy , a może wymienię na fajkę innej sprawdzonej firmy .
Zadam jeszcze pytanie które ...... powinienem zadać przed zakupem . Co w ogóle koledzy myślą o Fajkach pana Worobca . Wiem , że opinie o nich są raczej dobre ale to fajka z najniższej serii - ,,Classic " .
Gdybym wymieniał to na Dr. Plumb ew na Capitol . Ta sama półka cenowa . Mam już fajki tych firm i jestem z nich zadowolony .
frm
Pykacz
Pykacz

Post autor: frm » 15 września 2014, 21:36 - pn

Za radą kolegi W.Pastucha skontaktowałem się z Panem Worobcem . Dzisiaj wróciła do mnie poprawiona fajka . Cieszy takie podejście wytwórcy .
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania początkujących fajczarzy”