"Dorosła fajka"

Tu początkujšąy fajczarze mogą zadawać pytania weteranom fajki.

Moderator: Moderatorzy

hykasy
Początkujący
Początkujący

"Dorosła fajka"

Post autor: hykasy » 08 czerwca 2015, 17:50 - pn

Dorosłem do prawdziwej fajki, wiecie takiej z "krwi i kości", znaczy drewna, fajki. Dotąd paliłem kukurydziankę. Palę i będę palił raz dziennie, co 24h. Polubiłem "samolocika" z S.G. i tego samego producenta chocolate i rum flake. Kukurydzianka chyli się ku upadkowi, więc pójdzie w odstawkę i będę palił praktycznie tylko to co zakupie. Kolejna rzecz, do której dorosłem to wyzbycie się przekonania, że Polskie fajki to złe fajki. Z tego powodu moje spojrzenia kieruje ku mistrzowi Worobcowi. Dylemat, który mnie napotkał to wybór fajki. Tradycyjne drewienko, czy też skamieniały dąb. Opcje, które dla siebie widzę to:
1. Dwie tradycyjne worobcówki
2. Jedna z serii oryginal
3. Worobcówka czarny dąb z fajkowa
4. Jedna fajeczka ale coś droższego, zagranicznego. Peterson, Maestro de paja, w cenie do 350zł, dowolny Big Ben z fajkowa, jakiś wynalazek w stylu wrzosiec z pianką wewnątrz komina.
Oczywiście kolekcja będzie się rozrastać i za miesiąc, dwa kupuję kolejną. :)
Co polecacie? :)
Z góry wielkie dzięki!

oktogenek
Fajczarz
Fajczarz

Re: "Dorosła fajka"

Post autor: oktogenek » 08 czerwca 2015, 21:13 - pn

Witaj

Ja kupił bym 3 fajki z standardowej produkcji Worobca, Brebbi, Filara, czarny dąb jest przereklamowany, o linii Oryginal się nie wypowiadam, ale nie brał bym takiej fajki na początek, sam zaczynałem od jednej Brebbi za ok 80PLN kupionej jako nowa, dziś mam ok. setkę różnych fajek, ale nadal od czasu do czasu z smakiem popalam pierwszą fajeczkę w kolekcji :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania początkujących fajczarzy”