GERMAIN'S Brown Flake

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy tytoniowi

Awatar użytkownika
szkielu
Fajczarz
Fajczarz
Kontakt:

GERMAIN'S Brown Flake

Post autor: szkielu » 29 stycznia 2009, 14:58 - czw

GERMAIN'S Brown Flake - miał może ktoś okazję spróbować tego tytoniu?
"– Stara fajka, jak stara zona: wierna i pewna, ale i młoda czasem sie przyda!"
http://www.fotoreporter.info.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

Awatar użytkownika
JSG
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Re: GERMAIN'S Brown Flake

Post autor: JSG » 29 stycznia 2009, 22:13 - czw

Dolaczam sie do pytania. Sam sie nad nim zastanawiam. Pytanie na ile moze on zastapic BBf sg.
moim cholernie subiektywnym zdaniem
----------------------------------
Amatorska Pracownia Wytwarzania i Reperacji Fajek

Awatar użytkownika
patrykk
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: patrykk » 30 stycznia 2009, 00:23 - pt

Ty nic tylko z tym BBF :) Tak o nim opowiadasz z uwielbieniem, że też muszę spróbować, tylko niestety nie ma skąd wziąć próbki:/

Co by nie robić OT :
Tytoń w moim odczuciu dość mocny, nie wiem dlaczego ale drażnił moje gardło, raczej z tych nie gryzących w język jeśli będziemy palili z uwagą. Pomimo że flake to nie bedziemy mogli go zwinąć i wkręcić sobie do komina gdyż płatki są na tyle cienkie że się rozpadają, jedni uznają to za minus, drudzy nie.Ja uznałem to za zalete gdyż sprawia to mniejsze problemy z zapaleniem. Przechodząc do meritum, tytoń w puszce pachnie dość słodkawo, w paleniu już nie uświadczymy tej słodkości. Osobiście odczułem jednak lekką nutkę słodyczy gdy podczas palenia odstawiłem na dłuższą chwilkę fajkę, po tym zabiegu słodycz powróciła. Taka ciekawa niespodzianka.Przy normalnym paleniu nie ma większych szans żeby ten niuans zauważyć, to moim zdaniem nowicjusza. Upraszczając całą sprawę można powiedzieć że Brown Flake smakuje jak świetne cygaro może odrobinę łagodniejsze i ciut słodsze. Tytoń ten paliłem już jakiś czas temu i to co piszę to to mniej więcej co zapamiętałem o nim. Jak dla mnie żadna rewelacja, i jeśli BBF jest rzeczywiście tak świetny jak mówicie to ten z pewnością go nie pokona
Proszę pana, ja się nigdy nie spóźniam! Nawet jeżeli przychodzę trochę później, to mam widać ku temu poważne powody.
Śmiechowe
gg:9087227

Awatar użytkownika
JSG
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: JSG » 04 lutego 2009, 15:34 - śr

Zanabyłem puszeczkę tego wynalazku, wypaliłem na spotkani PC dwie fajki nabite tym tytoniem, spore rozczarowanie, tytoń bardzo nie konkretny, trochę wręcz sianowaty, daleko mu do choćby Mac Barena Va no1.
Ma w sobie coś, nie wiem co... jeszcze będę badał, może jeszcze się przekonam i rozgryzę co to jest to coś. Na razie jednak w skali 1 do 10 tytoń ten u mnie dostaje 2 (wypala się na biały popiół idealnie to jedyny plus)

Awatar użytkownika
JSG
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: JSG » 14 lutego 2009, 20:55 - sob

Pół puszki za nami.
Zapach, czy słodki... taki lekko winny, coś jak suszone figi (hmmm mniam :twisted: )
Tytoń średniej mocy o wyrazistym, lekko pikantnym smaku- dodatek Bu (to przez to troszkę pali w gardło- to czy Bu w nim jest nie jest do końca pewne, takie hasło rzucił Rootm ale bez pewności), pełen jest trudnych do opisania niuansów, smaczków i niespodziewajek, ta umowna słodycz z zapachu również gdzieś się wkrada pomiędzy innymi w/w niuansami.
Tytoń ładnie palący się, lekko, na biały popiół ale potrafiący dać w kość palony nie uważnie spala się bardzo ciepło.
Czasem mam wrażenie że jak na tytoń fajkowy jest bardzo papierosowy, na pewno taki jest w odbiorze osób w otoczeniu palącego.
Co do cięcia, mój cięty jest nie równo, są płatki grube i cienkie.

Powiem szczerze, że po ciężkich przejściach z tym tytoniem jestem skłonny się z nim zaprzyjaźnić, od czasu do czasu nawet wraz z nim łyknąć sobie piwko w fotelu przy jakimś fajnym westernie, czy książce- średnio nadaje się na spacery czy do pracy, lepszy do palenia dla palenia a nie palenia dla nikotyny. Polecam osobom o większym stażu fajczarskim, raczej kiepski na początek przygody z Va.

