Schürch Zaffiro

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy tytoniowi

PiotreG
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Schürch Zaffiro

Post autor: PiotreG » 06 czerwca 2007, 11:34 - śr

Z opisu synjeco.ch:
Skład: Five different Virginias, a touch of Java, Latakia and Louisiana Perique.

Charakterystyka: This is definitely a world-class English mixture, with extremely high-quality tobaccos and all the talent that Hans is known to possess. At first you get a good whiff of Latakia which promptly allows the taste of the other ingredient tobaccos come in and join in the symphony! The taste is definitely spicy, and the aroma is most pleasing to (that is, in) the nose. The rather homogeneous cut of the tobaccos used results in an easy and regular combustion. There is a hint of bitter that combats the more established sweetness but consistently fails. A great after-dinner smoke.

Hans Schurch potrafi robić dobre tytonie. Mieszanka angielska z charakterem - duża zawartość latakii i mocne, wyraziste perique. Znacznie lepszy od, dobrego i tak, Mogano. W pierwszej fazie palenia dominuje wyraźnie latakia, ostra i głęboka. W drugiej fazie, tytoń staje się bardzo pikantny, perique początkowo przyprawia latakię, potem nawet wysuwa się na czoło. Momentami nieco zbyt mocno, balans między nimi jest zachwiany. Końcówka sucha i smaczna. Goryczki z opisu Synjeco nie wyczuwam.

Wrażenia otoczenia - no, nie najlepsze :) Pani w pubie podeszła i zapytała, czy to ten tytoń tak śmiedzi ;) Wcześniej nie reagowała alergicznie na Balkan Flake'a, Balkan Mixture i Mogano.

Moc - zgodnie z opisem z synjeco 6/7. Nie przytłacza, ale przyjemnie syci.

Polecam wszystkim, którzy lubią latakię i perique, ale nie w wersji "rześka i słodka". Fajny zestaw. A do tego pięknie wygląda w słoiku, cała gama barw, od bladych beżów, przez intensywną czerwień, aż po ciemny brąz i głęboką czerń.
Awatar użytkownika
Irek
Moderator
Moderator

Re: Schürch Zaffiro

Post autor: Irek » 05 stycznia 2010, 11:20 - wt

Świetnie opisane przez PiotrkaG. Po pierwszym paleniu wrażenie walki smaków La i Pq, które w dalszej części palenia wydaje sie wyraźniejsze. To chyba sugestia po zapachu samego tytoniu, ktory ewidentnie pachnie La. Super wrażenie z palenia. Mnie ten tytoń dość dziwnie sie palil, wprawdzie popiół pięknie się udawało wyciagać kołeczkiem, jednak musiałem mocniej niż zazwyczaj pykać, bo mieszanka miała tendencję do przygasania, ale akurat ja to, bardzo tak "treściwie" lubię sobie niuchnąć.
Mniam :)
TO JA!!! TEN IDIOTA Z POCIĄGU!!!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Schürch”