Rotonite by Schurch

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy tytoniowi

Awatar użytkownika
PYK
Fajczarz
Fajczarz
Kontakt:

Rotonite by Schurch

Post autor: PYK » 06 stycznia 2006, 21:04 - pt

Jestem po kolejnym zamówieniu z Synjeco. Właśnie nabiłem dużego churchwardena tym tytoniem, będzie to pierwsze palenie. Tytoń jest aromatyzowany naturalnie za pomocą cytryny. Pierwszy dymek spowodował okrzyk moich znajomych i żony, zafascynowanych zapachem. Smak też niczego sobie. Jeśli dalej taki będzie to już wiem, że go powtórzę. No nic palę dalej.

Skład: Several Virginias, Burley and flavored Black Cavendish, moc 3-4.

PYK
Keep the "faja" burning!!!
(BLF)

SKYPE ME "fario2007"
Awatar użytkownika
Cinek
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: Cinek » 12 stycznia 2006, 13:44 - czw

Cytrynowy? Ciekawi mnie, czy w paleniu jest naprawde naturalny posmak cytrynowy, czy ma "zabarwienie" syntetyczne?
Rotonite ma ładną fakturę:
Obrazek
Walą się rządy i królestwa, a... fajka trwa.
Awatar użytkownika
PYK
Fajczarz
Fajczarz
Kontakt:

Post autor: PYK » 12 stycznia 2006, 21:35 - czw

Żadnej chemii, aromatyzowany jest jak już napisałem czystą żywą cytryną. I wspaniale smakuje (już niedługo sam o tym sie przekonasz). A otoczenie szaleje z zachwytu.

PYK :)
Keep the "faja" burning!!!
(BLF)

SKYPE ME "fario2007"
Awatar użytkownika
Radek
Pykacz
Pykacz
Kontakt:

Post autor: Radek » 12 stycznia 2006, 22:47 - czw

Cholera, pany... narobiliście mi "smaka". Może w przyszłym miesiącu się do czyjegoś zamówienia z Synjeco dowalę właśnie po cytrynkę :-)

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Cinek
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: Cinek » 18 stycznia 2006, 17:08 - śr

Dzięki próbce od Pyka - zakurzyłem tego specyfiku i ja! :lol:
Wrażenia pozytywne.
Dla mnie mieszanka raczej kojarzy sie z... lemoniadą niż z cytryną. Lemoniada - jak wiadomo - składa sie z wody, cukru i cytryny (plasterek, a nie wycisnięty sok). Jak postoi, cytryna (zwłaszcza jej skórka) oddaje swoje walory napojowi (chodzi mi o specyficzny posmak goryczki w tle). Tak odebrały moje zmysły Rotonite. Słodycz pochodzi od virginii i ciut od cavendisha. Cytryna (faktycznie naturalny smak!) oddała swoją świeżość oraz olejki eteryczne zawarte w skórce. Całość jest rześka. Mieszanka nie została przesłodzona (a konkretniej Black Cavendish - vide foto mieszanki - został użyty z wielkim wyczuciem, umiarem)
Chyba jeszcze bardziej by mi smakowało o letniej porze roku, w plenerze. Ale i tak dobrze się bawiłem.
Rotonite uznaję za typ całodziennej mieszanki. Aromat jest delikatny, nie zaglusza słodkości naturalnego (i wysokiej jakości) tytoniu. Pali się sucho wydzielając przyjemny dla otoczenia zapach (aczkolwiek lekki). Mieszanka łatwa w paleniu, nie wymaga wielkiej uwagi podczas żarzenia.
Walą się rządy i królestwa, a... fajka trwa.
Dziku

Post autor: Dziku » 02 lutego 2006, 20:01 - czw

Dzięki próbce od Pyka oraz uprzejmości Cinka - zakurzyłem tego specyfiku i ja...
Zapaliłem w kukurydziance na imprezie "Piwo Roku" organizowanej w Łodzi przez Bractwo Piwne. Jak pisali Przedmówcy - room note znakomita. Otoczenie zachwyca się słodko cytrynowym aromatem. Takim samym aromatem obdarowywane są kubki smakowe fajczarza. Rzeczywiście wrazenie jest naturalne i całość nie zalatuje chemią. Opisywana przez Cinka nutka goryczki rzeczywiście jest gdzieś w tle. Ja doszukuję się w niej orzechowo gorzkawych nutek pochodzących od Burleya. Następne palenie wykonam w fajce wrzoścowej. Zobaczę jak zasmakuje nie dosłodzony przez kukurydziankę. Spodziewam się jak najlepszych wrażeń 8) :D
Awatar użytkownika
qmaster
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: qmaster » 02 marca 2006, 10:50 - czw

Moje zamówienie z Synjeco w końcu dotarło... :D
A wraz z nim kilka pysznych tytoni, wśród nich "rotonite".
Pierwsze palenie troszkę mnie rozczarowało (dlatego powstrzymałem się przed opisem )
Może rozczarowało - to zbyt mocne słowo, spodziewałem się mocniejszego
aromatu cytrynki, bądź lemoniady...
Ale jak to często bywa - z każdym paleniem tytoń podobał mi się coraz bardziej.
Co mogę powiedzieć - BRAK sztuczności w tym tytoniu to fakt!
Delikatna nuta słodkiej cytryny przebija się przez naturalną słodycz tytoniu...
Tytonik mocy średniej, do całodziennego palenia, room note: lekka słodycz.
Po 20 minutowym suszeniu na kartce pali się bez obsługowo i bez kondensatu.
Ogólnie w moim rankingu ocena: 4\5.
Polecam...
Q.
Jak się uda to FAJA...
Awatar użytkownika
almik
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Post autor: almik » 21 września 2007, 12:31 - pt

Mimo, że raczej przedkładam czyste VA nad aromaty to jednak muszę powiedzieć iż ten "aromat" jest dość dobrej klasy. Najważniejsze że aromatyzowany naturalnie i w smaku doskonały. Polecam!!!
Niech nam fajka pomyślności nigdy nie zagaśnie (BLF).
ODPOWIEDZ

Wróć do „Schürch”