Synjeco Blends Night Cat

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy tytoniowi

Awatar użytkownika
JSG
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Synjeco Blends Night Cat

Post autor: JSG » 03 marca 2008, 09:46 - pn

Witam.
W ramach prezentu dołączonego do zamówienia dostałem od synejco tytoń Synejco Blends Night Cat.
Bardzo przypadł mi on do gustu, znalazł się on na liście kolejnego zamówienia.
Jest to mieszanka ciemnej Virgini i Lataki.
Nie miałem do czynienia nigdy z latakią wcześniej i zastanawiam się czy to jej smak tak mi podpasował. Paląc ten tytoń wspominam swoje mieszanki podłego tytoniu tilbury wysuszonego na wiór a potem nawilżanego owocami jarzębiny (rzecz jasna jest to jedynie mgliste wspomnienie wrażeń z przed lat)
Wypala się doskonale na nieomal cygarowy biały popiół, pali się chłodno a smak jest bardzo wyraźny. Według syneyco moc 6-7, podłóg mojego gustu 5.
Polecam wszystkim.
Czy ktoś ma już głębsze przemyślenia na temat tej nowości synejco?
moim cholernie subiektywnym zdaniem
----------------------------------
Amatorska Pracownia Wytwarzania i Reperacji Fajek
Awatar użytkownika
tomasz_z
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Re: Synjeco Blends Night Cat

Post autor: tomasz_z » 17 lipca 2009, 09:41 - pt

Zdecydowanie mój latakiowy faworyt. Po kilku fajeczkach wypalonych z próbki od kolegi od razu zamówiłem kopertę.
Potem kolejną i tym samym wpisałem go na listę "must have".

Pyszny, gęsty, lekki, wręcz słodki podczas palenia. Ciemna Va oraz dodatek La w odpowiedniej ilości tworzy kompozycję smakową wręcz nietypową dla tego typu tytoni. Poza delikatnym zapachem La, czuje się ten tytoń niemal jak czystą słodką virginię podczas palenia.
Pali się bezobsługowo, sucho, powoli i do samego końca.
Fajka nagrzewa się troszkę, choć nie za bardzo.

Room note jak najbardziej (mimo La) pozytywny.
Fajka po paleniu nie przesiąka zapachem.

Moc: ok. 5 (w skali Sy) i tą moc potwierdzam.

Polecam tytoń tym, którzy lubią La i chcą czasem zapalić coś o niewielkim udziale smakowym tego tytoniu, jak również tym, którzy jeszcze La nie palili i nieśmiało chcieliby zapoznać się z latakią.

ps. niestety ostatnia koperta przyszła z Sy zbyt sucha. Od razu 50 gr do słoja i nawilżanie (na folii aluminiowej wacik nasączony wodą). Niestety upały - wysoka temperatura w pomieszczeniu (szafie) oraz zbyt długi okres nawilżania... i wacik pokrył się czarnymi kropeczkami a tytoń białym meszkiem - wynik - 50 gr smakołyku w koszu - ani jedna fajka nie wypalona z tej saszetki. Czasem tak widocznie musi być.
follow the white rabbit...
gg# 1668157

http://www.zembrowskipipes.com" onclick="window.open(this.href);return false;
ODPOWIEDZ

Wróć do „Synjeco Blends”