Synjeco Broken Perique Flake

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy tytoniowi

Awatar użytkownika
Hobbit
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Synjeco Broken Perique Flake

Post autor: Hobbit » 14 kwietnia 2008, 21:19 - pn

Hmmm palę którąś już z rzędu fajkę tego tytoniu i.... nie zachwycił mnie kompletnie niczym. Zamawiając ów tytoń w synjeco za 11CHF miałem nadzieję znaleźć coś nawet smaczniejszego od SG St. James Flake, który zresztą bardzo lubię. Niestety wielki zawód. Tytoń jak dla mnie pali się gorąco nie tyle rozgrzewając fajkę, co raczej parząc język (tu zaznaczę że nie jestem specem od chłodnego palenia, aczkolwiek staram się palić chłodno).
W tytoniu wyczuwam dawkę Pq chyba większą niż w SJF i niestety smak IMHO jest jakiś taki... ciężko mi to określić oleisto metaliczny, może nieco trawiasty, niezbyt słodki a smaczek Va kryje się głęboko. No nic niestety nie poradzę ale takie moje wrażenie. Być może nie dorosłem do tego tytoniu jeszcze. Sam zapach tytoniu w paczce przywołuje na myśl sianokosy, ładnie pachnie łąką. W mojej ocenie w skali 1-5 dałbym mu 2. Można zapalić. A być może po prostu nie lubię zbyt dużo Pq.
Prawdziwi twardziele nie jedzą miodu. Prawdziwi twardziele żują pszczoły. :)

Hilson
Fajczarz
Fajczarz

Re: SYNJECO Broken Perique Flake

Post autor: Hilson » 17 kwietnia 2008, 22:50 - czw

Witam,
dzięki za wskazówkę.
Przy najbliższej sposobności nabędę. Może to Mój Graal?
Pozdrawiam,
Hilson

Awatar użytkownika
Hobbit
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Re: Synjeco Broken Perique Flake

Post autor: Hobbit » 14 maja 2008, 16:50 - śr

Po bardziej wnikliwej analizie i kilkunastu fajeczkach przy udziale tytułowego tytoniu smak zaczał ewoluować w pozytywnym kierunku. Lekko pikantny orzech z nutą lekkiej i mało wyczuwalnej słodyczy - tak mi ćmi się jakoś. Zaczyna mi smakować palony w małej fajce do porannej czarnej kawy.

Awatar użytkownika
Hobbit
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Re: Synjeco Broken Perique Flake

Post autor: Hobbit » 05 sierpnia 2009, 13:51 - śr

Odstawiłem ten tytoń w hermetycznym pojemniku na czas jakiś. Ku mojemu niemiłemu zaskoczeniu kiedy chciałem sobie owy tytonik zakurzyć po 3-4 miesiącach oczom moim ukazało się bagno w pojemniku a nochal przeszył mi okropny zapach nie tyle pleśni, a jakiegoś grzyba który to strawił zawartość pojemniczka - około 25 gram.... ehhh. Od tego czasu nieco mam stresa przechowując inne tytonie choć do tej pory to był pierwszy taki wypadek.... Zacząłem wyparzać pojemniczki a nie tylko dokładnie je myć... :(

ODPOWIEDZ

Wróć do „Synjeco Blends”