Presbyterian Mixture

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy tytoniowi

konar
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: konar » 19 listopada 2007, 15:44 - pn

szkielu pisze:faktycznie pomysł popijania go mlekiem ma sens
jest ryzyko, jest zabawa
Papierosy zaczęły mi śmierdziec..........
Katsumoto
Pykacz
Pykacz
Kontakt:

Re: Presbyterian mixture

Post autor: Katsumoto » 06 lutego 2008, 22:42 - śr

Tytoń do całodziennego palenia i medytacji. Dostałem go od zaprzyjaznionego kolegi fajczarza z Litwy za Groosmoora. To własnie kolega z Litwy - napomknal mi ze tyton lepiej smakuje z mlekiem (tak tez napisałem na stronie) i prawde mowiac to ten jedwabisty, aksamitny dym w połaczeniu z mlekiem jak najbardziej tłustym (0,5% to woda wg mnie) wydobywa pełnia smaku tytoniu.

Obecnie, juz z innym tytoniem, popijam Jaggemaister - chłodny, lub dobrze zmrozony z la - to niebo w gebie
krzyh1222@interia.pl
Fajczarz
Fajczarz

Re: Presbyterian mixture

Post autor: krzyh1222@interia.pl » 03 sierpnia 2008, 13:03 - ndz

Bardzo dobry tytoń, virginia + latakia, ładnie się spala, bezobsługowo do białego popiołu, jest łagodny i słodkawy, nawet nie trzeba przesuszać tylko od razu pakować do fajki. Puszka zakupiona na allegro szybko się opróżniła, na pewno wrócę do tego tytoniu. Najbliżej smakowo itd przypomina SG Squadron Leader, wydaje się że lataki jest trochę mniej w PM. Gorąco polecam miłośnikom latakii.
:pipeman:
Awatar użytkownika
Sabri
Fajczarz
Fajczarz

Re: Presbyterian Mixture

Post autor: Sabri » 10 października 2008, 00:52 - pt

Bardzo smaczny tytoń. Stawiam dopiero pierwsze kroki w świecie La (bo aromaty to dla mnie za mało :D ). Presbyterian zachwycił mnie słodkim smakiem, ale takim delikatnym. Troszkę przypomina mi SG Grousmoor (wersja cięta), tyle, że jakby coś do niego dodano (no właśnie tą La). Miłym zaskoczeniem było spalenie się tytoniu do ładnego szarego popiołu, rzadko kiedy mi się coś takiego zdarza. Podczas palenia piłam mleko i muszę powiedzieć, że smaczne to było. W ogóle ostatnio piję mleko do fajki, taki fajny efekt daje. Opalam Presbyterianem fajkę Worobca, na razie trzecia fajeczka tego tytoniu za mną.
Thomas
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: Thomas » 02 grudnia 2008, 14:27 - wt

Mi generalnie mleko podchodzi pod La. W porównaniu z moją najczęściej paloną latakią czyli Old Dublinem Presbyterian wydaje się być bardziej "doprawiony". Stary Dublin w moim odczuciu "pełniejszy", bardziej sycący, treściwy a Presbyterian obfituje w różnego typu niuanse smakowe, z każdą fajką czuje w nim coś nowego. Czasem jest to lekki posmak czarnej czekolady, innym razem jakiś słodkawo-ziołowo-kwiatowy, którego nie potrafię obecnie nazwać.
Tytoń ładnie się spala, zapach w pomieszczeniu typowo latakiowy, chyba mocniejszy niż z Old Dublina.
Razi mnie folia w puszce, przed nabiciem zawsze go rozdrabniam. Fajny tytoń, może nawet dobrym pomysłem jest wybranie jego na pierwszą la.
pozdrawiam
Thomas
krzyh1222@interia.pl
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: krzyh1222@interia.pl » 02 grudnia 2008, 21:22 - wt

Też tak myślę, na pierwszą La w sam raz. :pipeman: A potem Balkan Flake mmmmm pycha
Piotrek N
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant
Kontakt:

Post autor: Piotrek N » 29 października 2009, 07:02 - czw

Tytoń dostępny w naszym sklepie: Presbyterian Mixture
Zapraszam :pipeman:
maciejb
Początkujący
Początkujący

Post autor: maciejb » 01 marca 2010, 08:34 - pn

Po pierwszej fajce tego tytoniu mialem nieodparte wrazenie, ze juz go wczesniej palilem. Dzis po calej puszce jestem pewien skad to deja vu. Presbyterian Mixture jest blizniaczo podobny (w mojej calkowicie subiektywnej opini :wink: ) do Peterson Sherlock Holmes z ta mala roznica, ze do tego pierwszego dodano La ktorej tak bardzo (jak widze z perspektywy czasu) brakowalo mi w SH. Co do samego Presbyteriana jest to przedni tyton, doskonaly na pierwszy raz z La, i jako tyton codzienny (zwazywszy na jego cene i dostepnosc). Polecam i pozdrawiam!
Awatar użytkownika
vlasij
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: vlasij » 21 kwietnia 2010, 19:54 - śr

