Ashton Type 5

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy tytoniowi

Awatar użytkownika
PYK
Fajczarz
Fajczarz
Kontakt:

Ashton Type 5

Post autor: PYK » 10 listopada 2004, 08:58 - śr

Najpierw opis z Tobaccoreview:
"Mieszanka ciemniej virginii, marylandu, burleya i ciemnego cavendisha, dojrzewająca przez miesiąc w beczkach po whiskey, następnie wymieszana z ekstraktem z wędzonych amerykańskich orzechów Hickory i doaromatyzowana esencją z tropikalnych owoców. Bardzo chłodny dymek, wyjątkowa łagodność i bogaty smak mógł sprawić, że to będzie Twój ulubiony tytoń".

Z palonymi wcześniej ASHTONAMI 2 i 3 miałem bardzo miłe doświadczenia i spodziewałem się, że "PIĄTKA" też mnie nie zawiedzie. Nie zawiodłem się. Po otwarciu naszym oczom ukazuje się mieszanka wstążek "ribbon cut". Ciemne wstążki cavendisha, dark virginia i jasne burleya, marylandu. Zapach surowego tytoniu jest powalający, cudowny, tropikalnie owocowy - szkoda, że nie znalazłem do tej pory takich perfum. To na pewno owoce tropikalne ale jest w nim coś jeszcze, coś bardziej mydlanego - to chyba te wędzone orzechy Hickory.

Po zapaleniu dla tych co palili Grouse Moor od Samuela Gawitha pojawia się znajomy mydlano koloński smak i zapach lecz z domieszką tropikalnego klimatu. Smak jest naprawdę bardzo miły - w tym samym czasie otoczenie wzdycha z wrażenia, a kobiety ustępują nam miejsca w autobusie. Należy go palić bardzo ostrożnie i powoli bo zrobi sie bardzo mokro. Dobrze jest też mocno rozdrobnić wstążki przed paleniem. A w związku z tendencją do mokrego palenia zastosować filtr lub kryształki. Tytoń ten sprawi miłą niespodziankę tym co polubili Grouse Moor'a, tym co lubią aromaty ale nie te przesłodzone, aromaty bardziej w angielskim niż duńskim typie.

Polecam - choć trudno go będzie dostać - ja degustuję puszeczkę, którą z zapasów, z tamtegorocznych zakupów wygrzebał z szafy Almik - teraz żałuję, że nie kupiłem u Danego wszytskich dostępnych Ashtonów.
Keep the "faja" burning!!!
(BLF)

SKYPE ME "fario2007"
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ashton”