Balkan Sasieni - reinkarnacja.

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy tytoniowi

Oli
Pykacz
Pykacz

Balkan Sasieni - reinkarnacja.

Post autor: Oli » 20 kwietnia 2008, 23:18 - ndz

Od kilku tygodni racze sie tym nowym nabytkiem, zdobytym po tak dlugiej przerwie.
Czesc z braci fajczrzy tu w New York porownuje to do Peter Stokkebye's "Balkan Supreme", ale w mojej opini te dwa roznia sie od siebie. Slyszalem ze Peter Stokkebye jest producetem obu mieszanek, lecz nie wiem jak jest napewno. Chyba nie.
Po otworzeniu puszki (sa i saszetki) pierwsze wrazenie zapach skory.
Orientale ktore zdecydowanie dominuja a w tle przewija sie smak (clove) gozdzikow pozniej Latakia (chyba z Macedonii, ale pewny nie jestem) na koncu duzo Virginii ktora jest podstawa tej mieszanki. Taka jest mysle kolejnosc Orientale, Latakia i Viginia.
Tyton ciety w dlugie wstazki przewaznie o ciemnym, brazowym kolorze latwy do zapalenia, spala sie bardzo powoli na jasny popiol. Wilgotnosc tytoniu w moich puszkach idealna do palenia, czasem mialem nawet wrazenie ze jest na granicy - "przesuszenia".
Palilem w fajce od LA powoli i dosc ostroznie ale "szczypawek" nie ma. ;)
Mieszanka ta, dosc slodka, ale jednoczesnie ma zadziwiajaca odswierzajaca nutkie, moze to te gozdziki ? Ciekawe zestawienie.
Tyton jest mimo wszystko dosyc lagodny, swietnie zbalansowany nawet dla nie-milosnikow LA czy Orientali bedzie to ciekawa propozycja.
Ogolnie jestem zadowolony, nie zeby mi 'fajka z geby wypadla" ale cos w nim jest. Moze ta harmonia wszystkich skladnikow.?
No moze troche za malo Lataki - ale ja to tak zawsze. ;)
Napewno na jakis czas przy tym tytoniu pozostane, zastapi My Mixture 965.
Euforii nie ma, ale lubie to zestawienie takiego dominujacego slodkiego-orzezwienia.
Ktore nie przeszkadza jednak kontemplowac tego jak nie wiele trzeba zeby zycie bylo piekne. Chociazby przez chwile. ;)

Pozdrawiam Wszystkich Serdecznie.
Robert.
May your bowls always be full my friends. Luck to ya.
Awatar użytkownika
Klaudiusz
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Re: Balkan Sasieni - reinkarnacja.

Post autor: Klaudiusz » 04 stycznia 2010, 00:41 - pn

Wprawdzie nie wyczuwam w tym tytoniu goździków (chyba mam przeżarte gardło), ale ta mieszanka posiada iście przedni smak. Kolejny Bałkan do kolekcji. Dym o smaku wędzonki, niezbyt łagodny, średnio mocny. Pachnie bardzo delikatnie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”