Wstrzymywałem się długo z tym postem. Prawie do końca puszki. Tytoń nie jest zły. Określenie "aksamitny", które pojawiało się we wcześniejszych postach jest zdecydowanie adekwatne. Mnie jednak ten tytoń nie urzekł. W ogóle nie kojarzy mi się z SG SL, który o niebo bardziej mi smakował.
Pozdrawiam serdecznie!
Początkujący

Post autor: Mayol » 10 lipca 2010, 10:56 - sob

Tytoń jak najbardziej godny polecenia.Jestem po kilku fajeczkach i uważam ze na stałe zagości w moim "menu". Pali się dosyć chłodno nie wydziela kondensatu. Słodki bardzo słodki,a słodycz ta utrzymuje się w ustach długo po paleniu.
Darecki
Początkujący
Początkujący

Post autor: Darecki » 29 lipca 2010, 01:13 - czw

Właśnie pykam PM. Bardzo przyjemne zioło, pięknie się spala, chłodny dymek.
Jak dla mnie komponuje się wyśmienicie z ciepłą lipcową nocą. Polecam, bo wart grzechu.
Darecki
"Nic w świecie nie jest warte, żeby człowiek odwrócił się od tego, co kocha" A. Camus
Awatar użytkownika
Innoitus
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant
Kontakt:

Post autor: Innoitus » 02 grudnia 2010, 00:06 - czw

Widzę, że dużo pozytywnego. Po przespaniu końcówki licytacji Old Dublina (jak ktoś stąd się przyzna, że mi go o 1,50 przebił to... to... to sobie pogadamy:P) zamierzam wybróbowac to cudo. Zauważyłam na allegro tylko przez podobieństwo puszki. I ciekawam jak pan PRESBYTERIAN podejdzie kobiecym gustom. Jak się to to ma w porównaniu do Old Dublina? Moc, intensywnośc, cokolwiek?
Hot Patootie bless my soul
I really love that Rock and Roll
Awatar użytkownika
freemason
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: freemason » 26 lutego 2011, 16:05 - sob

Zawsze mam kłopot z ocenianiem mieszanek zawierających sporo latakii, bo lubię takie ogromnie i wszystkie mi smakują.
Presbyterian też mi podszedł. Jest bardzo smaczny i godny polecenia. Pali się chłodno i w jednostajnym tempie. Smak jest mocno latakiowy, bez żadnych zbędnych udziwnień. Czasami tylko da się wychwycić niezbyt przyjemny posmak chlorowy. Uderzenie nikotynowe raczej małe. Jeśli chodzi o zapach z puszki i smak w paleniu, bardzo przypomina Davidoff Royality. Szkoda, że spaliłem już jedyną puszkę DR jaką miałem, bo bym chętnie zrobił test porównawczy.
Awatar użytkownika
Ferroaras
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Post autor: Ferroaras » 19 marca 2011, 23:02 - sob

Po otwarciu puszki... wow! Przepiękny zapach... zapach, który od razu chce się zapalić... na pewno to znacie..., aż ślinka kapie... :D

Po zapachu karteczka w środku, a na niej po germańsku:

"Tytoń ten był przede wszystkim i wyłącznie w roku 1910 duchownemu Dr. John White dyktowany, który to był wielebnym szkockiego kościoła. Zapoznał on Stanleya Baldwina - brytyjskiego premiera w latach 1923 i później - z tym tytoniem. Earlowi Baldwinowi smakował ten tytoń jako mixtura tak bardzo, że regularnie był mu dostarczany. To on właśnie nadał mu nazwę PRESBYTERIAN MIXTURE."

Jeśli chodzi o mnie to miał koleś rację! Tytoń dobry na każdą pogodę. Pali się dobrze a nawet bardzo dobrze, smakuje też wyśmienicie...
Kto postępuje według reguł, najczęściej wywraca się o przypadek - Wojciech Bartoszewski
Awatar użytkownika
Innoitus
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant
Kontakt:

Post autor: Innoitus » 20 marca 2011, 00:09 - ndz

Szczególnie dobrze pali mi się go w lesie. Przyjemnie wilgotny, nie trzeba podsuszac, nie wydziela wiele kondensatu, troszkę jednak mi się przepala. Dobry tytoń za dobrą cenę jak by nie było.
Hot Patootie bless my soul
I really love that Rock and Roll
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”