Swiss Chocolate

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy tytoniowi

Awatar użytkownika
konradus
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: konradus » 09 września 2006, 23:43 - sob

Na taki opis czekałem :) Kupuję!
pozdrawiam,
konradus
Awatar użytkownika
dopeman
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: dopeman » 10 września 2006, 20:09 - ndz

no to i ja puszeczkę nabyłem i dołączam ją do zapasów, coś czuję że w święta będę bykał szwajcarskiei czekoladki ;)
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
konradus
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: konradus » 17 września 2006, 13:28 - ndz

Mam go. Pyszny tytoń. Mówiąc krótko - jeden z kilku jakie paliłem, który smakuje tak jak pięknie pachnie w puszce. Po pierwszej fajeczce nie chciałem zabierać głosu, ponieważ jeszcze nie byłem pewny czy to aby nie sugestia i autorytet Cinka tak wpłynęły na moje pozytywne odczucia. Teraz po czterech fajeczkach jestem już w 100% pewny moich odczuć :) Ze względu na skład zacząłem go palić w fajce do latakii i nawet się zastanawiałem czy to nie błąd ze względu na jego aromat i to, że La rzeczywiście jest tam niewiele, ale poniważ fajka prawie nowa, opalana właściwie i jesli trochę przejdzie smakiem tego tytoniu to myślę, że to może wyjść jej na dobre :-) Niestety, moja nieomylna Żona, nie dała się zwieść tej 3% zawartości La i kazała mi iśc precz w najdalszy zamknięty kąt ;-) Jeśli ktoś poszukiwałby specjalisty od wykrwania niskich stężeń La w powietrzu, to polecam Jej usługi, ja mogę być jej menadżerem i załatwiać formalności - wystawiać faktury i kasować np. 200zł za zlecenie takiej analizy + koszty własne ;-)
Sądząc po szybkości z jaką ubywa mi tytoniu w puszce, zakupię na zapas jeszcze jedną, tym bardziej, że podobno to są już ostatnie jago zapasy. Takich przyjemności nie można sobie odmawiać :)
pozdrawiam,
konradus
Awatar użytkownika
j4szczur
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: j4szczur » 17 września 2006, 15:19 - ndz

No to się śpiesz kondradus, śpiesz. Chyba na ten tytoń przeznaczę swojego calabashowatego Roppa, którego pewien znakomity fajczarz nie zechciał twierdząc, że jest za młody (Ropp, a nie fajczarz - ma lat przeszło 20). ;-)
Awatar użytkownika
konradus
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: konradus » 18 września 2006, 12:42 - pn

j4szczur pisze:No to się śpiesz kondradus, śpiesz.
Nie zauważyłem i przespałem koniec aukcji... Na szczęście mailowo udało mi się sprawę załatwić :) Sorry za OT.
pozdrawiam,
konradus
Awatar użytkownika
j4szczur
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: j4szczur » 18 września 2006, 12:45 - pn

Nom, uprzejma kobita ;-)
Awatar użytkownika
andnn
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: andnn » 13 października 2006, 14:07 - pt

Więc mam go w końcu i ja :wink: Ale nie otwarłem jeszcze puszki, poczekam z tym na fajkę forumową, dla której specjalnie go zakupiłem :)

Pozdrawiam

And
Awatar użytkownika
j4szczur
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: j4szczur » 13 października 2006, 14:36 - pt

Będzie pasował do niej, pod warunkiem, że nie będzie miała zbyt wąskiego komina.
Awatar użytkownika
andnn
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: andnn » 13 października 2006, 14:58 - pt

Hmm, Oom Paul zdaje się właśnie ma głęboki i wąski komin... :?
Awatar użytkownika
j4szczur
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: j4szczur » 13 października 2006, 15:15 - pt

Moim zdaniem taki tytoń palilby mi się najlepiej w fajkach o fi ok 20mm i głębokości ok 40-45 mm.

W fajkach o fi 18 mm o niezbyt głębokim kominie dobrze mi się pali tytonie
takie jak Black Pigtail.

Fajek o fi 18mm i głębokim kominie 45 mm i powyżej unikam, gdyż są IMHO kłopotliwe. Dlatego też Oom Paul to nie jest mój wybór.

