SOLANI - "Aged Burley Flake"

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy tytoniowi

Awatar użytkownika
freemason
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

SOLANI - "Aged Burley Flake"

Post autor: freemason » 22 sierpnia 2012, 23:18 - śr

Pierwszy tytoń tej marki, jaki miałem przyjemność palić. Poszedł na pierwszy ogień, bo lubię burley, a mieszanek w których on zdecydowanie dominuje wcale nie ma za wiele.
W puszce są brunatne, równiutkie i trudne do rozkruszenia płatki o średniej wilgotności. Pachną wilgotnym sianem oraz mokrym drewnem.
Smak jest wspaniały od przypalenia aż do dna komina. Miodowy, czekoladowy, chlebowy - aksamitny. Dymek niezwykle łagodny dla języka. Zbliżony do smaku StBruno i University Flake i kto wie czy nie lepszy, chociaż zdecydowanie mniejszej mocy.
Nie wiem dlaczego, ale w niektórych fajkach (nawet o niemal identycznym kształcie i rozmiarach komina) potrafił poczęstować kondensatem, a w innych zupełnie nie .
Gorąco polecam, zwłaszcza wszystkim tym, którzy wieszają psy na burleyu :wink:
Awatar użytkownika
sdp
Pykacz
Pykacz

Re: SOLANI - "Aged Burley Flake"

Post autor: sdp » 23 sierpnia 2012, 11:35 - czw

Ja niedawno skończyłem puszkę. Też lubię burley, ale ten burley smakował inaczej - lepiej.
Wszystkie płatki równo przycięte i uporządkowane w puszce. Podczas rozrywania trochę lepił palce.
Zapach i smak odczuwałem podobnie jak Freemason z tą różnicą, że wyraźne kakao czułem dopiero przy paleniu ostatnich płatków.
Palił się znakomicie do końca. Kondensatu nie uświadczyłem, albo po prostu o tym nie pamiętam. Paliłem go w jednej fajce przeznaczonej na mieszanki Va+Bu od początku do końca.
Wkrótce zakupię go ma mój prywatny magazyn. Przełożę do słoika i po roku otworzę. Spodziewam się wiele.
Polecam gorąco.
golf czarny
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: golf czarny » 06 grudnia 2012, 11:33 - czw

Ten wyrób podoba mi się cały! Począwszy od puszki a skończywszy na popiele. I tak też opiszę;

Puszka skromna , bez krzty krzykliwości , wręcz , wśród natłoku znaków innych tytoni możliwa do wzrokowego pominięcia. Jednakże przez skromność bardziej elegancka, Kiedy się otworzy widać ,że pieczołowicie tytoniową zawartość umieszczono w papierowej otulinie sklejonej elegancką naklejką.
Płatki przygotowane starannie. Równo przycięte. Brąż głęboki z beżowymi wtrętami. Moim zdaniem do lekkiego podsuszenia. Rozdrabniają się wzorowo.

Zapach to tarcica i mleczna czekolada.

Smaki podczas palenia to czekolada " z okienkiem" , aromat surowego drewna, zioła albo leśna ściółka lasu liściastego. Dyskretna słodycz miesza się także z posmakiem orzechów laskowych. Niezwykle gładki , komfortowy dym. Spalnie nieabsorbujące , do jednolitego popiołu. Gładkość przekłada się też na zdrowotną łaskawość dla gardła.

Moc nikotynowa umiarkowana . Porównywalna z BBF.
W porównaniu do 3P dla mnie osobiście lepszy aczkolwiek mniej dosadny. Bardziej elegancki choć mniej charakterny.

Z kolei Erinnmore Flake można palić w ognisku podczas gdy ABF wtedy ćmi się z rozkoszą w fajce.

Dla mnie taki tytoń stanowi odskocznię nawet od doskonałych Va i dowód ,że przy odrobinie większym staraniu burley może być piękny.
michal55555
Fajczarz
Fajczarz
Kontakt:

Post autor: michal55555 » 03 maja 2015, 20:58 - ndz

Doskonały tytoń. Pali się bezproblemowo. Smak kwaskowo- orzechowy. Limonka połączona z orzechami. Polecam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Solani”