Schurch - Torina

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy tytoniowi

Awatar użytkownika
dopeman
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Schurch - Torina

Post autor: dopeman » 13 kwietnia 2006, 19:49 - czw

mysle ze moge juz pare slow napisac o tym tytoniu.
To moja pierwsza stycznosc z LA - wczesniej jedynie Ashton Type 4 - ktory chyba LA ma sladowe ilosci. Rzucilem sie od razu na typ balkanski - torina rzekomo jest porownywalna z Balkan Sobranie 759.
Mamy w skladzie Va, La, Pq i orientale. Niewiele moge powiedziec o tym co czuc w tytoniu, co wybija sie na pierwszy plan, co jest w tle - to zrozumiale, nie mam na tyle doswiadczenia. Napisze jednak swoimi slowami pare spostrzezen:

- tyton jest doskonalej jakosci, odpowiednio wilgotny, mozna skruszyc nabic i zapalic, w tej cenie jak dla mnie bomba!
- Pali sie doskonale
- smak - rewelacja :D pierwsze wrazenie przy pierwszej fajce - to pelna geba smaku, skojarzenia - zacytuje kolegow z forum: deszczowy las, drewno, natura. Same pozytywy - zadnych skojarzen z wielbladami i wedzonymi kopytami czy osla sierscia ;)
- wydawalo mi sie ze smak jest bardzo intensywny, a przez to tyton bardzo syty - jednak byl to chyba szok spowodowany pierwszym kontaktem z La. Pale go dosc czesto i nadal smakuje wybornie :)
- przez otoczenie odbierany dobrze - nikt nie narzekal. Podczas gdy TMH skwitowano ze "jak papierochy" Torine okreslono jako przyjemny zapach kominka na dzialce.

Polecam wszystkim. Chetnie przeczytal bym jakas madrzejsza recenzje tego tytoniu ;) A i panowie poczatkujacy - LA trzeba sprobowac!
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
szkielu
Fajczarz
Fajczarz
Kontakt:

SCHURCH - Torina

Post autor: szkielu » 26 września 2006, 00:12 - wt

Palił może ktoś poniższy tyton?Zbieram opinie przed ew. zakupem.
SCHURCH - Torina/Several Virginias, Orientals, Syrian Latakia and a touch of Louisiana Perique/6/
"– Stara fajka, jak stara zona: wierna i pewna, ale i młoda czasem sie przyda!"
http://www.fotoreporter.info.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek
Awatar użytkownika
Piorun
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: Piorun » 26 września 2006, 20:57 - wt

Paliłem, palę i palić nadal zamierzam.

Bardzo przyjemna mieszanka, jedna z moich ulubionych, mogę ją szczerze polecić.
Oczywiście polecić miłośnikom latakii i mieszanek orientalnych.

Na forum jest zresztą bardzo dobry opis Toriny pióra Dopemana, pod którym to opisem i ja mogę się podpisać.
Awatar użytkownika
dopeman
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: dopeman » 26 września 2006, 21:38 - wt

potwierdzam! :pipeman:
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
elvislike
Moderator
Moderator

Post autor: elvislike » 11 stycznia 2007, 09:34 - czw

zamowilem. bylo to o tyle trudne, ze gro tytoni ktore obecnie pale to flake czy insze prasowano. a ten tak nie wyglada. ekspresowa przesyleczka z synjeco (piatek-sroda). pierwszy rzut okiem i nie wyglada na cos, co ma chwycic za serce. oczywiscie w pozytywnym tego wyrazenia znaczeniu. zapalilem wlasnie przed chwilka w falconie. obowiazkowo kawusia do tego... o mato i corko! wszystkie smaczki orientalne a na dodatek naturalna, nienechalna slodycz jakiej nie powstydzilby sie przyzwoity aromat! cos pieknego. czuje, ze bedzie to kolejna stala pozycja zamowien od szwajcarow. na dodatek szwajcarska:-)
pozdrawiam serdecznie:-)
p.s. ach blogo mi...
we are not what we eat, we are what we don't shit... (hugh romney)
Awatar użytkownika
almik
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Post autor: almik » 16 stycznia 2007, 11:36 - wt

