Szukam dobrego tytoniu

Tu początkujšąy fajczarze mogą zadawać pytania weteranom fajki.

Moderator: Moderatorzy

katakumba
Początkujący
Początkujący
Posty: 24
Rejestracja: 11 lipca 2010, 18:57 - ndz
Lokalizacja: Poznań

Szukam dobrego tytoniu

Post autor: katakumba »

Jak w tytule - jestem jeszcze początkującym fajczarzem i szukam dobrego tytoniu w pewnej kategorii smakowej.

Otóż zamierzam zakupić "wachlarz" tytoni od aromatów do tytoniu z latakią, w przejściu znajdować się będzie czysta Va. W tym momencie mój wachlarzyk wygląda tak:
Borkum Riff Cherry - SG Kendal Cream - MB Va No. 1 - ? - Rattray's Black Mallory

No i właśnie w miejscu znaku zapytania leży problem: szukam mieszanki, która będzie miała dobry smak, ale który nie będzie jeszcze typowo latakiowy. Może coś typu english mixture? Nie wiem.

Uprzejmie proszę o radę :)
golf czarny
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Posty: 542
Rejestracja: 21 listopada 2011, 12:27 - pn
Lokalizacja: Gda/Gdy

Re: Szukam dobrego tytoniu

Post autor: golf czarny »

Katakumba jakoś nie widzę wspólnika mianownika całego przedsięwzięcia. No chyba ,że chodzi aby nie było zbyt drogo. :| OK. Tylko właśnie BM jest to taka szkocka miksturka , imo po dłuższym czasie używania nudnawa, latakiowa owszem ale nie żeby pełnokrwiście . Dlatego ona spełnia to właśnie zadanie, które wyznaczyłeś czegoś pomiędzy. Może chodzi Ci o jeszcze bardziej pośredni stan? To wtedy SG Chocolate Fl chyba (albo np. Mc Baren Plumcake). Śladowe ilości la. Dla mnie np. niewyczuwalne. IMo taki sobie tytoń te czekoladowe płatki. Sam's Flake lepszy. SG Kendall Cream straszna siekiera i to jest tytoń w stylu Kendal (uzapachowiony). Podobny w uzapachowieniu do Sam's Fl i Westmorland ale przeraźliwie mocny i twardy w smaku. Zamiast tego lepiej już sprawić sobie Brown Flake u/s GH. Polecałbym dla wiedzy ogólnej zakupić również Stanisław orient i zmieszać z Va w stosunku 1:4 np.
English mixt. Będzie latakiowa. Typowo.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania początkujących fajczarzy”