Tilbury Full Aroma

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy tytoniowi

A.D.I.
Pykacz
Pykacz

Re: Tilbury Full Aroma

Post autor: A.D.I. » 11 grudnia 2008, 18:05 - czw

dzięki za rady co do fajki... wiedziałem że nie jest szczelna ale nie wiedziałem jak się tego pozbyć... a tytoń będę niedługo nowy kupował razem z fajką z gruszy... :pipeman: zastanawiam się nad czymś waniliowym... czytałem sporo opisów ale wciąż nie wiem co wybrać...(wiem że nie Tilbury :) ) macie jakąś swoją ulubioną wanilię??
Awatar użytkownika
elvislike
Moderator
Moderator

Post autor: elvislike » 11 grudnia 2008, 19:15 - czw

A.D.I. pisze:... macie jakąś swoją ulubioną wanilię??
wrzuc w wyszukiwarke haslo "wanilia" lub raczej "vanilla" a czytania masz zapewnione na kilka wieczorow:-) dowiesz sie co jest bardziej a co mniej waniliowe, co sie popsulo a co trzyma klase jak rowniez gdzie dostepne. wyszukiwarka jak google - prawde ci powie!
pozdrawiam:-)
we are not what we eat, we are what we don't shit... (hugh romney)
A.D.I.
Pykacz
Pykacz

Post autor: A.D.I. » 11 grudnia 2008, 21:55 - czw

ok... jutro wieczorem usiądę i przewertuję forum w poszukiwaniu Waniliowego Graala :pipeman:
Awatar użytkownika
patrykk
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: patrykk » 14 grudnia 2008, 09:52 - ndz

Wg. mnie dobrym waniliowym codziennym tytoniem o nienachalnym aromacie jest Stanwell Vanilla.Przyjemy bezproblemowy dymek i do tego mniej więcej ogólnodostępny.
Proszę pana, ja się nigdy nie spóźniam! Nawet jeżeli przychodzę trochę później, to mam widać ku temu poważne powody.
Śmiechowe
gg:9087227
Awatar użytkownika
Tomasz B
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: Tomasz B » 10 lutego 2009, 21:33 - wt

Mój pierwszy, palony w mojej pierwszej fajce gruszy B&B z Przemyśla.

najważniejsze: piecze w język...
Ma ładny zapach w opakowaniu i na tym kończą się jego zalety,
dość łatwo się palił, ale w końcu to takie luźne, cienkie wiórka..prawie jak z papierosa

Po spróbowaniu pierwszego lepszego dostępnego Mac Baren Mixture z podwórkowej trafiki, Tilbury mowie: "Nigdy więcej", chociaż saszetki jeszcze nie wywaliłem.

ps. decyzja o napisaniu tego posta dyktowana chęcią przestrogi, z dedykacja dla ludzi którzy nie działają z impulsu i zanim coś kupią, wchodzą np na takie forum i korzystają z wyszukiwarki :)
¡El pueblo unido jamás será vencido!
Celt
Moderator
Moderator

Post autor: Celt » 10 lutego 2009, 23:05 - wt

Hej, w sumie każdy z nas popełniał jakieś błędy i miał styczność z nienajlepszymi tytoniami. Mylić się to rzecz ludzka. Ale tego Tilbury to wywal...
Diord Fionn
Awatar użytkownika
Tomasz B
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: Tomasz B » 11 lutego 2009, 13:42 - śr

:)

wiem, wiem.. zbrodnią byłoby go nawet dać komuś, miałbym wyrzuty...

ale przed wyrzuceniem, ostatni raz powącham sobie jeszcze :wink:
¡El pueblo unido jamás será vencido!
Awatar użytkownika
patrykk
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: patrykk » 11 lutego 2009, 14:32 - śr

To może nie wyrzucaj tylko zostaw sobie w ramach inhalacji :) Tytoń faktycznie jest to strasznie kiepski ale jako pachnidło wydaje się całkiem przyzwoity :) Ja tak trzymam saszetkę Amphory której już nie odważę się zapalić. Trzymam ją w szafce bo z powodu całkiem ładnego zapachu który daje nie mam serca jej wyrzucić.
Proszę pana, ja się nigdy nie spóźniam! Nawet jeżeli przychodzę trochę później, to mam widać ku temu poważne powody.
Śmiechowe
gg:9087227
Awatar użytkownika
Esgaroth
Początkujący
Początkujący

