Imperial - Three Nuns

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy tytoniowi

Awatar użytkownika
szkielu
Fajczarz
Fajczarz
Kontakt:

Imperial - Three Nuns

Post autor: szkielu » 26 września 2006, 00:10 - wt

Palił może ktoś poniższy tyton?Zbieram opinie przed ew. zakupem.
IMPERIAL - Three Nuns/Natural Virginia/7
"– Stara fajka, jak stara zona: wierna i pewna, ale i młoda czasem sie przyda!"
http://www.fotoreporter.info.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek
Awatar użytkownika
Cinek
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: Cinek » 28 września 2006, 10:11 - czw

Three Nuns Tobacco Bell’s Imperial Tobacco Limited
skład: Virginia, Perique.
typ mieszanki: naturalny
Arcydziwny tytoń. Tytoń mocny, ale chłodny dym jest tak ultralekki w doznaniach, że wręcz trudno to stwierdzić. Uznany za klasyka Curly cut (cięcie nieco przypomina tytoń do skrętów).
Niezwykle trudno o nim się wypowiedzieć! Niby ponury jak habit mnicha z zakonu o najcięższej regule, a zarazem finezyjnie zdradzający wyraźny smak najlepszej gatunkowo Virginii. Pierwsze palenie zupełnie nie smakowało, ale następnego dnia wspomnienie tego tytoniu tkwiło w pamięci jak stygmat. Każde kolejne palenie oddaje wrażenie, jakbyśmy byli bliscy odkryciu wielkiej tajemnicy. Po paleniu zostaje szczypta białego popiołu, jak z najwyśmienitszego cygara. Za mankament można uznać dużo wydzielanego kondensatu. Aromat w pomieszczeniu jest neutralny i raczej nie jest zwalczany przez postronnych.
Wydaje się, że trzeba do tej mieszanki wybrać „właściwą fajkę”, w której będzie nam smakował najlepiej.
Opis doznań chyba na nic się nie zda. Trzeba spróbować i mieć własną opinię. A będą one zapewne kontrowersyjne!
Walą się rządy i królestwa, a... fajka trwa.
krzysztof
Początkujący
Początkujący

Post autor: krzysztof » 28 września 2006, 15:29 - czw

Palę go regularnie od ok 3 lat. W pełni popieram Cinka; zaskakującym jest fakt, że tytoń dość wyrazisty dla palącego, przez otoczenie odbierany jest raczej obojętnie. Nigdy tego nie mogłem zrozumieć. Wymaga osobnej fajki. W mojej opinii godny polecenia choć bardzo mocny.
Jerry
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Re: IMPERIAL - Three Nuns

Post autor: Jerry » 12 stycznia 2008, 18:29 - sob

Legendarny Three Nuns.
Jakże mało na naszym forum o nim. Kiedyś w początkach mojej fajczarskiej przygody miałem z tym tytoniem do czynienia, ale nie wzbudził mojego entuzjazmu. No cóż. Inny wiek, inne gusta. Potem przez wiele lat nie miałem do niego dostępu.
Spędzając Święta w Szwecji trafiłem w jednej z trafik na ten tytoń i bez wahania wysupłałem 160 SEK czyli równowartość 64 PLN na puszeczkę 50 gram. Drogo jak diabli, ale warto było.
Już samo otwarcie puszki i rzut oka na zawartość to doznanie estetyczne. Cudowne krążki drobno ciętego tytoniu.
Pierwsze palenie i cudowny neutralny aromat oraz lekki szok. Lubie mocne tytonie, ale ten jest naprawdę mocny.
Po powrocie do Polski odleżał kilka dni i dzisiaj nabiłem nim zakupionego na e-bay Petersona Kildaire, którego poddałem pewnym zabiegom renowacyjnym, czyli obdarłem wewnątrz do gołego wrzośca.
Tak użyłem "trzech mniszek" do opalenia fajki i mam świadomość, że ten Peterson jest już przeznaczony tylko do tego.
Staranne nabicie warstwami, okazało sie, ze udało mi się tak wypolerować komin, że mogłem spokojnie całą zawartość po ubiciu wyjąć :D, zapalenie i po prostu coś cudownego. Jak mogłem wcześniej tego tytoniu nie zauważać. Mogłem skoro go nigdzie nie było.
Czuć moc, czuć słodycz Virginii i obecność Perique.
Pali się faktycznie dosyć chłodno i daje jednorodny popiół, chociaż daleko mu tego aksamitnego popiołu z SG Navy Flake.
Nie zauważyłem niebieskiego dymu o którym już tu pisano, ale otoczenie faktycznie po prostu nie reaguje.

Na pewno tytoń nie do palenia non-stop, ale myślę, że przy każdej okazji wysupłam trochę grosza i zadbam o stałą obecność w zasobach.
Dla informacji: Na opakowaniu jest napisane Bell's i Imperial Tobacco Limited England, ale tytoń jest produkowany przez kogóż by jak nie firmę ORLIK na licencji właśnie Imperial Tobacco. Myślę, że w Wielkiej Brytanii i Irlandii można dostać oryginał i chętnie porównałbym smak obu.
W każdym razie Orlik czy nie to Trzy siostrzyczki są dobrym tytoniem i mnie on smakuje.
Allegro: INSA
ebay: Jureknpl
Awatar użytkownika
Klaudiusz
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Klaudiusz » 12 stycznia 2008, 22:07 - sob

