Hans Schurch - Don Carlos

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy tytoniowi

Awatar użytkownika
elvislike
Moderator
Moderator

Hans Schurch - Don Carlos

Post autor: elvislike » 15 kwietnia 2008, 14:35 - wt

co w tym siedzi?
"Mainly" several Virginias, Kentucky, Orientals, Latakia, and a touch of Perique.
- za opisem tytoniu u zaprzyjaznionych szwajcarow. klasyczna angielska mieszanka z dobrej stajni, slicznie rozdrobniona - tylko nabijac fajeczke. to co do mnie dotarlo nie wymagalo ani podsuszania ani nawilazania. pali sie bezobslugowo wytwarzajac jednak troche wilgoci, raczej nie przegrzewa sie.
jako milosnik la odczuwalem ostatnio pewien przesyt. nawet sekwencja preferowanych tytoni : balkan flake, torina - sugeruje, ze lagodnieje. w don carlosie wyczuwa sie cala game smaczkow i co wazne la nie dominuje. nie jest jakos nachalny rowniez pq. doskonale czuc za to dobrej klasy virginie oraz kentucky. co jakis czas wyczwalne sa rowniez smaczki orientali i nie mam tu na mysli la ktora tylko czasem daje znac o sobie. mimo zawartosci va jest wytrawny. no, powiedzmy polwytrawny. mieszanina o wielkim stopniu skomplikowania, ktora pali sie na prawde z przyjemnoscia. co do odbioru tytoniu przez otoczenie to nie powoduje zadnego "a fe!" u kolezanek wiec jest dosc dobrze tolerowany.
wracajac jeszcze do la to zapoznawszy sie ze skladem mieszanki uzylem fajki przeznaczonej do la. i to byl blad. dominowala latakia juz zakleta w fajce. aby wyczuc wszelkie smaczki konieczna jest osobna fajeczka opalona neutralna va.
nie jest to tyton do codziennego palenia. tak jak nie codziennie pije sie 12 letnia szkocka... szkoda bylo by gdyby spowszednial. bez dwoch zdan tyton znajdzie sie w nastepnym zamowieniu.
pozdrawiam serdecznie:-)
we are not what we eat, we are what we don't shit... (hugh romney)
Awatar użytkownika
andnn
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Re: hans schurch - don carlos

Post autor: andnn » 16 kwietnia 2008, 07:52 - śr

Toś mi kolego smaka narobił... Od tytoni Schurch'a jestem już niemalże uzależniony - obowiązkowo jakiś słoik w szafie stać musi - a największym moim problemem jest to że p. Hans ma ich tyle że mam problem który kolejny zamówić a spróbować chciałoby się wszystkich... :wink:
Pan Abażur
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Pan Abażur » 16 kwietnia 2008, 07:54 - śr

I ja doceniam mieszanki tego osobnika. A ten dodatek Pq w mieszankach z La to po prostu rozkosz...
Rozważałem zakup tego tytoniu przy ostatnim zamówieniu, ale wybór podł na Amoun i Zafirro.

PZDR
Awatar użytkownika
Marcin_Pro
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Marcin_Pro » 19 kwietnia 2008, 22:19 - sob

elvislike pisze: nie jest to tyton do codziennego palenia. tak jak nie codziennie pije sie 12 letnia szkocka... szkoda bylo by gdyby spowszednial. bez dwoch zdan tyton znajdzie sie w nastepnym zamowieniu.
:D brzmi bardzo zachęcająco! Dzięki za opis!
"Szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży, kiedy się ją dzieli". Albert Schweizer
Obrazek

Pipe Club Wrocław + Fajczarze.pl - Serwis poświęcony fajce i paleniu fajki
Jerry
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Jerry » 20 kwietnia 2008, 12:10 - ndz

Miałem przyjemność być poczęstowanym przez kolegę Andnn-a tytoniem tego producenta i obawiam sie, że ta mała próbka spowodowała całkowite uzależnienie.
Zobaczymy czy właściwe ponieważ w ostatniej przesyłce z Synjeco mam saszetkę Rubelito. Jeżeli ten ciężki przypadek potwierdzi się to szybko z marnych 50g będę przechodził na zamówienia 500 gramowe. W końcu pokaźna ilość szczelnych słoików czeka na swoje przeznaczenie, a w moim fajkodymospisie jeszcze znajdzie się miejsce na szczególne rarytasy.
Allegro: INSA
ebay: Jureknpl
Tobold
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Re: Hans Schurch - Don Carlos

Post autor: Tobold » 22 maja 2008, 20:37 - czw

Dwa dni po odebraniu przesyłki tytoniu ze wspólnego zamówienia wypróbowałem ten tytoń i po raz drugi przy paleniu powalił mnie smak tytoniu. Pierwszy raz to była w ogóle pierwsza przesyłka z Synjeco i pierwsza mieszanka od Schurcha - Torina, do której mam do tej pory ogromną słabość. A to był raz drugi. Od tej pory nie paliłem tej mieszanki, bo czekam na stosowny nastrój - szkoda marnować tej pyszności na palenie "przy okazji".
ODPOWIEDZ

Wróć do „Schürch”