Z Schurcha paliłem ROTONITE, CROSITE, CORNOLA, RUBINO i naprawde uważam że to całkiem zacne tytonie. Lekkie, pełne słodyczy, doskonale sie palą, no i są aromatyzowane naturalnie :D . Otoczenie zadowolone :D .
Polecam!!!!
Niech nam fajka pomyślności nigdy nie zagaśnie (BLF).
krzyh1222@interia.pl
Fajczarz
Fajczarz

Torina ...

Post autor: krzyh1222@interia.pl » 16 marca 2007, 21:12 - pt

Spróbowałem, podobało mi się ... tytoń o wilgotności idealnej do palenia, trzeba tylko rozdrobnić. Mieszanka virgini, lataki, perique i orientali. Hmm, pali się wyśmienicie, smakowite uderzenie lataki na pierwszym planie, aksamitny dymowy charakter o stałej sile przez całe palenie. W trakcie pojawiły się ciekawe smaki ale nie potrafię określić co to było, przyjemne w każdym razie, taki ziołowy posmak, nie mieszanina ale jakieś jedno konkretne, jak mi się wydaje .... muszę spróbować jeszcze raz ... polecam

podobno ten tytoń miał naśladować Balkan Sobranie, w każdym razie na pewno to tytoń (Torina) z grupy Balkan, jak np Balkan flake
Pan Abażur
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Pan Abażur » 24 sierpnia 2007, 00:10 - pt

No i ja dorzuce swoję 6 franków szwajcarskich (bo o pięciu groszach w przypadku tytoniu z Synjeko trudno chyba pisać...) q temu tematu.
Otóż i dotarła q mnie pierwsza przesyłka od szacownego Daniela. Nie wiedzieć czemu ten tytuń jako pierwszy skosztowałem z otrzymanej przesyłki (a zaznaczę-co czynię z radością i rozkoszą niezmierną- w nawiasie, iż dostałem też oprócz tegoż tytuniu i Onyx od Schurcha, od SG: Balkan Flake, Full VA Flake, St. James Flake, Perfection Mixture,zaś od GH Mixture nr 12) w mojej 28 centymetrowej fajeczce, wprawdzie małecz, acz urokliwej. Pierwsza to moja latakia i przyznac musze, iż jestm bardza, ale to bardzo pozytywnie porażony doznaniami smakowymi - cuś jak zapach mokrego drewna, ziemistość i wszystkie te inne gadżety co to się o La pisuje. A ta aroma wędznia, co zawisa w pomieszczeniu po paleniu czas jeszcze jakiś to odjazd jest(że takiego kolokwializmu powole sobię użyć...)niezmierny! Co do kwestii tecnicznych to paliłem w zasadzie bez rozdrabniana tytuniu i nie stanowiło to żadnego problemu - dym suchy, chłodny, pyszny!!!A w słoju mieni się róznorakimi łotcieniami bronzu, żółci i czeni.
To tak na wsępną refleksje...

Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: andnn » 24 sierpnia 2007, 08:25 - pt

Wypaliłem już może 1/3 saszetki i mogę powiedzieć o nim tylko jedno - smakuje mi bardzo. Palę go najczęściej w piaskowanym biliardzie Petersona - fajeczka średniej pojemności w sam raz na ok. godzinkę popalania. Sam tytoń spala się wybornie - bez rozdrobnienia i podsuszania pali się chłodno, sucho i smakowicie. Fajka pomimo tego że ma dość cienkie ścianki komina nigdy nie jest gorąca. I ten smak - wytrawny, ziemisty, aczkolwiek nie nachalny, powiedziałbym nawet delikatny. Naprawdę "kawał dobrego tytoniu".
Tobold
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Post autor: Tobold » 28 listopada 2007, 17:31 - śr

