Ashton Type 3

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy tytoniowi

Awatar użytkownika
h_bert
Fajczarz
Fajczarz

Ashton Type 3

Post autor: h_bert » 23 października 2004, 16:44 - sob

Tytoń angielskiej firmy, produkowany w Danii, a napisy na puszce sa po niemiecku. Zawiera baze Virginii i chyba wszystkie rodzaje amerykanskich tytoni (Burley, Maryland, Kentucky, Lousiana i Periqe -dla ktorego zreszta ten tyton kupilem). Lekko (jak np: Malthouse) aromatyzowany - zapach kojarzy mi sie nieco z anyzowka. Pali sie dosc cieplo i dosc mokro - zwlaszcza nieroztarty (broken flake), ale smacznie. Dla mnie idealny tyton na codzien. Jak gdzies zobaczycie to warto kupic. Ktos jeszcze tego probowal?
Pozdrawiam
h_bert
Ostatnio zmieniony 24 października 2004, 01:14 - ndz przez h_bert, łącznie zmieniany 1 raz.

Hilson

Re: Ashton Type 3Tyton angielskiej firmyT

Post autor: Hilson » 24 października 2004, 00:23 - ndz

h_bert pisze:Tytoń angielskiej firmy, produkowany w Danii, a napisy na puszce sa po niemiecku. Zawiera baze Virginii i chyba wszystkie rodzaje amerykanskich tytoni (Burley, Maryland, Kentucky, Lousiana i Periqe -dla ktorego zreszta ten tyton kupilem). Lekko (jak np: Malthouse) aromatyzowany - zapach kojarzy mi sie nieco z anyzowka. Pali sie dosc cieplo i dosc mokro - zwlaszcza nieroztarty (broken flake), ale smacznie. Dla mnie idealny tyton na codzien. Jak gdzies zobaczycie to warto kupic. Ktos jeszcze tego probowal?
Pozdrawiam
h_bert
Witam,

jako zagorzały fan Va+Pq paliłem dość często na zmianę z niebieskim Caledonianem i Red Virgini? McConnell'a jako tytoń "całodniowy".

Awatar użytkownika
Eugene Hot
Pykacz
Pykacz
Kontakt:

Post autor: Eugene Hot » 24 października 2004, 01:46 - ndz

h_bert pisze:Tytoń angielskiej firmy, produkowany w Danii, a napisy na puszce sa po niemiecku. Zawiera baze Virginii i chyba wszystkie rodzaje amerykanskich tytoni (Burley, Maryland, Kentucky, Lousiana i Periqe -dla ktorego zreszta ten tyton kupilem). Lekko (jak np: Malthouse) aromatyzowany - zapach kojarzy mi sie nieco z anyzowka. Pali sie dosc cieplo i dosc mokro - zwlaszcza nieroztarty (broken flake), ale smacznie. Dla mnie idealny tyton na codzien. Jak gdzies zobaczycie to warto kupic. Ktos jeszcze tego probowal?
Ashton - mieszanki firmowane pzez znanego i szanowanego aktywnego członka The Pipe Club of London Williama Taylora, który dawniej pracował dla firmy Dunhill, i od lat tworzy mocną konkurencję tej legendarnej firmie, nigdy nie były produkowane w Danii. Dla Starego Swiata robi je niemiecka fima Kohlhase Kopp & Co GMbH (ta od Wessexów, Rattray's, McConnell, Vauen, Rotary, Ilsted, Chonovitsh etc). Ciekawe, że za morzem tytonie z tym brendem, ale całkowicie inne, produkuje McClilland Tobacco Co. Amatoram takich mieszanek English Va+Bu powinny smakować m.in. Peterson Sherlock Holmes (new design) i University Flake, Dunhill Ultra Mild; Ogden's Gold Block; Esoterica Stonehaven i Tilbury (nie mylić z niemickimi Tilbury)... Nie jest to mój ulubiony typ, ale jakościowo nic nie mogę zarzucić.

Sukcesów,
Gienek.

Awatar użytkownika
h_bert
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: h_bert » 24 października 2004, 11:05 - ndz

Eugene Hot pisze: Ashton (...) nigdy nie były produkowane w Danii. Dla Starego Swiata robi je niemiecka fima Kohlhase Kopp & Co GMbH (ta od Wessexów, Rattray's, McConnell, Vauen, Rotary, Ilsted, Chonovitsh etc). Ciekawe, że za morzem tytonie z tym brendem, ale całkowicie inne, produkuje McClilland Tobacco Co.
Puszka po Type 3 ma napis Made in Denmark. Z tego co wiem Type 1 i 2 sa podobno wytwarzane w Anglii. Co ciekawsze w TobaccoReviews jako blender typow 1-6 figuruje William Ashton - Taylor, a McClellandow juz McClelland. Byc moze chodzi tutaj tylko o zbieznosc nazw (Ashton zalozony przez Taylora to dosc mloda firma, 20paro letnia chyba). Intryguje mnie to od jakiegos czasu, moze na ASP spytam.
Pozdrawiam
HK

Awatar użytkownika
Eugene Hot
Pykacz
Pykacz
Kontakt:

Post autor: Eugene Hot » 24 października 2004, 18:06 - ndz

h_bert pisze:Puszka po Type 3 ma napis Made in Denmark. Z tego co wiem Type 1 i 2 sa podobno wytwarzane w Anglii. Co ciekawsze w TobaccoReviews jako blender typow 1-6 figuruje William Ashton - Taylor, a McClellandow juz McClelland. Byc moze chodzi tutaj tylko o zbieznosc nazw (Ashton zalozony przez Taylora to dosc mloda firma, 20paro letnia chyba). Intryguje mnie to od jakiegos czasu, moze na ASP spytam.
Nie ma innego Ashtona.

Sukcesów,
Gienek.
Pipesmokers of all countries, incorporate!
[url=callto://hoteugene]Obrazek[/url]: hoteugene

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ashton”