Swiss Chocolate

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy tytoniowi

Awatar użytkownika
konradus
Fajczarz
Fajczarz

Swiss Chocolate

Post autor: konradus » 13 maja 2006, 15:49 - sob

Interesuja mnie opinie o tym tytoniu oraz przede wszystkim jego sklad - szukalem, ale nie znalazlem zadnych informacji, a tylko wzmianke na APF: LINK
Tyton jest wlasnie do kupienia na allegro, stad moje pytanie LINK
pozdrawiam,
konradus

Awatar użytkownika
Scorpio
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: Scorpio » 13 maja 2006, 22:41 - sob

Wydaje się ciekawy. Jak już zakupisz koniecznie musimy spotkać się na wspólnej fajeczce ;)
Uwaga na wódke! Mam po niej kaca i paskudne kobiety w mieszkaniu..

Awatar użytkownika
konradus
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: konradus » 14 maja 2006, 22:39 - ndz

Scorpio pisze:Wydaje się ciekawy. Jak już zakupisz koniecznie musimy spotkać się na wspólnej fajeczce ;)
OK! - bardzo chętnie! :) Było by to takie z mojej strony małe "wpisowe" do Lubelskiej Loży Fajki ;-) Ale mimo wszystko chciałbym się dowiedzieć najpierw co to za tytoń ;-)
pozdrawiam,
konradus

Awatar użytkownika
Cinek
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: Cinek » 15 maja 2006, 10:24 - pn

Kupiłem go na Allegro. Czekam na przesyłkę, ale nie wiem, czy zapalę od razu (planuję koniec sierpnia w Tatrach Słowackich i chyba wówczas otworzę puszkę...).
Paliłem już tytonie z Synjeco. Dotychczas ta nazwa kojarzy się z gwarancją jakości. Spodziewam się czegoś w duchu G&H Bob's Chocolate Flake.
Czy ktoś go palił podczas Pucharu Świata Drużyn Klubów Fajkowych - Poznań 2005? Odpowiedź da Ci miarodajną wykładnię.
Walą się rządy i królestwa, a... fajka trwa.

Awatar użytkownika
qmaster
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: qmaster » 15 maja 2006, 12:05 - pn

Miałem okazję palić ten tytoń w listopadzie w Bydgoszczy...
Szczerze mówiąc nie zrobił on na mnie wielkiego wrażenia jak na tytoń z Synjeco,
Mimo wszystko kupię go chyba... i poddam przwlekłej degustacji :)
specjalnie moją opinią się nie kierujcie ponieważ paliłem wysuszoną resztkę z dna puszki
- więc sami wiecie jak ona mogła oddać swoje walory smakowe :?
Pozdr.
Q.
Jak się uda to FAJA...

Awatar użytkownika
konradus
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: konradus » 15 maja 2006, 14:57 - pn

qmaster pisze:ponieważ paliłem wysuszoną resztkę z dna puszki
Ok, ale z czego ta niesmaczna resztka sie skladala? ;-)

Jesli...
Cinek pisze:Spodziewam się czegoś w duchu G&H Bob's Chocolate Flake.
...to czyzby byl to: Virginia, Burley, Latakia ? :-)

Ale jesli ....
Cinek pisze:Czy ktoś go palił podczas Pucharu Świata Drużyn Klubów Fajkowych - Poznań 2005
...to czy tyton konkursowy zawieral by latakie? - ja niewiele jeszcze wiem, ale jakos mam watpliwosci, moze niesluszne. Moze to jest - jak jest napisane na APF - tylko tyton przygotowany z okazji Pucharu, a nie byl wcale palony na zawodach?

Jesli w kazdym razie zawiera on latakie, to jestem nim zainteresowany.
Poczekam jeszcze, moze ktos ma pelne informacje.
pozdrawiam,
konradus

Awatar użytkownika
M-kwadrat
Fajczarz
Fajczarz
Kontakt:

Post autor: M-kwadrat » 15 maja 2006, 17:37 - pn

konradus pisze:Ale jesli ....
Cinek pisze:Czy ktoś go palił podczas Pucharu Świata Drużyn Klubów Fajkowych - Poznań 2005
...to czy tyton konkursowy zawieral by latakie? - ja niewiele jeszcze wiem, ale jakos mam watpliwosci, moze niesluszne. Moze to jest - jak jest napisane na APF - tylko tyton przygotowany z okazji Pucharu, a nie byl wcale palony na zawodach?
To jest tak jak niezbyt dokładnie opisałem w bazie na http://www.alt-pl-fajka.pl. Ten tytoń Synjeco przygotowało specjalnie na Puchar Świata w Poznaniu ale nie był to tytoń konkursowy (w tej roli mieliśmy niestety Scandinavik Mixture) a mieszanka upamiętniająca wydarzenie.

Tytoń wyprodukowano w ograniczonej liczbie puszek - w Polsce już nie do dostania a sądząc po tym kto go sprzedaje na Allegro mogę przypuszczać, że są to ostatnie rezerwy światowe ;-)

A co do smaku to mi bardzo odpowiadał.

