Radość z palenia

Tu początkujšąy fajczarze mogą zadawać pytania weteranom fajki.

Moderator: Moderatorzy

Przemo.C
Początkujący
Początkujący

Radość z palenia

Post autor: Przemo.C » 05 grudnia 2014, 12:16 - pt

Witam,
Mam pewien problem. Palę sporadycznie od ok. roku. Posiadam 4 fajeczki z wrzośca. Trudno mi odnalezc całą te game smaków opisywanych przez forumowych kolegow w palonym tytoniu. Trudno jest opisac smak, ktory udaje mi sie wydobyć. Posmak jest bardzo nieprzyjemny przez co palenie nie sprawia mi przyjemnosci. Mialem wczesniej kontakt z papierosami i cygarami, wiem mniej wiecej czego moglbym sie spodziewac po tytoniu fajkowym. Zastanawiam sie co robie zle. Wszystkie fajeczki kupilem uzywane, moze wiec problem lezy w samych fajkach. Zastanawiam sie, czy nie powinienem kupic zupelnie nowej fajki. Staram sie palic na sucho, nie przepalam fajki. Kosztowalem wielu tytoni, Virginie, czysta Latakie, aromaty, wszystkie smakuja bardzo podobnie. Czasami jedynie uda sie wydobyc delikatny slodkawy posmak, jest on jednak bardzo niewyrazisty, a juz na pewno jego intensywnosc nie pozwala na odroznienie jednego tytoniu od drugiego. Ktos ma podobne doswiadczenia do moich ?
frm
Pykacz
Pykacz

Re: Radość z palenia

Post autor: frm » 05 grudnia 2014, 17:11 - pt

Myślę , że powinieneś kupić nową fajkę . Te stare przesiąknięte są pewnie zapachami wcześniej palonych tytoni . Nie wiesz co palili poprzedni właściciele , a nie musiały to być tytonie wysokich lotów . Fajki mogą być też zaświnione albo po prostu kiepskie . To wszystko z osobna albo i razem może sprawiać , że palenie nie jest przyjemne .
Jeśli fajki są dobre tylko zaświnione to ( podobno ) można różnymi metodami przywrócić im dobry smak ale to zajęcie dla cierpliwego hobbysty .
Ja zaproponowałbym jednak kupno czegoś nowego . Moim zdaniem najlepiej zacząć od amerykańskiej kukurydzianki . Tania , smaczna , łatwa w paleniu . Pasują do niej balsowe filtry 6 mm .
http://www.fajkowo.pl/pl/p/Fajka-kukury ... gieta/3973" onclick="window.open(this.href);return false;
Są też proste ale teraz brak ich na fajkowie .
Chińskie kukurydzianki są jeszcze tańsze ale ich nie polecam , wręcz odradzam .
Zanim zaczniesz palić przeczytaj na forum albo na Fajka.net wszystko co napisano o kukurydziankach .W/g części użytkowników pierwsze kilka paleń jest mało przyjemnych . Nie do końca się z tym zgadzam .
Osobiście wyznaję pogląd : jeden tytoń -jedna fajka . Oczywiście w tej samej fajce można palić różne czyste virginie albo po czystych tytoniach aromaty ale już mieszanie aromatów może nie być dobrym pomysłem .
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania początkujących fajczarzy”