Gold Block

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy tytoniowi

Awatar użytkownika
Brachytron
Fajczarz
Fajczarz
Kontakt:

Gold Block

Post autor: Brachytron » 04 czerwca 2008, 01:11 - śr

SzacH pisze:Jeśli będziecie mieli chwilę napiszcie coś o "GOLD BLOCK". Zastanawiałem sie nad kupnem swego czasu na Allegro ale ostatecznie zrezygnowałem....
Akurat mam chwilę i choć minęło sporo czasu od wywołania tematu, uważam że dla tego tytoniu warto post reanimować. Szkoda, że GOLD BLOCK jest tak mało u nas popularny...
Palę ten tytoń od trzech lat i byłby moim tytoniem codziennym, gdyby był łatwo i ogólnie dostępny. To jego jedyna wada. Klasyczna mydlanka. Co to naprawdę oznacza najlepiej zostało ujęte w słowa tu. Paląc go wsadzam nos w każdą wygenerowaną chmurę dymu i kombinuję co tam jest. Nie wiem do dziś. Szukając odpowiedzi na to pytanie przeglądałem rozmaite fora i wszyscy wiedzą mniej więcej tyle co ja. Czego ludzie w nim się nie doszukali: trawa, masło, cytrusy, ciastka, rum, wodorosty, marchew... Żeby było ciekawie, to rzeczywiście wszystko to tam jest ale tylko czasami, przez chwilę, ulotnie. Nawet te wodorosty... Kiedyś koleżanka przytargała z Japonii karton sake. Nikt tego, oprócz mnie, nie chciał pić a w zestawie były dodatkowo małe, suszone w solance rybki i ryżowe ciasteczka pokryte glonami. Ich aromat czasem czuję w GOLD BLOCK’u. Najczęściej jednak czuję łąkowe siano (co bardzo zresztą mi się podoba) ale nie takie zwyczajne, raczej z domieszką mało szlachetnych turzyc czy sitów, czasem z pokrzywą, czasem jest to siano które kilka lat przeleżało w stodole, czasem... Tytoń inaczej pachnie w domu inaczej na zewnątrz, inaczej we mgle, inaczej w deszczu a jeszcze inaczej w suchy słoneczny dzień. Inaczej zaraz po otwarciu saszetki a inaczej po chwili potrzebnej na nabicie fajki. Ta ulotność, chwilowość, inaczejowatość jest dla mnie kwintesencją mieszanek mydlanych. Paląc tytoń wyczuwa się jeszcze nieco cięższą nutę (jakby szarego mydła? :D ) ale jest to aromat z jakim się nigdy wcześniej nie zetknąłem. GOLD BLOCK powinien spodobać się każdemu kto lubi GROUSEMOOR’a, lecz ten przy nim jest bardzo wyrazisty i zdecydowany.
-----------------
Kolega tak apetycznie opisiał ten tytoń, że postanowiłem wydzielić ten opis do nowego wątku i przenieść do działu opisy tytoni, jako, że jeszcze tematu o tym tytoniu nie było. Myślę, że nikt się nie obrazi, a łatwiej będzie znaleźć.
MJP
Zawsze będę początkujący...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”