Awatar użytkownika
konradus
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: konradus » 24 maja 2006, 18:22 - śr

Jedna aukcja sie skonczyla, druga sie zaczela, dwie puszki z dziesieciu ktos kupil, zostalo osiem. A ja dalej nie wiem co jest w srodku ;-) Jesli sklad jest tajemnica, to moze cos wiecej o samym smaku ktos cos powie, bo widze, ze przeciez ten tyton byl palony przez forumowiczow... :)
pozdrawiam,
konradus

Awatar użytkownika
M-kwadrat
Fajczarz
Fajczarz
Kontakt:

Post autor: M-kwadrat » 24 maja 2006, 21:33 - śr

O ile mnie pamięć nie zawodzi (o co niestety nie trudno) to skład to głównie Virginia + odrobina Latakii.

Awatar użytkownika
Jimmy
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant
Kontakt:

Post autor: Jimmy » 24 maja 2006, 23:13 - śr

Odrobinka to dobrze powiedziane. Daniel twierdził, że jest tego 3%
We'll drink together
And when we drink we'll drink together, not alone!

Jakub
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Jakub » 25 maja 2006, 17:09 - czw

Zostałem poczęstowany tym tytoniem na Pucharze w Poznaniu. Trudno się wypowiadać po wypaleniu jednej fajeczki, ale pamiętam, że był dość mocny. Dodatek latakii dodał mieszance wytrawnego smaku. Niestety więcej nie pamiętam z racji tego, że próbowałem wtedy co chwilę jakiś nowy tytoń.

Awatar użytkownika
konradus
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: konradus » 26 maja 2006, 08:48 - pt

Dzięki za odpowiedzi :)
pozdrawiam,
konradus

Awatar użytkownika
Scorpio
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: Scorpio » 30 maja 2006, 13:51 - wt

Na ostatnim lubelskim spotkaniu, poczęstowany przez Irka (dzięki ;) ), miałem przyjemność zapalić rzeczony tytoń. W dwóch słowach: bardzo dobry!
Moc w sam raz na całodzienne pykanie. Na wieczór jak dla mnie ciut słaby (to bardzo subiektywne - ja lubię fajkowe killery ;) ). Wytrawny tytoń z dość delikatnym posmakiem czarnej czekolady. Latakii faktycznie bardzo mało,a szkoda.
Uwaga na wódke! Mam po niej kaca i paskudne kobiety w mieszkaniu..

Awatar użytkownika
Mantequilla
Początkujący
Początkujący

Swiss Chocolate :D

Post autor: Mantequilla » 03 czerwca 2006, 12:58 - sob

Właśnie wypaliłem małą fajkę (Bróg 50) tegoż tytoniu i jestem zachwycony słodkością i pięknym czekoladowym zapachem który umilił krótką chwilę moim współlokatorom.

Jestem jeszcze "fuksem" i nie paliłem dużo tytoni (paliłem dopiero SG Navy Flake i Poniatowskiego) ale przyznam szczerze ze zauroczył mnie Swiss Chocolate.

Podsumowując : Początkujący fuks poleca :D
Hasta la victoria, siempre !

Awatar użytkownika
Cinek
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: Cinek » 07 września 2006, 19:42 - czw

Tytoń przepyszny! Raczyliśmy sie nim z kol. PYKiem w Hornim Smokovcu spoglądając na ośnieżone i zasnute chmurami szczyty Slavkovsky'ego i Lomnicky'ego...
Delikatne wrażenia. Tytoń wydziela smak podobny do tego, jaki mamy po delektowaniu się kosteczką czekolady (i to nie w brutalny sposób: na ząb, o, nie!; czekoladę umieszczamy pod językiem i cierpliwie czekamy aż się rozpuści. Potem właśnie mamy ów po-smak czekalodowy. Chodzi mi o smak nie powstały w trakcie konsumowania czekolady, lecz pozostały po). Jedwabisty posmaczek lekkiej, mlecznej czekolady. Nie za słodki, z nutką prawdziwego kakao, wyrafinowany (rzekłbym :wink: z nutą dekadencji).
Aromatyzacja jest przyjazna dla palacza, tytoń nie klei się do palców. Mieszanka zawiera przyprawowy dodatek latakii, który jedynie można wyczuć w stanie surowym. W czasie palenia podkreśla jedynie chłodny ton czekoladej uwertury.
My jedynie mieliśmy problem z podsuszeniem roztartego tytoniu po uszczknięciu ze świeżo otwartej puszki, nic nie schło, bo w Tatrach mieliśmy częste "zraszki" i w fajkach nam gasło. W warunkach domowych Swiss Chocolate pali się praktycznie bezobsługowo.
Dla mnie rzecz bliska Graala!
Walą się rządy i królestwa, a... fajka trwa.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Synjeco Blends”