Belle Epoque - A&C Petersen

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy tytoniowi

Awatar użytkownika
freemason
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Re: Belle Epoque - A&C Petersen

Post autor: freemason » 03 grudnia 2008, 16:02 - śr

Widziałem go tydzień temu w warszawskiej trafice na Centralnym, tej nad peronami. Kursował też ostatnio na allegro.
Awatar użytkownika
patrykk
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: patrykk » 17 grudnia 2008, 23:39 - śr

Obecnie jeszcze przez 3 dni będzie na znanym nam wszystkim portalu aukcyjnym.
Proszę pana, ja się nigdy nie spóźniam! Nawet jeżeli przychodzę trochę później, to mam widać ku temu poważne powody.
Śmiechowe
gg:9087227
Alan
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: Alan » 12 stycznia 2010, 21:48 - wt

Dorwałem ów tytoń przed świętami. Powiem tak: szału nie ma. Zapach z torebki ma wprawdzie powalający, w paleniu również bardzo smakuje, ale chyba po prostu nie przepadam za aromatami stricte owocowymi. Wolę je w naturalnej formie ;) Tytoń wypalę z przyjemnością do końca słoiczka, ale chyba nie będę zbyt często do niego wracał.
Uprasza się o nie zwracanie uwagi na tytuł i ilość gwiazdek pod moim nickiem
Canonnier
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Post autor: Canonnier » 16 czerwca 2010, 19:11 - śr

Moje zaskoczenie wzbudził przede wszystkim sposób cięcia tytoniu w kosteczki. W smaku, przynajmniej jak dla mnie, dominują słodko-kwaśne owoce: brzoskwinia, mandarynka, mango, z dobrze wyważoną słodkością. Do tego nuta pikantności. Pomimo moich ulubionych smaczków, czuję pewien niedosyt związany z brakiem tego jednego, zdecydowanego smaku. Aromat pokojowy tolerowany przez drugą połowę, co też nie jest bez znaczenia.
magikmw
Początkujący
Początkujący

Post autor: magikmw » 24 września 2010, 12:54 - pt

Dorwałem wczoraj ten tytoń w Krakowie na Karmelickiej przy Bagateli - jeszcze mają chyba paczkę albo dwie.
O walorach smakowych itp na razie się nie wypowiadam, nie umiem go nawet porządnie rozpalić :)
Pozdrawiam, Michał
---
Nowicjusz, nie gryźć ;)
New_Man
Pykacz
Pykacz

Post autor: New_Man » 03 grudnia 2010, 07:29 - pt

Witam.

Jestem nowy na forum i "świeży" jeżeli chodzi o temat palenia fajki ale będąc wczoraj w Tabaku w Krakowie po przestudiowaniu tego tematu skusiłem się na zakup BE do opalenia i palenia w moim Bróg'u 35 :)
Powiem tak jako że jeszcze nie wprawiony jestem w sztukę wykrywania wszystkich niuansów smakowych oraz posiadam zniszczony zmysł smaku po papierosach nie mogę dokładnie określić tego tytoniu. Jednego jestem pewien że cudownie pachnie i jak przedmówcy pisali jest rozpuszczalnikiem damskiej bielizny. Moja kobieta która jest największą przeciwniczką palenia w jakiejkolwiek formie siadła sobie ze mną podczas nocnej fajeczki i stwierdziła jednoznacznie że jeżeli tak ładnie ma pachnieć po zapaleniu i w trakcie palenia fajki to ona jest jak najbardziej za tym żebym fajkę palił :)
Bardzo miło też zostałem zaskoczony przez ten tytoń faktem że mimo braku wprawy i umiejętności w paleniu spalił się prawie idealnie tak że zostały malusieńkie niedopałki wielkości połowy główki od szpilki i dużo srebrno-białego pyłku :)
Delektowałem się tą fajeczką zaskakująco długo bo kilka minutek ponad godzinę :D
Jeśli ktoś może zakupić sobie BE to ja osobiście strasznie polecam :)
Awatar użytkownika
MSee
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Re: Belle Epoque.

Post autor: MSee » 13 grudnia 2010, 21:53 - pn

A wpisałeś w wyszukiwarce Belle Epoque? ;-)

Pozdr.
マルツェル
klapuch
Pykacz
Pykacz
Kontakt:

Re: Belle Epoque.

Post autor: klapuch » 13 grudnia 2010, 22:55 - pn

Mam słoiczek - całkiem smaczny. Oryginalna postać - jakby sześcianów :)
Awatar użytkownika
maciej_faja
Moderator
Moderator

Post autor: maciej_faja » 14 grudnia 2010, 09:39 - wt

Pozwoliłem sobie na przeniesienie nowego wątku Vetusa i połączenie z istniejącym.

Co do Belle Epoque, to odpalam go na szczególną prośbę mej połowicy :)
Masz starą lub uszkodzoną fajkę - kup poradnik "NOWA-STARA FAJKA".