Post autor: Esgaroth » 17 października 2009, 17:44 - sob

Fajnie, że znalazłem ten temat.
Otóż też jestem początkującym fajczarzem i Tilbury - Full Aroma to był mój pierwszy tytoń. Wciąż go mam. Faktycznie pachnie świetnie w saszetce. Pali się łatwo. Jak już zostało powiedziane "zostawia w ustach kapcia", także parzy w język i syfi fajkę. Muszę go zmienić, wydać najwyżej trochę kasy, ale Tilbury juz nie tknę. Jako, że to mój pierwszy tytoń, myślałem, że taki smak po prostu musi być i tyle! Kompletnie nie wiem jaki tytoń kupić lepszy, nie chce drugi raz wydać kasy i kupić gówno... Chciałbym jakiś waniliowy, łatwo palący się. W tym temacie pojawiły się już dwie nazwy: Sweet Killarney i Stanwell Vanilla. Wiem, że jest o wiele więcej. Może mi ktoś doradzi bezpośrednio jaki waniliowy tytoń jest dobrej jakości i nadaje się do fajki już w połowie opalonej, dla początkującego fajczarza? Bardzo byłbym wdzięczny.
Awatar użytkownika
JSG
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: JSG » 17 października 2009, 18:15 - sob

w dziale Katalog tytoniowy znajdziesz opisy tych tytoni które wymieniłeś.
Powinny być też na stronie http://www.tobaccoreviews.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Znajdz wątek dot. opalania, jest kila, w każdym to samo... szukajcie a znajdziecie.
moim cholernie subiektywnym zdaniem
----------------------------------
Amatorska Pracownia Wytwarzania i Reperacji Fajek
Awatar użytkownika
Pastor
Początkujący
Początkujący

Post autor: Pastor » 31 marca 2010, 14:23 - śr

Dzień dobry!
TAK!
Ja też jako pierwszy tytoń kupiłem Tilbury Full Aroma - fatum jakieś?
Po wypaleniu gdzieś tak 3/4 saszetki, w nowym Brógu 28 (nietypowa, bo z dębu), zdecydowałem resztę wyrzucić.
W Tilbury FA odnalazłem głęboki, dawno ukryty czar PRL-u i tych pierwszych Popularnych bez filtra, palonych w szkolnym kiblu -
głęboki, siwy, zawiesisty dym, siermiężny jak przemówienie Gorbaczowa aromat, po minucie gryzie i piecze w język
po paleniu w kątach mieszkania mogą leżeć podtrute owady
jeśli już, to tytoń "pod wódkę" (bimber, Siwucha, Z czerwoną kartką) i śledzie lub ogórki
nie dopaliłem saszetki do końca...
wczoraj dostałem puszkę Savinelli Aroma - zobaczymy, może będzie lepszy...

EDIT: Jeszcze słówko na temat Poeshla w ogóle - jedynym, nadającym się do palenia produktem tej firmy jest w/g mnie Casablanca Vanilla Cherry - tytoń... do skrętów (koniecznie z filtrem) - mocno zalatujący tanim winem owocowym (jakby Keleris) ale ujdzie...
Zapraszam na top25snuff.com - rewelacyjne forum o tabakach!
BenZin
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: BenZin » 16 stycznia 2011, 21:24 - ndz

Dostałem go wraz z pierwszą fajką. Zapaliłem, nie odrzucił mnie. Nie zachwycił również. Po papierosach chyba żaden tytoń nie odrzuci.

Znalazłem dla niego zastosowanie: czasem mam ochotę na papierosa , tak zwyczajnie, nie na smakowanie, ale napalić się. Suszę wtedy mocno ten tytoń, ładuję (średnio ubijając) do fajki. Smakuje jak skręt, no i moc odpowiednia :D (to na pewno jest tytoń fajkowy?). Do tego piwo i jest ok. Smaków się nie doszukuję, dosyć brutalnie wypalam uzupełniając niedobór nikotyny.
Thesary
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: Thesary » 16 stycznia 2011, 21:30 - ndz

Ładnie opisany gwałt na fajce BenZinie :D
„Przez to ziele możemy podziwiać wspaniałe dzieła Boga, który sprawia, że rzeczy są dziwne, wspaniałe, niezrozumiałe i cudowne dla ludzkiego osądu”
BenZin
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: BenZin » 16 stycznia 2011, 21:36 - ndz

Fajka znosi to nad podziw dobrze. Nawet się nie zasyfia, mimo wszystko staram się palić sucho. To raczej gwałt na gardle :D Może mi z czasem przejdzie, ale jak na razie brakuje mi papierosów, a ten fajkowy z nazwy a skrętowy z charakteru tytoń jest niezły w roli substytutu.
Awatar użytkownika
Ferroaras
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Post autor: Ferroaras » 24 lutego 2011, 20:50 - czw

Tilbury to jak chrzest na koloniach... Ci co byli, bywali wiedzą o co chodzi... Tak samo jak u kilku z Was był to mój pierwszy tytoń i wtedy w porównaiu z marlboro czy innym papierosowym shitem i tak był ok. Po prostu był inny, a wszystko co inne cieszy (mniej i więcej) :|
Kto postępuje według reguł, najczęściej wywraca się o przypadek - Wojciech Bartoszewski
ODPOWIEDZ

Wróć do „Alois Pöschl Gmbh”