Poszukuję tytoniu...

Tu początkujšąy fajczarze mogą zadawać pytania weteranom fajki.

Moderator: Moderatorzy

Cyrograf
Początkujący
Początkujący

Poszukuję tytoniu...

Post autor: Cyrograf » 28 czerwca 2018, 14:05 - czw

Witam. To mój pierwszy post, więc proszę o wyrozumiałość :roll:
Otóż paliłem wcześniej zwykle papierosy, następnie sporo shagu i właśnie mam zmiar kupić sobie jakąś fajkę. Z tym raczej nie będzie problemu, ale bardziej się rozchodzi o tytoń. Otóż poszukuję tytoniu o aromacie zbliżonym do dawnych żółtych cameli (taka pikantność, piaskowa nutka - nie wiem nawet jak to określić). Jestem zielony w temacie bo moja wiedza ograniczała się tylko znajomości virgini i burley. Kiedyś przeczytałem że ta przyjemna dla mnie nuta to tytoń orientalny lub perique (czy jakoś tak), ale nie mam pewności bo tyle tego jest :D Dlatego zwracam się z prośbą o oświecenie mnie i wskazanie tytoniu podobnego aromatem w.w. Z góry dzięki
Celt
Moderator
Moderator

Re: Poszukuję tytoniu...

Post autor: Celt » 08 sierpnia 2018, 22:45 - śr

Witaj
Według mnie, jeśli chodzi Ci o pikantny tytoń, to Perique powinien się nadać. Tylko problem w tym, że nigdy nie paliłem papierosów, więc nie wiem jak smakują Camele. Jeśli jest tak jak piszesz, to Perique, jeśli inaczej, to ciężko będzie coś zaproponować :)
Diord Fionn
Puffalo Bill
Początkujący
Początkujący

Re: Poszukuję tytoniu...

Post autor: Puffalo Bill » 04 września 2018, 15:52 - wt

Kiedyś Camele to była mieszanka Turkish plus Virginia. Ale wtedy wszystko inaczej smakowało :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania początkujących fajczarzy”