Poniatowski

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy tytoniowi

jingishan
Początkujący
Początkujący

Poniatowski

Post autor: jingishan » 02 lutego 2007, 01:35 - pt

przegladajac forum nigdzie nie doszukalem sie tematu dotyczacego tego tytoniu. a to jednak tyton dosc popularny w polsce w sumie tzw. "masowka". pomyslalem sobie ze jesli tillbury zasluzyl sobie na temat to i poniatowski powinien miec taka mozliwosc a dla odmiany mozna sie bedzie troche poznecac nad tym "koniem ze stajni" orlika:)

tak na prawde pomysl z tym tematem przyszedl mi do glowy gdy dzis po kilkumiesiecznej przerwie zapalilem poniatowskiego vanille. byl to moj 2 tyton zaraz po tillburym (wiem, wiem nie bijcie!:P) i przynam sie ze na poczatku mnie zadziwil, ale tylko na poczatku. po kilkumiesiecznym lezakowaniu wysechl jak siano starcil zapach vanilli, szczypie w jezyk i niesluchanie paskudzi fajke. jedyny plus to moze toze zapachw pokoju jest do zniesienia. swietny tyton dla poczatkujacych aby przekonali sie w dosc dobitny sposob jak wyglada gromadzacy sie w fajce kondensat:)

to taka moja skromna opinia

pozdrawiam:)
Śpioch
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Post autor: Śpioch » 02 lutego 2007, 12:22 - pt

Witam
Przecież to jeden z najprzedniejszych tytoni na naszym rynku .
Swietnie nadaje się jako podpałka do kuchni węglowej oraz jako wkład do "trociniaków".
Pozdrawiam .
Dziku

Post autor: Dziku » 02 lutego 2007, 12:44 - pt

Nie mogę znaleźć takiego starego tematu z tytoniami dla początkujących (albo coś podobnego). Pamiętam, że w nim jeden z ówcześnie Młodych Forumowiczów stwierdził "Poniatowski to nie tytoń - to skurwiel". Tak to wtedy jednego z Moderatorów (Qmastera, o ile pamiętam) rozbawiło, że nie miał siły wyciąć bluzgu :lol: A sam opis dotyczył urazu gardła po zapaleniu owego specyfiku...
Awatar użytkownika
Barney
Pykacz
Pykacz

Post autor: Barney » 19 lipca 2007, 13:48 - czw

To ja też wyrażę swoja opinię o tym tytoniu. Wielu mnie pewnie za te słowa znienawidzi, wielu pomyśli że jestem na jakiś lekach, wielu zacznie mnie szukać z kosą po kraju ale mimo tego chcę powiedzieć iż Poniatowski Vanilla to tytoń dobry. Paliłem w gliniance i tytoń fajeczki nie zapaskudził a znajomym bardzo zapach się podobał. Walory smakowe były dobre i nawet mnie nie poparzył.
Przepraszam za ten post :D
Obrazek
tomaczo
Pykacz
Pykacz

Post autor: tomaczo » 19 lipca 2007, 20:20 - czw

Jakby to powiedzieć Barney... gratuluję :lol: Polubić tytoń tani i łatwo dostępny...marzenie fajczarza. :lol: Masz też niezbitą pewność, że koledzy fajczarze nawet gdy dojrzą go w trafice, bankowo go nie wykupią :lol:

ps. Jeden z najgorszych tytoni jakie przyszło mi kiedykolwiek zapalić... osoba, która mnie poczęstowała, już tego nie robi :twisted:
Eberloth
Pykacz
Pykacz

Post autor: Eberloth » 06 sierpnia 2007, 12:41 - pn

... no i z pewnoscia niewielu poprosi, bys sie z nimi podzielil, to tez plus :lol:
Awatar użytkownika
vlasij
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Re: Poniatowski

Post autor: vlasij » 27 marca 2010, 21:07 - sob

Przeglądając dziś na tobaccoreviews tytonie ze stajni Orlika, natrafiłem na Poniatowskiego. :lol:
Jeżeli ktoś ma tam konto, to może by tak skorygować. Możliwe, że jakiś zagraniczny gość kupi to w jakiejś polskiej trafice. Ratujcie nasz kraj przed złą opinią.
Pozdrawiam serdecznie!
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: JSG » 27 marca 2010, 21:14 - sob

Ciekawe jet to że opinia jest bardzo pozytywna... może to my źle podchodzimy do tego tytoniu :evil:
moim cholernie subiektywnym zdaniem
----------------------------------
Amatorska Pracownia Wytwarzania i Reperacji Fajek
Awatar użytkownika
jar
Moderator
Moderator
Kontakt:

Post autor: jar » 28 marca 2010, 11:47 - ndz

Przede wszystkim: wyraźnie zastrzegam, iż nie jest to w żadnej mierze krytyka tego tytoniu. Jeśli daje on komukolwiek radość, to jest OK, a ludzie są różni.