Ale z drugiej strony właściwości spalania Czerwonej Krowy są na tyle dobre, że może nie będzie źle.
Awatar użytkownika
dopeman
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: dopeman » 06 grudnia 2006, 18:44 - śr

Zgadzam się w 100% z opisem Cinka, chyba lepiej nie da się tego ująć. Wyjatkowo subtelny smak gorzkiej dobrej czekolady, zdecydowanie najczęściej po niego sięgam w przerwach między Va. Zepchnął na plan dalszy EMP dunhilla.

Zastanawia mnie tylko co daje mu specyficzny smak który ja określił bym jako Latakiowy, gdyby nie fakt że dodatek La jest symboliczny :shock: :?:
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
konradus
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: konradus » 17 grudnia 2006, 16:57 - ndz

Stało się. Stop. Chomikowałem puszkę "krowiego" specjalnie na Święta, ale przedwczoraj skończył mi się codzienny DMM965 i nie wytrzymałem, otworzyłem... Stop. Mam słabosilną wolę, ale za to teraz mam frajdę ;-) Stop. Polecam :) Stop.
pozdrawiam,
konradus
Awatar użytkownika
maciej_faja
Moderator
Moderator

Re: Swiss Chocolate

Post autor: maciej_faja » 08 maja 2008, 22:01 - czw

Dzięki koledze Klaudiuszowi miałem okazję wypróbować "krówkę".

Jak dla mnie REWELACJA.

Przy następnym zamówieniu będzie na pewno miejsce dla puszeczki.
Masz starą lub uszkodzoną fajkę - kup poradnik "NOWA-STARA FAJKA".

Pozdrowienia z południowej Wielkopolski
Awatar użytkownika
Hobbit
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Hobbit » 24 sierpnia 2008, 21:42 - ndz

W końcu i ja postanowiłem ukrytą w mojej tytonowej spiżarni puszkę otworzyć. Sykneło, więc szybko zdjąłem wieczko i poddałem zawartość wnikliwej analizie węchowej. Hmm ładnie pachnie, ale IMO mało czekoladowo - ot po prostu dobrym tytoniem. Może to dlatego że spodziewałem się strzału zapachu jaki w sopockiej pijalni czekolady Wedla się unosi, a który uwielbiam... ehhh. Nie szkodzi - wilgotność była idealna, więc natychmiast nabiłem nim świeżo opalonego virginią Stanwella, który tym samym stał się fajką do czekoladek. Smak - łagodny, niezbyt słodki, wytrawny rzekłbym nawet w stosunku do swoich wyobrażeń o tym tytoniu. Ale absolutnie nie można powiedzieć, ze przęciętny. O nie. Tytoń po chwili wrzucił 2gi bieg i na podniebieniu i języku dała się poczuć doskonała, łagodna nuta czekoladowa. Skojarzenie moje powędrowało w czasy dzieciństwa i oczyma wyobraźni ujrzałem staruteńką puszkę wyśmienitego kakao, na której jak pamiętam byl wizerunek zakonnicy w owalu na błękitnym tle... jakoś tak chyba. SC ma cudowny smaczek, moc jak mniemam ok 5-6 w skali Synjeco i pali się sucho, chłodno i niemalże bezobsługowo. Ten smak przywołuje dawne wspomnienia, jest aksamitny i delikatny. Jak dla mnie pierwsza liga. Bardzo dobra aromatyzowana mieszanka Va i jeden Bóg wie jeszcze czego, a jeżeli ktos by o La pytał, to być może jest w niedostrzegalnych niemal, śladowych ilościach i użytych tylko jako przyprawa, by wyodrębnić aromat czekoladowy. Pycha. Tytoń bardzo dobry i warto spróbować.
Prawdziwi twardziele nie jedzą miodu. Prawdziwi twardziele żują pszczoły. :)
Awatar użytkownika
szkielu
Fajczarz
Fajczarz
Kontakt:

Post autor: szkielu » 06 września 2008, 21:59 - sob

sympatyczny tyton do kawy :)
"– Stara fajka, jak stara zona: wierna i pewna, ale i młoda czasem sie przyda!"
http://www.fotoreporter.info.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek
ODPOWIEDZ