Wessex Sumertime

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy tytoniowi

Awatar użytkownika
Hobbit
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Wessex Sumertime

Post autor: Hobbit » 16 stycznia 2007, 16:50 - wt

Aromacik. Strasznie jestem ciekaw opini o nim. Dopadłem go w Maladze ;) Kupiłem na waleta. Napiszę recenzję po kilku fajeczkach (wstępną), po puszce ciut głebszą. Póki co proszę o opinię tych którzy znają. Otworzyłem puszeczkę a tam pokrojony grubo tytoń, pachnący tak jakoś owocowo-kwiatowo - ładnie. Paląc pierwszą fajkę niewiele wiem ale jest dość lekki i słodki. Taki nektarek. Ciekawe co mi dalej pokaże. PS.W maladze są old dubliny w starych puchach po 29 zł wessexy po 20 (zółty, zielony, czerwony i srebrny) i rattray'sy się pojawiły. Szkoda że mało funduszy bo zapas bym zrobił... ehhh sorry za off topica.
Ostatnio zmieniony 16 stycznia 2007, 20:50 - wt przez Hobbit, łącznie zmieniany 1 raz.
Prawdziwi twardziele nie jedzą miodu. Prawdziwi twardziele żują pszczoły. :)
Dziku

Post autor: Dziku » 16 stycznia 2007, 19:01 - wt

Kiedyś go paliłem. Pamiętam, że nawet całkiem mi smakował. Co więcej - był to tytoń opisany na Forum. W głębi "opisów tytoni" jest zresztą do dziś, widać że w temacie wypowiadało się 7 osób, ale... nic ponadto. Treść przy przenoszeniu bazy tytoni przepadła :-( Nawet z panelu moderatorskiego nic nie widać...
Awatar użytkownika
dopeman
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: dopeman » 16 stycznia 2007, 19:40 - wt

Zostało mi nawet coś z puszki tego specyfiku. Cięty w kosteczkę drobniejszą niż Belle Epoque i moim zdaniem smakowo bardzo zbliżony. Choć BE pachnie znacznie bardziej intensywnie i chyba doszukać się w nim można więcej różnych smaczków.

W tej chwili to jedyny aromat jaki posiadam i jako taki palę raz na kilkadziesiąt fajek ;) Napewno to dobry zakup i warto mieć w zanadrzu dobrego duńczyka kiedy nas najdzie ochota na coś słodkiego.
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
j4szczur
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: j4szczur » 16 stycznia 2007, 22:27 - wt

Zważ, że aromaty tracą na jakości z upływem czasu. I nie pomaga tu trzymanie aromatu w szczelnym słoju.
Awatar użytkownika
Komodor
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Post autor: Komodor » 17 stycznia 2007, 19:57 - śr

Jeden z moich faworytów wśród aromatów. Naprawdę bardzo smaczny, w sumie niedrogi i dostępny w Polsce. Choć tego ostatniego nie jestem pewien bo nie paliłem go od pół roku. Bardzo mi się podobał sposób cięcia tego tytoniu. Pali się przyzwoicie, i raczej nie robi problemów, czasami miałem z nim jakieś małe problemy. Nie wydziela zbyt dużo kondensatu co jest plusem w tytoniach aromatyzowanych (IMO).
Myślę że się na nim nie zawiedziesz.
Pozdrawiam

Rapis
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wessex”