Ad rem: opinia/komentarz jest jedna. Co prawda dawno nie bylem w Krakowie, ale z tego, co czytam, to jest obecnie raj dla fajczarzy, na pewno bardziej przyjazny niż wszystkie inne znane mi miasta i krajowe i zagraniczne. Czytamy bowiem:
pipes are sold on almost every corner in Krakow
, czyli: fajki są sprzedawane na każdym bez mała rogu (ulicy - czyli w każdym dosłownie miejscu) w Krakowie. Nie zdziwiłbym bym się, gdyby taka wspaniała fajkowa wszechobecna atmosfera wywarła pewnien wpływ na pozytywne doznania podane w przytoczonym opisie.

Jak zwsze

Jacek A. R.
Im więcej wolno, tym mniej wypada.
Awatar użytkownika
Innoitus
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant
Kontakt:

Post autor: Innoitus » 21 maja 2010, 20:29 - pt

Miałam stanowczą nieprzyjemność z Poniatowskim lemon. Z pierwszej fajki koleżanki. Jak następnym razem się z nią spotkam zlituję się nad biedactwem i dam jej mój alsbo. Nie chcę żeby straciła smak i węch, o mowie nie wspominając, a A. to przy nim delicje (choć wiem, że szczyci się niezbyt pochlebną opinią i zamierzam go w najbliższym czasie wymienić na Stanwell Vanilla albo Da Vinci).
Paskuda.
Hot Patootie bless my soul
I really love that Rock and Roll
Alan
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: Alan » 21 maja 2010, 20:36 - pt

Innoitus pisze:Jak następnym razem się z nią spotkam zlituję się nad biedactwem i dam jej mój alsbo.
Chyba jednak jej nie lubisz, co? ;)

A tak serio to złoty alsbo dla mnie zły nie jest, jeno za dużo innych (szczególnie latakiowych) smakowitości coby go kupować. Co najwyżej w ostateczności...
Uprasza się o nie zwracanie uwagi na tytuł i ilość gwiazdek pod moim nickiem
Awatar użytkownika
Innoitus
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant
Kontakt:

Post autor: Innoitus » 21 maja 2010, 20:51 - pt

Jakbym nie lubiła to bym zużyła sama:D a mam właśnie golda.
Alan pisze: jeno za dużo innych (szczególnie latakiowych) smakowitości coby go kupować.
Co do latakii- trochę zabawny opis znalazłam dotyczący tradycyjnego suszenia tytoniu...
Tytoń ten suszony był przez arabskich chłopów ("fellahin")na krokwiach, pod którymi zbierał się dym z palonych odchodów wielbłądzich, stanowiących wraz z drewnem podstawowy materiał używany do gotowania potraw i ogrzewania pomieszczeń w zimie.
Jakby to powiedzieć... odstraszające:P ale kiedyś będę musiała coś ciekawego wywąchać i zdegustowac.
Alan
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: Alan » 21 maja 2010, 20:55 - pt

Ja bym jednak polecił zerknąć tutaj, a tę historyjkę zapamiętać sobie i opowiadać malkontentom przy piwku :)
Uprasza się o nie zwracanie uwagi na tytuł i ilość gwiazdek pod moim nickiem
Awatar użytkownika
Innoitus
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant
Kontakt:

Post autor: Innoitus » 21 maja 2010, 22:43 - pt

Haha, dzięki:) Widział kto tak ludzi straszyc... :D A przy okazji trafiłam na jeszcze kilka ciekawych artykułów.
Awatar użytkownika
włoczykij
Początkujący
Początkujący

Post autor: włoczykij » 11 listopada 2010, 20:23 - czw

witam,
tyton poniatowski waniliowy to był mój pierwszy tytoń. Skusił mnie słodki zapach wanilii.
niestety strasznie się rozczarowałem. po trzecim "wdechu" smak dymu jest nie do zniesienia i jedyne co czuję to smak tanich papierosów. jedyny plus tego towaru to zapach dymu jakim mogą się cieszyc bierni fajczarze.
nie polecam.
pozdr.

P:S: moja skromna opinia :)
Bill Hicks, Terence McKenna, Eckhart Tolle, Alex Grey
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”