Solani White & Black

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy tytoniowi

Awatar użytkownika
wiadrowod
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Solani White & Black

Post autor: wiadrowod » 29 marca 2012, 13:54 - czw

Korci mnie ten tytoń ale nie słyszałem o nim absolutnie nic, babeczka w trafice ostatnim razem chciała mi go wcisnąć ale jakoś bardziej zapatrzyłem się na Ashtona i nie miałem niestety okazji go spróbować.
Czy ktoś mógł by parę słów od siebie o tym tytoniu wrzucić ?
krzyh1222@interia.pl
Fajczarz
Fajczarz

Re: Solani White & Black

Post autor: krzyh1222@interia.pl » 01 czerwca 2012, 21:27 - pt

Ode mnie kilka słów na temat tego tytoniu:

Tytoń bez wątpienia wysokiej jakości, w przewadze ciemne pasma - tzw broken flake, zapach z puszki jest świetny. Mocno wilgotny, potrzebuje podsuszania przed zapakowaniem do fajki - nie wiem czym on został nasączony, ale się trochę lepi i trudno wysycha. Jeśli nabije się nim fajkę bez podsuszania to pali się wilgotno, trudno odpala i może całkiem fajkę zapchać (raczej na pewno, tytoń się po prostu zlepia). W paleniu wymaga ostrożności i uwagi, potrafi być gryzący. Nawet po podsuszaniu końcówka bywa mokra. Smak w miarę przyjemny, słodki; czasem karmelowy - niestety tytoń jest trudny, nierówny, latakia jest gdzieś daleko w tle albo się jej nie wyczuwa - w tytoniu jest jej mało by schłodzić dominującą VA. Cavednisha w paleniu nie czuję, VA jest na pierwszym planie. Solani White & Black wydaje się być raczej za bardzo virginiowy, generalnie jestem trochę rozczarowany tym tytoniem, kupiłem go głównie ze względu na tą latakię i tak trochę dla spróbowania mieszanek firmy Solani o której wcześniej nie słyszałem. Tytoń zapakowany do słoika niech sobie podojrzewa, może mu się polepszy.

Do spróbowania pozostał Solani English Mixture, mam nadzieję że będzie bardziej smakował ...

Pozdr

krzyh :pipeman:

Ostatnio przesunięty w górę 01 czerwca 2012, 21:27 - pt przez: krzyh1222@interia.pl.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Solani”