Pozdrowienia z południowej Wielkopolski
New_Man
Pykacz
Pykacz

Post autor: New_Man » 29 grudnia 2010, 15:44 - śr

Ja dopiero teraz odkryłem dla mnie nie wprawionego jeszcze fajczarza na palenie tego tytoniu, jako że przez pewien czas w ogóle go nie odpalałem to po pierwszej próbie zostało wiele niedopałków i fajka strasznie się grzała ... ale troszeczkę go teraz podsuszyłem przez dosłownie 10 min. na kaloryferze i pali się cudownie :)
Chyba na stałe zagości w mojej gruszce nr.35 :D
Awatar użytkownika
ENGLISHMAN
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Post autor: ENGLISHMAN » 10 lutego 2011, 12:43 - czw

Po tygodniach palenia niemal wyłacznie La i Va poczułem ochotę na mały odpoczynek i zakupiłem aromat. Ze względu na Wasze opinie podjąłem decyzję, że tym razem będzie to Belle Epoque. Zaciekawiło mnie przede wszystkim cięcie typu cross cut i rzekomy, niebiański room note.
Próbowałem zapalić całe kosteczki, uzupełnione lekko drobniejszym tytoniem i efekt niezbyt mi się spodobał. Później odkryłem, zgodnie z przypuszczeniami, że nie byla to wina, ani tytoniu, ani formy jego nabicia, ani wilgotności. Po prostu dobrałem złą fajkę - billard z wysokim, acz wąskim kominem. Mocno przygasała, dusiła się a i nie pozwalała na uwolnienie tego złożonego smaku. Kiedy zapaliłem w fajce z szerokim, a płytszym kominem, różnica była nieporównywalna. Acz muszę przyznać, że i tak najbardziej smakował mi nabity w następujący sposób: Na dnie lekko tylko rozdrobnione kosteczki, w środku kosteczki mocno porozrywane, roztarte i ciut mocniej przesuszone, a na górze tytoń rozdrobniony zdecydowanie mocniej i porządnie podsuszony. Smakował wybornie, palił się bezobsługowo i mogłem cieszyć się bogactwem nut smakowych, jakie dostarcza ta mieszanka. Bardzo lubię, gdy podczas palenia co jakiś czas smak zmienia się i dostrzegam jakieś nowe wątki. Ten sposób nabicia doskonale to ułatwia.
Mimo wszystkiemu, co powiedziałem wcześniej, muszę jednak stwierdzić, że choć aromat to przyzwoity, to jednak mnie nie zachwycił - ot taki odpoczynek od angielskich mieszanek. Po 4 fajeczkach odkładam go do słoiczka, podobnie jak TNN, z którym postąpiłem podobnie pół roku temu. I pewnie też będzie leżakował przez czas nieokreślony...
"Gdybym był komunistą albo chrześcijaninem, życie nie byłoby takie zawiłe. Mógłbym próbować narzucić innym ogólnikowe zasady moralności. Ale sens, jaki nadaje się własnemu życiu, to inna sprawa."
Canonnier
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Post autor: Canonnier » 06 maja 2011, 19:46 - pt

New_Man, a czy ja mogę wykorzystać Twój post do ponownego uzyskania pozwolenia na palenie Belle Epoque? Poprzednim razem dowiedziałem się, że dym jest czarny :lol:
Awatar użytkownika
włoczykij
Początkujący
Początkujący

Post autor: włoczykij » 25 grudnia 2011, 11:00 - ndz

GOrrrąco polecam!
Trafiłem na Belle Epoque jakiś rok temu przypadkiem. Szukałem jakiegoś zacnego tytoniu do opalenia nowej fajecczki Capitello.
Zasmakował mi od razu i ciągle mam w zapasach puszeczkę tego cuda.
Zgadzam sie z przedmówcami, że pykanie Belle Epoque zbyt często byłoby męczące :wink:

P.S: Fajka Capitello została opalona akuratnie i elegancko lecz nie pachniała tak słodziutko. Za to gdy paliłem Belle Epoque w innej fajczce Mr. Brog (często używanej, zwykle palę w niej tyton Captain Black) zapach słodkich owoców wydobywał się z komina przez okrągłe pół roku, a posmak tytoniu był wyczuwalny przy każdym paleniu. :pipeman:
Bill Hicks, Terence McKenna, Eckhart Tolle, Alex Grey
sat666sat
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: sat666sat » 25 grudnia 2011, 15:13 - ndz

włoczykij pisze: P.S: Fajka Capitello została opalona akuratnie i elegancko lecz nie pachniała tak słodziutko. Za to gdy paliłem Belle Epoque w innej fajczce Mr. Brog (często używanej, zwykle palę w niej tyton Captain Black) zapach słodkich owoców wydobywał się z komina przez okrągłe pół roku, a posmak tytoniu był wyczuwalny przy każdym paleniu. :pipeman:
Jak dla mnie BE za mydlany jakiś. Miałem kiedyś próbkę (troszkę więcej niż próbkę ... chłopina podesłał wraz z kopertą za co mu już dziękowałem)...od Alana. Dobrze, że nie było tego więcej...

P.S. - Co do posmaku - polecam http://www.beta.fajkowo.pl/pl/p/Tyton-f ... 36.00/1774 - palę go w fajce Denicotea - naprawdę sprawuje się świetnie, a aromat pozostaje naprawdę na dłuugo.
gg 1986482
"Lepiej mało dobrego, niż dużo złego"
Awatar użytkownika
włoczykij
Początkujący
Początkujący

Post autor: włoczykij » 25 grudnia 2011, 16:05 - ndz

P.S. - Co do posmaku - polecam http://www.beta.fajkowo.pl/pl/p/Tyton-f ... 36.00/1774 - palę go w fajce Denicotea - naprawdę sprawuje się świetnie, a aromat pozostaje naprawdę na dłuugo.[/quote]

Trzeba będzie wypróbować :pipeman:
Bill Hicks, Terence McKenna, Eckhart Tolle, Alex Grey
ODPOWIEDZ

Wróć do „A&C Petersen”