Amphora

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy tytoniowi

michal55555
Fajczarz
Fajczarz
Kontakt:

Amphora

Post autor: michal55555 » 13 sierpnia 2007, 01:04 - pn

Wiele bym dał aby zapalic starą czerwoną Amphore. Pamietam że wiele osób kupowało i to nawet po kilka opakowań Amphory u Niedzwiedzkiego( dostałem dzis e-maila, że tytonie beda znów wystawione po 15 sierpnia na allegro). Czy ta Amphora przypomina choc troche tą starą :?: :?: Pytanie kieruje do osób ktore kupiły ten tytoń u Niedzwiedzkiego, który sprowadza tytonie z Czechosłowacji.. Wczoraj kupilem w trafice ten słynny tytoń, ale był kompletnie bez smaku, zapachu, a tylu łodyg jeszcze nigdy nie widziałem :shock: Powędrował do kosza.

Dziku

Post autor: Dziku » 13 sierpnia 2007, 10:03 - pn

A może by tak z wyszukiwarki skorzystać? W trzeciej linijce tekstu od góry trzeba drugi od lewej przycisk kliknąć. Jest podpisany (dla ułatwienia) "szukaj" Potem już tylko wystarczy wpisać w stosowną linijkę słowo "Amphora" i już można cieszyć się wynikami wyszukiwania.
Np tym tematem.

michal55555
Fajczarz
Fajczarz
Kontakt:

Post autor: michal55555 » 13 sierpnia 2007, 16:32 - pn

Skorzystałem z wyszukiwarki. Moje pytanie dotyczy nie Amphory kupowanej w Polsce( bo taką sam kupiłem i po wypaleniu jednej fajki wyrzuciłem) lecz kupionej w Czechosłowacji ( u Niedzwiedzkiego). Wiadomo że wadliwe serie produktów trafiaja do Polski i Rosji (tj proszki, pasty do zęmbów.

Dziku

Post autor: Dziku » 13 sierpnia 2007, 16:37 - pn

Moja wypowiedź w temacie który Ci podpowiedziałem dotyczyła paczki Amphory kupionej w Czechach, sortu robionego ponoć na rynek brytyjski. Taką wtedy po latach spróbowałem, czego może w temacie dokładnie nie zaznaczyłem.

Piszesz, że ta Twoja jest kupiona w Czechosłowacji. To państwo już parę latek nie istnieje. Jeśli to saszetkowa Amphora to na bank jest zeschnięta. Raczej bym nie inwestował.

Awatar użytkownika
eveninger
Początkujący
Początkujący
Kontakt:

Post autor: eveninger » 01 października 2007, 15:50 - pn

Więc tak... Ostatnio skończył mi się tytoń, więc postanowiłem wyskoczyć do Czech po nowy. I niestety trafiłem na jakieś czeskie święto - wszystkie sklepy pozamykane. A palić się chciało...
Zrezygnowany wstąpiłem do polskiej trafiki, gdzie znalazłem aż 3 rodzaje tytoni: Alsbo, Tilbury i, właśnie, czerwoną Amphorę. Jak do tej pory zapaliłem ją 3 razy i powiem krótko - już więcej jej nie kupię! Mam wrażenie jakbym palił siano, a nie tytoń! Nic nie dało nawilżanie, a wcześniej przesuszanie. Tak mnie zraził ten tytoń, że nie dotknąłem fajek przez 3 dni. No i raczej tego nie zrobię, dopóki nie kupię w Czechach czegoś porządnego (czyli dopiero w przyszłym tygodniu).
Tak więc nie polecam.
http://www.eveninger.net" onclick="window.open(this.href);return false; - ZAPRASZAM!!!:)

Awatar użytkownika
maciej_faja
Moderator
Moderator

Post autor: maciej_faja » 19 października 2007, 15:14 - pt

Rzeczywiście muszę przyznać kolegom rację, Amphora dla RP to straszny chłam. Na szczęście czasami zdarzy się kupić coś z Czech. Szkoda tylko, że ciężko nabyć zieloną, która według mnie nie jest tak napastliwa. Jej aromat jest "spokojniejszy", a przez to milszy i łatwiej przyswajalny dla otoczenia.

Darecki
Początkujący
Początkujący

Re: Amphora

Post autor: Darecki » 22 marca 2009, 15:38 - ndz

Próbowałem kiedyś Amphory - bez smaku z lekkim aromatem.
Lepsze już Alsbo.
Darecki
"Nic w świecie nie jest warte, żeby człowiek odwrócił się od tego, co kocha" A. Camus

Pan Abażur
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Pan Abażur » 22 marca 2009, 18:29 - ndz

Ja niedawnymi czasy nabywszy fajeczkę od kuljegi z forum bonusowo otrzymałem wraz z fajką próbkę Amphory z opisem "stara" - o ile moje pierwsze doznania z amphorą z supermarketu w obliczu braku doświadczenia (jeden z pierwszych tytoni...) nie były złe o tyle tym razem ta amphora wydała mi się być dość "rączą" (bez gryzienia w gardło, szczypania itp . - palenie miłe, puszyste, aromatyczne...), a próbki starczy jeszcze jakoś na jedno palenie, zatem dokonam jeszcze jednej próby organoleptycznej...

PZDR

Ps. ...no i dziękczynienie za próbkę!!!

Awatar użytkownika
freemason
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: freemason » 28 stycznia 2016, 14:36 - czw

Odkopuję ten wątek, aby zakomunikować - tym którzy się jeszcze nie zorientowali - że powróciły do sprzedaży Amphora zielona (Rich Aroma), Amphora Mellow (niegdyś błękitna, dziś pomarańczowa) oraz Oryginal (brązowa) :P . Jutro jadę do trafiki na Trakt Lubelski, na poszukiwania. Jak znajdę i zapalę, to poinformuję, czy są takie jak dawniej :wink:

Dodo P
Początkujący
Początkujący

Post autor: Dodo P » 28 stycznia 2016, 20:03 - czw

Ale to już chyba w podgrupie Mac Barena.
Ja zakupiłem wszystkie nowe i jestem po pierwszej degustacji. Ale na razie nie mam wyrobionego zdania.
Pachnie ładnie.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
freemason
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: freemason » 29 stycznia 2016, 17:54 - pt

Faktycznie - robi toto MacBaren :?
Zakupiłem zieloną i mellow. Zielona nie pachnie już tak intensywnie "amphorowo" jak kiedyś. Smakuje czekoladowo, ale też chyba nie tak jak kiedyś. Nie mniej to bardzo smaczny tytoń!!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Imperial Tobacco”