Awatar użytkownika
patrykk
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: patrykk » 15 lutego 2009, 22:01 - ndz

Wreszcie jest ostateczny werdykt od Ciebie :) Generalnie mamy jak widzę stosunkowo podobne odczucia co do tego tytoniu. Jak dorwę gdzieś BBF to będę mógł je porównać ale jak mi się zdaje dopiero za jakiś czas to nastąpi :)
Proszę pana, ja się nigdy nie spóźniam! Nawet jeżeli przychodzę trochę później, to mam widać ku temu poważne powody.
Śmiechowe
gg:9087227

Awatar użytkownika
JSG
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: JSG » 15 lutego 2009, 22:11 - ndz

patrykk pisze:Wreszcie jest ostateczny werdykt od Ciebie :) Generalnie mamy jak widzę stosunkowo podobne odczucia co do tego tytoniu. Jak dorwę gdzieś BBF to będę mógł je porównać ale jak mi się zdaje dopiero za jakiś czas to nastąpi :)
Ostatecznie będzie kiedy kupię kolejną puszkę, albo kolejną od kolejnej, może kiedyś w odległej przyszłości, na razie jest to moje zdanie po półpuszku...

Awatar użytkownika
freemason
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: freemason » 28 lutego 2009, 15:58 - sob

Dla mnie bomba. Małe, cieniutkie płatki. Dają się łatwo rozdrobnić. Wilgotne w sam raz, więc nie trzeba podsuszać. Smak wyborny, słodkawy. Na myśl przychodzą suszone śliwki. Moc odpowiednia, nie za słaby – nie za mocny.
Poprzednią Va jaką paliłem był SG BBF, więc próbowałem porównywać, ale SG kupiłem w rozszczelnionej puszcze, płatki były suche i twarde jak sosnowa kora. Trudno więc mi o całkiem obiektywny werdykt. Daję remis, bo oba są świetne. Może gdybym kupił BBF w stanie idealnym, szala przechyliłaby się na jego stronę.

Awatar użytkownika
maciej_faja
Moderator
Moderator

Post autor: maciej_faja » 28 lutego 2009, 16:27 - sob

Trza było BBF-a nawilżyć i prawdopodobnie stwierdziłbyś, że ciężko jest dorównać innym tytoniom do BBF-a. :P
Masz starą lub uszkodzoną fajkę - kup poradnik "NOWA-STARA FAJKA".

Pozdrowienia z południowej Wielkopolski

Awatar użytkownika
JSG
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: JSG » 28 lutego 2009, 16:50 - sob

A ja bym jednak nie próbował ich porównywać, to są inne tytonie o innym charakterze i chyba nie da się ich ocenić jedną miarą.
Takie przynajmniej mam wrażenie kiedy palę "fajkę za fajką" jednego i drugiego.

Awatar użytkownika
maciej_faja
Moderator
Moderator

Post autor: maciej_faja » 28 lutego 2009, 17:12 - sob

Dlatego uważam, że ciężko je porównać, choć pewnie jest wielu fajczarzy, dla których BBF nie jest tym ulubionym. A szkoda, bo to wyśmienity tytoń.
Masz starą lub uszkodzoną fajkę - kup poradnik "NOWA-STARA FAJKA".

Pozdrowienia z południowej Wielkopolski

Awatar użytkownika
freemason
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: freemason » 28 lutego 2009, 21:59 - sob

maciej_faja pisze:Trza było BBF-a nawilżyć i prawdopodobnie stwierdziłbyś, że ciężko jest dorównać innym tytoniom do BBF-a. :P
O kurcze, że ja na to wcześniej nie wpadłem :lol:

A teraz poważniej. Jeśli po domowym nawilżeniu tytoń w 100% odzyskuje naturalny wdzięk, to skłonny jestem z czystym sumieniem postawić między BBF i BF znak równości. Chociaż ja nie uważam się za speca od nawilżania. Więc ostateczną ocenę zostawiam sobie na przyszłość. Może kiedyś kupię wreszcie jakąś hermetycznie zamknięta puchę z SG BBF, nie będę musiał nawilżać i przeprowadzę kolejny test. Wówczas, jak zmienię opinię, dotrę do tego postu i zamieszczę sprostowanie :)

Awatar użytkownika
elvislike
Moderator
Moderator

Post autor: elvislike » 28 lutego 2009, 22:12 - sob

freemason pisze:[....Może kiedyś kupię wreszcie jakąś hermetycznie zamknięta puchę z SG BBF, nie będę musiał nawilżać i przeprowadzę kolejny test. Wówczas, jak zmienię opinię, dotrę do tego postu i zamieszczę sprostowanie :)
zamow w synjeco. bedzie w kopercie lecz najprawdopodobniej swiezy, o odpowiedniej wilgotnosci. wtedy w hermetyczny pojemniczek.... o puszkach z tytoniami od sg krazy opinia, ze sa wzorcami nieszczelnosci.
pozdrawiam:-)
we are not what we eat, we are what we don't shit... (hugh romney)

Awatar użytkownika
JSG
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: JSG » 08 kwietnia 2009, 09:38 - śr

W Łodzi, dzięki uprzejmości kolegi Dziku miałem okazję spróbować tytoniu który przedstawił jako tytoń cygarowy spreparowany do fajki marki Cohiba. Mocny tytoń, wyrazisty, bardzo specyficzny smak... w mojej opinii bardzo zbliżony do tego Germmansa. Podobny w zasadzie we wszystkim, poza cięciem. Smak, moc, to jak się spala...

Dziku

Post autor: Dziku » 08 kwietnia 2009, 11:03 - śr

Przecież chciałem dać Ci go więcej. Jak dla mnie - jego moc powala. Dostałem go kiedyś od Hilsona, Cinek zresztą też. Nie wiem jak Cinek, ale ja nie bardzo daję radę go palić. Jako rzekłem - za mocny... Ale jako ciekawostka jest sobie w ciemnym miejscu w szczelnym słoiczku.

ODPOWIEDZ

Wróć do „J.F.Germain & Son”