I ja zamówiłem ten tytoń w pierwszej paczce z Synjeco. Chciałem wziąć coś z Latakią, o której tyle się tutaj naczytałem. Podejrzewam, że w tym tytoniu jest jej dość sporo, a ja akurat chciałem jakiś tytoń by były jej niewielkie ilości. To z racji skrajnych opinii, które Latakia wywołuje. Gdy dostałem przesyłkę to cała przesyłka przeniknięta była wędzonką, co początkowo mnie odrzuciło, ale potem mi się spodobało. Pali mi się ten tytoń bardzo dobrze, ale ciekaw jestem na ile jest on reprezentatywny dla mieszanek z La. Bo jeśli ten tytoń daje pojęcie o La, no to wpadłem i jestem jej fanem. Bardzo mi smakuje.
Awatar użytkownika
elvislike
Moderator
Moderator

Post autor: elvislike » 28 listopada 2007, 17:46 - śr

Pali mi się ten tytoń bardzo dobrze, ale ciekaw jestem na ile jest on reprezentatywny dla mieszanek z La.
torina jest slodkim tytoniem. gdy porownasz go z balkan flake to poczujesz jego wytrawnosc. ale i tu i tu to co zostaje w nosku jest cudowne:-)
pozdrawiam:-)
p.s. bylbym zapomnial. tylko nie pytaj naszego el presidente o zdanie jesli chodzi o la.
we are not what we eat, we are what we don't shit... (hugh romney)
Tobold
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Post autor: Tobold » 29 listopada 2007, 10:34 - czw

Dzięki. To mi wskazuje kierunek dalszych zakupów i poszukiwań.
Awatar użytkownika
tomasz_z
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Re: Schurch - Torina

Post autor: tomasz_z » 24 grudnia 2009, 13:11 - czw

Jeden z ulubionych tytoni z LA; jeden z najlepszych IMHO tytoni Schurcha.
Mam akurat przyjemność palić ten tytoń z puszki, czyli ten, który został wyprodukowany przed co najmniej kilkoma laty oraz dla porównania palę równolegle tytoń świeży z Synjeco.

Wrażenia: zarówno ten nowy jak i sprzed lat, dają cudowny aromat suszonej śliwki w pomieszczeniu czyli room note na nawyższym poziomie. Niepalący oraz nielubiący latakii, siedząc obok nie wykazywali oznak niezadowolenia, gdy paliłem w ich towarzystwie - to bardzo duży plus.
Przed paleniem pachnie delikatnie latakiowo - śliwkowo.

Pali się niemal bezobsługowo. Oba podobnie, paliłem i podsuszając krótko bądź wcale - nie robi to różnicy - pali się zawsze znakomicie.

Jedna wada to taka, że spala się za szybko, a dokładniej: paląc nagle okazuje się że już koniec fajki. Obie wersje tytoniu nie wykazują zmiany smaku w miarę spalania (nie lubię, gdy tytoń w miarę palenia bądź zmienia smak, bądź wręcz robi się kwaśny).

Pali się sucho i przyjemnie.

W mocy - średnio - pełnia pięciostopniowego tytoniu na 10 (bazując na skali SY).

To już kolejna paczka i kolejna puszka - za każdym razem sięgam z przyjemnością. Za każdym razem, gdy się kończy - dopisuję do zamówienia - to pozycja "must have".
follow the white rabbit...
gg# 1668157

http://www.zembrowskipipes.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
konradus
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: konradus » 24 października 2013, 12:52 - czw

Miło wspominam ten tytoń. Ale skąd go dzisiaj wziąć..? Kurierzy przez zieloną granicę? Zrzuty dla partyzantów? ;)

pozdr,
k.
zebra
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: zebra » 24 października 2013, 23:15 - czw

Obawiam się że tylko Synjeco i to raczej osobista wizyta.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Schürch”