Dzięki uprzejmości Jerrego, dziękuję Ci Jerry, miałem okazję spróbować owych "trzech zakonnic". Tytoń ma naturalny i piękny zapach. Nie spaliłem go wiele i w ogóle paliłem pierwszy raz tego typu mieszankę z PQ, ale jedno co mogę o nim powiedzieć to to, że jest bardzo mocny i jeszcze bardziej ostry. Jego ostrość przywodzi mi na myśl garnek z gulaszem węgierskim, do którego wsypano chochlę sproszkowanej papryczki Chili i tyleż samo pieprzu. Niestety ów tytoń nie będzie gościł w moim jadłospisie, gdyż jest po prostu za mocny ;)
jagon
Pykacz
Pykacz

Post autor: jagon » 11 kwietnia 2008, 21:39 - pt

A ja sie pochwale - dostalem wlasnie siostrzyczki o dluugiej historii - "uzywane" - opakowanie otwarte i fajka czy dwie wypalone, pozniej lezakowal sobie z 5 czy 6 lat :). Potraktowalem odpowiednio (wilgoc i rozdrobnienie) i smakuje wybornie. I jest to chyba wersja oryginalna - made in england:)

Wie ktos gdzie mozna kupic siostrzyczki ? Patrzylem na synjeco, na ebay (na alledrogo nawet nie szukam ) i nic :(

Pozdrawiam
Jak zjem jakieś "ogonki" to proszę nie bić :)

Kobieta wierzy, że 2 i 2 zmieni się w 5, jeśli będzie długo płakać i zrobi awanturę.
Jerry
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Jerry » 11 kwietnia 2008, 23:39 - pt

Synjeco sprzedaje, zobacz w Imperial
jagon
Pykacz
Pykacz

Post autor: jagon » 12 kwietnia 2008, 06:16 - sob

hmm, slepy jestem... thx :)
Jak zjem jakieś "ogonki" to proszę nie bić :)

Kobieta wierzy, że 2 i 2 zmieni się w 5, jeśli będzie długo płakać i zrobi awanturę.
Jerry
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Jerry » 18 kwietnia 2008, 19:59 - pt

Poniewaz dzisiaj w przesyłce z Synjeco dostałem dwie puszeczki owego specjału, spieszę poinformować kolegów, że oferowane przez Daniela "Trzy siostrzyczki" są produkowane w Danii, a więc gdzie? Stawiam 100:1 na Orlika.
Awatar użytkownika
jar
Moderator
Moderator
Kontakt:

Post autor: jar » 18 kwietnia 2008, 20:51 - pt

- niejako w nawiązaniu: ciekawe, jak G&H Curly Cut lub Curly Cut Deluxe tegoż samego producenta będą się miały do Three Nuns.

Jak zawsze

Jacek A. R.
Im więcej wolno, tym mniej wypada.
Pan Abażur
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Pan Abażur » 18 kwietnia 2008, 21:21 - pt

Ostatnimi czasy przy fajeczce Curly Cut de Luxe poczułem "morski" powiew Pq, co mnie zaskoczyło tym niemniej, iż ten tytoń nie ma Pq w składzie. Dopiero opis z Synjeco naprowadził mnie na porównanie z 3N, którego nota bene nie miałem okazji palić... A Curly Cut de Luxe polecam...

PZDR
faja47
Początkujący
Początkujący

Re: Imperial - Three Nuns

Post autor: faja47 » 11 maja 2008, 22:28 - ndz

W pełni zgadzam się z opiniami "na tak". Mój ulubiony tytoń. W Polsce w zasadzie niemożliwy do zdobycia.
Pozostają zakupy w Niemczech lub w Synjeco.
Faja47
Awatar użytkownika
jar
Moderator
Moderator
Kontakt:

Post autor: jar » 11 maja 2008, 22:44 - ndz

jar pisze:- niejako w nawiązaniu: ciekawe, jak G&H Curly Cut lub Curly Cut Deluxe tegoż samego producenta będą się miały do Three Nuns.
Jacek A. R.
Zabawnie cytować samego siebie, wszelako właśnie palę kolejną fajeczkę G&H Curly Cut i moje domniemania potwierdziły się w całej pełni; odżyły wspomnienia Three Nuns z lat sześćdziesiątych, czuję wielkie podobieństwo obu tych tytoni, W mojej pamięci Three Nuns nie zapisały się jako tytoń szczególnie mocny, na Forum czytam, że współczesna edycja jest tytoniem mocnym, a G&H Curly Cut należy do tytoni o mocy jak dla mnie dość średniej.

Z miłymi pozdrowieniami

Jacek A. R.
Jerry
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Jerry » 11 maja 2008, 23:53 - ndz

Dzieki uprzejmosci Jar palilem Curly Cut i moge powiedziec, ze jest
1. troche slabszy od Three Nuns, ale to chyba ewidentny wplyw dodatku Pq do siostrzyczek
2. Curly Cut daje wg mnie większą gamę doznań smakowych.

W kazdym razie nie odstępując ani na krok od wierności 3N, dopisuję Curly Cut do listy tytoni "must have" w moim fajkowym jadłospisie.

Mały OT: Jacku czy paliłeś próbkę Rubelite którą dorzuciłem w przesyłce?
Awatar użytkownika
jar
Moderator
Moderator
Kontakt:

Post autor: jar » 12 maja 2008, 01:11 - pn

Jerry pisze:Mały OT: Jacku czy paliłeś próbkę Rubelite którą dorzuciłem w przesyłce?
- acha...to Rubelite...nie wiedziałem, a że wyczułem aromat, odłożyłem go na honorowe miejsce na moment spokoju, gdyż nie wątpiłem, że to musi być coś extra. Właśnie na spokojnie zasiadłem do tej próbki, za którą serdecznie Ci, Jurku, dziękuję - tak, to znakomity tytoń aromatyczny, całkowicie według mnie zgodny z jego opisem na stronach Synjeco.

Jak zawsze

Jacek A. R.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Imperial Tobacco”