Butera - Royal Vintage Blended Flake

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy tytoniowi

Awatar użytkownika
dopeman
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Butera - Royal Vintage Blended Flake

Post autor: dopeman » 13 kwietnia 2006, 20:02 - czw

To drugi tyton jaki zamowilem w synjeco.
Zaluje ze nie wzialem czegos innego Schurcha - wyszlo by taniej ;)
Kupilem bo 1) flake 2) Va+Pq+Orient - jak sie okazalo flake z tego kiepski (przynajm,niej w porownaniu do SG) wiec testowanie technika palenia flakow odpada.

Nadal tyton dla mnie nie odgadniony... byc moze nie potrafie go docenic. Jednak napisze pare slow w oparciu o porownanie do Rattray's Old Gowrie ktorego dzisiaj dostalem.

- Przede wszystkim zapach z obu puszek podobny - myslalem ze poprostu Butera tak dziwnie pachnie - ale widocznie to zapach czystej Va ;) I tu sie przestraszylem ze Rattray's to bedzie cos bardzo podobnego.... bardzo sie mylilem.

- Butera jest wilgotny i trudno sie rozdrabnia, Rattray's tez wilgotny (10 minut na kartce starcza) ale miekki, delikatny, latwo go rozdrobnic.

- Butera jest dla mnie trudniejsza w paleniu. Rattray's pali sie swietnie/

- Butera w smaku wydaje sie kwaskowa.. trudno mi wyczuc tam cokolwiek i wczuc sie w ten tyton. Rattray's momentalnie poglaskal moje podniebienie i jezyk cudowna slodycza! :shock:
Zaznaczam ze pale oba w tej samej fajce - opalanej TMH, przeznaczonej do Va+Pq.

Butera jeszcze sie zajme.. chyba ze Rattray's mi na to nie pozwoli :D

Czy ktos moze mial stycznosc z czyms od Butery?
Obrazek Obrazek
Jakub
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Re: Butera - Royal Vintage Blended Flake

Post autor: Jakub » 13 kwietnia 2006, 21:33 - czw

dopeman pisze: (...) Czy ktos moze mial stycznosc z czyms od Butery?
Ostatnio miałem zamiar zamówić Tilbury od Butery ale ostatecznie nie znalazł się on w zestawie, który lada dzień do mnie trafi :D Następnym razem chyba go kupię, bo czytałem że jest wyśmienity (proszę nie mylić z wyrobem tytoniopodobnym od pana Alojzego).
Jak bardziej się "wczujesz" w tego flake'a to napisz coś jeszcze, nad nim też się właśnie zastanawiam.
Awatar użytkownika
dopeman
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: dopeman » 09 lipca 2006, 15:33 - ndz

no więć ostatecznie przekonałem się do butery, po wielu tygodniach palenia old gowrie chwyciłem znów w ręce puszeczkę z lekko już podsuszonym blended flake.

byłem akurat u matki na działce, w nocy siedząc na ogrodowej huśtawce przy świeczce i latarce aby jednocześnie poczytać książkę - bezwietrzna spokojna ciepła noc i perypetie waszego uniżonego sługi Mordimera Madderdin ;) absolutna sielanka, cisza jak makiem zasiał, chyba jeszcze nigdy tak nie odpocząłem, pykając słodki i jednoczśnie wytrawny blended flake i popijając "napojem filozofów" czyli winkiem chrzczonym wodą :lol: później noc spedzona na hamaku.. i nie wiem czy tytoń ten tak nagle polubiłem dzieki tym pięknym okolicznościom przyrody czy też wreszcie "wczułem" się w niego i obdarzył mnie tym co w sobie skrywał.

mam tylko szczerą nadzieję że uda mi się jeszcze powtórzyć kilka takich nocy w towarzystwie innych wyśmienitych mieszanek! :)
Obrazek Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Butera”