GERMAIN'S - "Special Latakia Flake"

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy tytoniowi

Awatar użytkownika
freemason
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

GERMAIN'S - "Special Latakia Flake"

Post autor: freemason » 12 kwietnia 2010, 22:43 - pn

Kolejna bardzo dobra mieszanka z dość sporą zawartością latakii.

Flejki wyglądają nieco dziwnie - jak nadpalone kawałki kory. Efekt taki bierze się stąd, że nie są jednorodne. Tytonie przed sprasowaniem nie zostały idealnie wymieszane. Pośród brunatnych liści widać duże skupiska czarnych oraz scukrzenia przypominające siwy popiół.

Czy ma to wpływ na smak, tego nie jestem pewien. Podejrzewam natomiast, że to właśnie z tej przyczyny, tytoń pali się bardzo nierównomiernie, często przygasa i to pomimo dokładnego rozdrobnienia oraz podsuszenia.

Zapach przed paleniem - coś pośredniego między DNC a Old Gowrie.
Smak jest szlachetny, dobrze zbalansowany. Przy bardzo wolnym paleniu do typowej latakiowej wędzonki dołącza ulotna nuta owocowa, morelowa jakby. Czuć też posmak charakterystyczny dla dobrych cygar. Wyczułem również orientale, ale może to tylko moje złudzenie. Gorąco polecam. Jedna z lepszych mieszanek latakiowych. Wielbicielom DSM, Balkan Flake i DNC powinna przypaść do gustu.
Alan
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Re: GERMAIN'S - "Special Latakia Flake"

Post autor: Alan » 12 kwietnia 2010, 22:49 - pn

Dzięki! Ten tytoń leży u mnie od kwartału w szafie i jakoś nie mogłem się zdecydować go otworzyć. I chyba jeszcze przez dłuższy czas nie otworzę... ;)
Uprasza się o nie zwracanie uwagi na tytuł i ilość gwiazdek pod moim nickiem
Awatar użytkownika
freemason
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: freemason » 13 kwietnia 2010, 11:37 - wt

Chcesz go "podhodować", zatrzymać na jakąś specjalną okazję, czy zraził cię mój opis :?: :wink:

Zaznaczę jeszcze raz - to bardzo dobry tytoń, podobnie jak Germain's Brown Flake. Ja od dawna przymierzam się też do Medium Flake, choć szczerze mówiąc określenia "medium", "light", brzmią mi jakoś zniechęcająco :)
Alan
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: Alan » 13 kwietnia 2010, 11:45 - wt

Chodziło mi o "pohodowanie" :) Choć to raczej skutek uboczny, teraz mam tyle tytoni do spróbowania, że siłą rzeczy kilka z nich ląduje w szafie na leżakowanie ;)
Uprasza się o nie zwracanie uwagi na tytuł i ilość gwiazdek pod moim nickiem
ODPOWIEDZ

Wróć do „J.F.Germain & Son”